vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Чи можна розрахувати дату пологів по узд?

Кожній жінці, яка готується стати матір’ю, цікаво дізнатися про день, коли вона зустрінеться з малюком. Можна розрахувати дату пологів на УЗД, а також по даті зачаття. Ще можна визначити термін останньої менструації. Але найбільш точним способом є все ж ультразвукове дослідження.

Можно ли рассчитать дату родов по узи?

Передбачувана дата пологів – це день після 40-го тижня вагітності. Але доношений дитина і повністю сформовано вже після 38-го тижня. Це означає, що розраховується дата пологів – лише орієнтовний день народження. І маленька людина може з’явитися на світ в будь-який момент. Медики відзначають, що досить рідкісні ситуації, коли пологи відбуваються у призначений термін. Тим не менше будь-молодій мамі не терпиться дізнатися, коли її малюк з’явиться на світ.

Визначення дати пологів за допомогою ультразвукового дослідження

Згідно з чинним сьогодні стандартам, за період виношування потрібно пройти 4 УЗД-обстеження. Перше – на самому початку, для діагностування вагітності, а решта – по одному в кожному триместрі. На першій процедурі, яка здійснюється на 3-5 тижні після зачаття, можна лише точно встановити термін вагітності.

А ось друге дослідження ідеально підходить для того, щоб поставити орієнтовний термін пологів. Воно робиться на 10-12 тижні. Цей період підходить з тієї причини, що на даному етапі вже сформовані всі органи дитини, і плід має певні розміри, які дозволяють робити судження про період завершення вагітності. При першому обстеженні для постановки терміну вагітності орієнтуються на обсяг плодового яйця, а на 10-12 – вже на куприка-тім’яної розмір, головку та її окружність, діаметр грудної клітки та живота плода, довжину стегнової кістки. Другий варіант є більш точним орієнтиром для постановки терміну.

Під час УЗД у другому триместрі оцінюють фізичний розвиток майбутнього дитини та її органів, як і раніше, існує похибка у визначенні передбачуваного дня народження. Також і при проходженні четвертого дослідження (у третьому триместрі, з 32 по 36 тижні) не можна повністю покладатися на отримані дані. Причина криється в тому, що на цьому етапі плід може розвиватися в залежності від генетично закладеної інформації, статі, раси, статури матері, інших значущих факторів. Якщо обчислювати день пологів у третьому триместрі, то можна зробити величезну помилку. Наприклад, при великому плоді поставити переношену вагітність.

Тому, щоб уникнути зайвих переживань і “ворожіння на кавовій гущі” з приводу часу народження немовляти, краще орієнтуватися тільки на дані процедури ультразвуку, яка проводиться на 10-12 тижні. Тоді можна більш або менш точно розрахувати дату пологів по УЗД.

Інші способи для самостійного розрахунку дня появи на світ малюка

Овуляція – це день, коли дозріла яйцеклітина виходить у порожнину матки для запліднення. У здорової жінки, цикл якої становить 28 днів, овуляція повинна відбутися в середині менструального циклу, тобто через 14 діб після першого дня останньої менструації. Тривалість життя яйцеклітини – 1 добу.

Якщо відомо число, коли було зачаття, то порахувати день народження малюка не складе праці. Період виношування триває 38 тижнів, тобто 266 днів. Звідси випливає, що, додавши до дня овуляції 266 днів, можна отримати передбачуваний термін появи дитини на світ.

Також існує спосіб визначення передбачуваного дня появи на світ малюка за його першою шевелению. Насправді малюк в утробі матері починає рухатися з 8 тижня, але його розміри ще настільки малі, що мати їх не може відчути. Коли плід стає більш великим, то і його поштовхи – сильніше, що залишається непоміченим майбутньою матір’ю.

Статистика показує, що жінки, які вагітні, відчувають ворушіння маляти з 18-20 тижнів, а вже народжували – з 16. Тому, щоб визначити дату за шевелению, потрібно до свого терміну додати 20-22 тижні. Тим, хто вже в черговий раз готується стати матір’ю – 24.

Але при використанні цього способу потрібно пам’ятати про те, що він не цілком недостовірний. Тому що не завжди жінка може помітити починаються руху дитини в утробі, тут існує ризик сплутати їх з перистальтикою кишечника.

Чому не можна точно визначити термін пологів?

У передбачуване число народжують лише 5% жінок. Вагітність вважається доношеною з 37 по 42 тиждень. Дата пологів може залежати від багатьох факторів – це і здоров’я майбутньої матері, і екологія, і можливі хронічні захворювання. Тому якщо виношування проходить в нормі, немає ніяких відхилень, то краще подумати про збори необхідних речей в пологовий будинок, вже починаючи з 37 тижня, тому що з цього моменту дитина може з’явитися на світ в будь-який момент.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code