vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Може боліти живіт в перші дні після настання вагітності?

Багато майбутніх мам задаються питанням: чи може боліти живіт в перші дні вагітності? Так, в силу багатьох причин. Одні болі бувають природними і не є приводом для занепокоєння, а є симптоми, при яких потрібно терміново звернутися до лікаря-акушера. У будь-якому випадку точно визначити причину болю самостійно практично неможливо, краще проконсультуватися у лікаря, якому ви довіряєте.

Может ли болеть живот в первые дни после наступления беременности?

Отже, болі в перші дні вагітності бувають:

  • фізіологічними;
  • патологічними;
  • негінекологичної природи.

Болі на початку вагітності фізіологічні. Вони нагадують менструальні, коли живіт тягне. Так само може хворіти область попереку. Крім того, можливі кров’янисті виділення. Якщо біль не посилюється, виділяється лише кілька крапельок крові, турбуватися не потрібно.

Чим же обумовлений фізіологічна біль у вагітних?

Справа в тому, що протягом тижня після запліднення зародок цілеспрямовано рухається через маткову трубу, прагнучи до матки, яка готується прийняти його. Матка в цей час, завдяки впливу гормонів, розбухає, стає об’ємнішою. Зв’язки, службовці для її кріплення в малому тазі, теж трохи розбухають і розтягуються.

Пройде всього тиждень після зачаття, і запліднене яйце проникне в шар ендометрія. Внаслідок цього природного процесу з’являються мікропошкодження слизової (іноді кровоносних судин). Саме тому тягне живіт на початку вагітності. Імплантаційними болями відмічається початок вагітності.

Крім усього цього, у вагітної жінки змінюється гормональний баланс в бік підвищення рівня прогестерону в крові. При цьому також може боліти низ живота.

Вагітність – це ґрунтовна перебудова всього організму з перших тижнів після зачаття. Зміна життєдіяльності всіх органів і систем призводить до струсу, який не може не викликати певний дискомфорт.

Стало бути, приводу для паніки немає, але краще не втрачати пильність і все ж порадитися з лікарем.

Існують патологічні болю. З моменту впровадження зародка в матку і пов’язаних з цим імплантаційних проявів слід спостерігати за собою дуже уважно. Наступні больові відчуття у вагітної можуть стати тривожним сигналом.

Насторожити жінку на ранньому терміні повинні болі переймоподібного характеру, які можуть свідчити про скорочення матки і, отже, загрозу викидня.

При появі різкого болю і кров’янистих виділень, як під час місячних, необхідно терміново викликати бригаду швидкої допомоги. Цей стан – реальна загроза викидня. Особливе занепокоєння мають викликати виділяються фрагменти ендометрію, тобто активна відшарування плодового яйця.

До приїзду бригади швидкої допомоги показаний постільний режим. Не виконуйте заходів щодо самолікування: не прикладайте ні лід, ні теплу грілку, не приймайте лікарських препаратів. Можна тільки прийняти таблетку знеболюючого (Но-шпа).

Загроза викидня внаслідок зміни гормонального фону

Однією з ймовірних причин виникнення загрози викидня є брак гормону прогестерону, що виробляється яєчниками і активно підтримує вагітність протягом першого триместру. Прогестерон покликаний придушувати скорочення мускулатури матки. Призначають штучні аналоги прогестерону (найчастіше Дюфастон або Утрожестан).

Гормональний баланс може бути порушеним і призвести до загрози викидня, якщо у жінки виділяється надмірна кількість чоловічих гормонів – андрогенів. Вони пригнічують жіночі статеві гормони (прогестерон і естрагон) і можуть провокувати неодноразово повторювані викидні.

На ранніх термінах вагітності призначаються лабораторні обстеження, аналізи на гормони з метою врегулювання гормонального фону.

Мутаційні зміни зародка

Ще однією причиною, по якій плід може відторгатися, є мутаційні зміни плодового яйця. Вони можуть відбуватися за спадковими причинами або з причини одноразового зовнішнього впливу. Нежиттєздатний плід в силу природних законів відбору гине. Запобігти такий викидень не вдасться.

Спадкові проблеми і генетичні порушення, які можуть вплинути на перебіг вагітності, досліджують сучасні генетичні центри.

Несумісність, особливості будови матки і зміни жовтого тіла

Ще одна поширена ситуація – загроза викидня через жіночу та чоловічу генетичну несумісність або розбіжність резус-факторів батьків. У цьому випадку матка буде сприймати плід як чужорідне тіло і, отже, заперечувати його.

У деяких жінок є свої особливості: матка може мати дворогу або сідловидну форму. Це спостерігається в результаті неправильного розвитку і може призвести до того, що плодному яйцю досить складно імплантуватися і втриматися в ендометрії.

Причиною, з якої тягне живіт на початку вагітності, є і кіста жовтого тіла. Жовте тіло – це утворення, яке тимчасово виникло на місці колишнього фолікула і покликане виробляти той самий прогестерон до повного формування плаценти. Процес його розвитку може пройти з відхиленнями: в жовтому тілі можливе скупчення рідини, що призведе до збільшення його розмірів.

Потрібно мати на увазі, що така кіста сама по собі не є небезпечною патологією і не загрожує вагітності. Тільки її розрив може спричинити кровотечу і гострий біль. Щоб цього не сталося, жінкам з даним утворенням рекомендується уникати інтенсивних і тривалих навантажень вже на ранніх термінах вагітності.

Позаматкова вагітність

Позаматкова вагітність теж може стати причиною появи раннього болю внизу живота.

На превеликий жаль, у деяких жінок запліднена яйцеклітина в силу деяких причин не доходить до матки і закріплюється на півдорозі (у матковій трубі). Збільшуючись, зародок починає розпирати трубу, тим самим провокуючи хворобливі відчуття. Кровотечі починаються тоді, коли труба розривається. Це супроводжується запамороченнями, нудотою, блювотою, непритомністю.

При позаматковій вагітності практично не уникнути операції (тільки на дуже ранніх термінах можливо зробити медикаментозний аборт). Вчасно виявлена патологія врятує маткову трубу від розриву і ускладнень. Таким чином, необхідно ретельно спостерігати за своїм станом, особливо при підозрі на вагітність.

Болі негінекологичної природи

Можуть з’явитися і більш серйозні причини. Наприклад, апендицит, пієлонефрит, цистит проявляються також больовими симптомами. Про це потрібно пам’ятати і стежити за локалізацією і характером болю у вагітної жінки.

Потрібно вчасно відвідувати акушера-гінеколога, розповідаючи про все, що вас турбує. Лікар допоможе розібратися з больовими відчуттями і надасть своєчасну допомогу або направить до потрібних фахівців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code