vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Мебікар або Адаптол: що краще?

Щоб зняти занепокоєння і загальне збудження, а також з метою лікування психічних розладів лікарі призначають транквілізатори. Найбільш популярними препаратами є Мебікар і Адаптол.

Мебикар или Адаптол: что лучше?

Курс терапії може становити від 3 тижнів до 6 місяців.

Характеристика Мебикара

Анксіолітичний засіб має протисудомну активність. Випускається у вигляді таблеток. Основний компонент – мебікар. Препарат чинить стрес-протективну, ноотропну та анксіолітичну дію. Завдяки йому тканини міокарда краще забезпечуються киснем, збільшується енергетичний резерв клітин, нормалізується рівень іонів калію в плазмі крові, усувається порушення електролітного балансу крові.

Крім того, препарат допомагає боротися з порушеннями нічного сну, не спричиняючи снодійної дії. Для такого засобу не характерний холінолітичний і міорелаксантний ефект. Основний компонент допомагає полегшити або повністю усунути прояви нікотинової залежності.

Показання до застосування:

 • невротичні розлади, які виникли під впливом психоемоційних і нервово-психічних навантажень: тривога, тривожно-депресивні, панічні атаки, фобії;
 • тютюнопаління (з метою зниження потягу);
 • неврозоподібні стани при алкоголізмі (мета прийому препарату – знизити патологічний потяг до спиртного, усунути дратівливість, поліпшити настрій);
 • ішемічна хвороба серця, кардіалгія.

Крім того, препарат призначають хворим, які проходять лікування нейролептиками і транквілізаторами. Протипоказаний Мебікар у першому триместрі вагітності та при надмірній чутливості до компонентів засобу.

Прийом препарату призводить до розвитку наступних ефектів:

 • диспепсичні розлади;
 • невелике підвищення температури тіла;
 • незначне зниження тиску;
 • алергія.

Мебікар призначають при ішемічній хворобі серця, кардіалгії.

При передозуванні посилюються побічні явища. У цьому разі промивають шлунок і проводять подальшу дезінтоксикаційну терапію. Препарат небажано застосовувати людям, діяльність яких пов’язана з підвищеною концентрацією уваги.

Дія Адаптола

Це анксіолітичний засіб, яке характеризується транквілізуючою дією. Проводиться в таблетованій формі, основний компонент – мебікар. Препарат позбавляє від неспокою, тривоги, страху. Діюча речовина впливає на активність зон головного мозку, які відповідають за виникнення емоцій. Лікарський засіб має заспокійливу дію, при цьому не викликаючи сонливості.

Препарат покращує увагу, не впливає на розумову і рухову активність. Адаптол сприяє полегшенню або зняття нікотинової залежності.

Показання до застосування:

 • неврози, стреси;
 • біль у серці, не пов’язана з нападами стенокардії;
 • стани, що супроводжуються тривожністю, емоційною нестабільністю;
 • стабілізація самопочуття в період клімаксу і при передменструальному синдромі;
 • для зниження тяги до куріння.

До протипоказань відносять:

 • вагітність;
 • грудне вигодовування;
 • надмірну чутливість до складових препарату;
 • вік до 18 років.

При спільному застосуванні Адаптола і алкоголю можуть з’явитися головні болі і важкість у голові, різко знижується артеріальний тиск, іноді виникає розлад пам’яті і дезорієнтація. Обережно рекомендується приймати препарат людям з гіпертонією, хворобами печінки і нирок.

При терапії медикаментом можуть розвинутись такі побічні ефекти:

 • диспепсичні порушення;
 • свербіж, висип;
 • запаморочення;
 • слабкість.

Мебикар или Адаптол: что лучше?

При передозуванні спостерігається бронхоспазм, різка слабкість.

У чому різниця і схожість Мебикара і Адаптола?

Обидва препарати є транквілізаторами, які мають однаковий основний компонент – мебікар, тому вони мають ідентичну дію. В першу чергу усувають схвильованість і почуття тривоги, здатні поліпшувати збагачення серцевого м’яза киснем. Медикаменти не мають снодійного ефекту, але при цьому прискорюють засипання і нормалізують сон.

Відрізняються вони кількістю діючої речовини. 1 таблетка Мебикара містить 300 мг компонента, Адаптола – 300 і 500 мг. Різні у медикаментів фірми-виробники: Мебікар випускається російською компанією, а Адаптол виготовляється в Латвії.

Що краще брати – Мебікар або Адаптол?

Мебікар має доступну вартість. Крім того, у нього 2 дозування – 300 і 500 мг. Завдяки цьому його придбання більш вигідно, т. к. за меншу ціну можна точніше підібрати необхідну дозу.

За своєю ефективністю обидва медикаменти приблизно рівні, але тільки лікар повинен вирішувати, який засіб краще призначити – Мебікар або Адаптол, враховуючи особливості організму пацієнта.

Що дешевше?

Ціна Мебикара – 340 руб., Адаптола – 660 руб.

Можна замінити Мебікар на Адаптол?

Обидва медикаменти є аналогами один одного, взаємозамінними під час лікування. Однак при заміні Мебикара на Адаптол необхідно враховувати, що у останнього засобу існує більш високе дозування.

Думка лікарів

Олена, 51 рік, невролог, Москва: «Вважаю Мебікар відмінним засобом, що усуває тривогу, відчуття страху, нормалізує сон, але не викликає сонливості. Призначаю препарат при порушеннях сну та психоемоційних стресах для стабілізації стану. Практично не призводить до розвитку побічних явищ».

Станіслав, 55 років, невролог, Самара: «Препарат Адаптол ефективно знімає тривожність і сприяє ясності розуму. Рекомендую використовувати його при психо-емоційних навантаженнях перед іспитами або в період підготовки до них. Побічних явищ відзначено не було».

Відгуки пацієнтів

Ірина, 33 роки, Сизрань: «Кілька років тому моя мама потрапила в ДТП, в результаті чого у неї з’явилася постійна тривожність, розвинувся сильний невроз. Лікар призначив препарат Мебікар. Результат з’явився практично відразу: знизився страх, сон, вона перестала боятись залишатися вдома одна».

Вероніка, 29 років, Санкт-Петербург: «Від панічних атак і неврозів лікар призначив препарат Адаптол. Брала його тричі на день по 500 мг, але таке дозування призвела до розвитку побічних ефектів: я перестала реагувати на що-небудь, пропали всі емоції. Тоді я стала приймати медикамент 2 рази в день по 500 мг, і така доза виявилася для мене оптимальною. Через 2 місяці стала спокійніше, покращився сон, пройшли панічні атаки».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code