vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Лікування і наслідки позаматкової вагітності

Позаматкова вагітність, наслідки якої потребують невідкладної медичної допомоги, вважається досить небезпечним діагнозом. Таку вагітність неможливо зберегти, а її наслідки неминуче завдають шкоди жіночому здоров’ю.

Лечение и последствия внематочной беременности

У нормі, після зачаття, зигота по одній з труб проникає у внутрішню порожнину м’язового органу (матки) за допомогою перистальтичних рухів і закріплюється між клітинами ендометрію. Відбувається імплантація. При порушенні цього процесу запліднена яйцеклітина закріплюється між клітинами війкового епітелію фаллопієвих труб, в очеревині, рудиментарному розі матки і навіть на яєчнику. З найбільшою ймовірністю позаматкова вагітність виникає в одній з труб. М’язова трубка завдовжки до 12 сантиметрів, отвір якої закінчується розширенням, розташована поруч з яєчниками. Під час овуляції відстань між ними зменшується. Розвиток зародка відбувається так само, як і при звичайній вагітності. До ембріону надходять поживні речовини, кисень. Процеси метаболізму здійснюються за допомогою ворсинок слизових оболонок в яєчнику.

Діяльність жіночої статевої системи гіпофіз регулює, вона також пов’язана з роботою яєчників. Причини виникнення даної патології пояснюються гормональним збоєм, порушенням маточного циклу і процесом імплантації.

Симптоми прояву

Визначити позаматкову вагітність на ранніх термінах самої жінкою не представляється можливим.

Ознаки позаматкової та звичайної вагітності на початкових етапах збігаються. Припиняється менструальний цикл. Ущільнюються і набухають молочні залози. Апетит пропадає, то стає невгамовним. Жінку починає нудити, вона відчуває слабкість, сонливість. Про патологічному протіканні цього процесу свідчить сильний біль внизу живота, в правій чи лівій частині. Нерідкі мажучі або рясні кров’яні виділення із статевих органів.

З перших днів жінка відчуває нездужання, головний біль, викликаний зниженням артеріального тиску. Поряд із блідими шкірними покривами відчувається слабкий переривчастий пульс. Якщо відбувається втрата свідомості, то це основний симптом позаматкової вагітності і хвору терміново госпіталізують. Кожна жінка повинна знати, чим небезпечна позаматкова вагітність, і на самих ранніх строках повинна пройти обстеження. Ця процедура допоможе уникнути важких ускладнень.

Загроза і наслідки

Завдяки обміну речовин, росту і розвитку ембріона, його маса і розміри значно збільшуються. Це може привести до пошкодження і розриву оточуючих його тканин і органів. Порушення цілісності покривів, м’язової і сполучної тканин характеризується сильним болем і внутрішньою кровотечею. Відомі випадки загибелі жінок внаслідок больового шоку. Обсяг виділеної крові з статевих органів незначний, оскільки основна кількість попадає в матку, так і в черевну порожнину. Особливо небезпечні артеріальні і венозні кровотечі. Наявність крові в очеревині призводить до тяжких ускладнень, аж до сепсису і летального результату. При довільному відторгненні зародка передбачити всі наслідки неможливо.

Наслідки позаматкової вагітності залежать від різних факторів. В першу чергу, слід звернути увагу на те, як можна вирішити проблему. Якщо видалення ембріона відбулося до самоаборта, то ризик розвитку ускладнень зводиться до мінімуму. Труби не ушкоджуються, у профілактичних цілях здійснюють додаткову терапію в умовах стаціонару. Упор в лікуванні спрямований на збереження цілісності і прохідності маткових труб для репродуктивної функції.

Нерідко доводиться видаляти всі дітородні органи або їх частини. Повне пошкодження і видалення маткових труб призводить до безпліддя. Зачаття, виношування і народження дитини можливе лише методом екстракорпорального запліднення в медичних клініках.

При успішному результаті операції можуть утворитися рубці, наявність яких ускладнює зачаття і перебіг наступної вагітності. З’являється ризик повторної патологічної вагітності. На шляху фолікулів перешкода у вигляді спайок малого тазу буде гальмувати, затримувати їх, до закріплення в непризначених природою місцях. Наявність доброякісних новоутворень здатна викликати запальні явища. Деформовані ділянки, що кровоточать і зарубцовані ділянки слизової можуть стати середовищем існування хвороботворних мікроорганізмів і грибків. Запалення можуть викликати свербіж, дискомфорт. Можливі порушення структури та функціональної діяльності органів малого тазу.

Успішне лікування

Успіх при лікуванні повністю залежить від термінів і ступеня розвитку плода. Але найчастіше пацієнток в медичні установи доставляє бригада «швидкої допомоги». В такому випадку абсолютно безпечне оперативне втручання виключено.

Сприятливий результат у таких випадках визначається безліччю факторів, а показники смертності при незворотних станах перевищують всі рекорди. З загрозливим станом можна впоратися навіть без хірургічного втручання. Єдина умова – рання діагностика. Видаляти плід слід перш ніж він викличе незворотні процеси. Існують спеціальні препарати, що руйнують плодове яйце. Для організму матері дана процедура не представляє небезпеки і не тягне за собою тяжких наслідків. Самолікування виключено, так як загрожує плачевними результатами. Кваліфіковані фахівці призначають лікарські препарати і медичні процедури, враховуючи всю клінічну картину. Консультація в ранні терміни допоможе виявити патологію і вдатися до послуг лапароскопії.

При позаматковій вагітності час – головний ворог. Операцію можливо провести, поки не стався самовільний викидень через пошкодження материнських органів. Щоб подібна проблема не виникла, перед народженням дитини необхідно відвідати гінеколога і хірурга. У деяких випадках вогнища інфекції і підозра на апендицит виступають в якості «міни сповільненої дії».

До прогресивного лікування можна віднести лапароскопію. Традиційні методи передбачали хірургічне видалення, не звертаючи уваги ні на терміни, ні на локалізацію плода. Після порожнинної серйозної операції жінкам потрібні досить тривалі терміни реабілітації.

Ендоскопічна операція проводиться за допомогою монітора, що дає можливість контролювати кожну дію. За допомогою спеціальних мікроінструментів видаляють плід без розрізів, зберігаючи травмовані органи. Ознаки щадного оперативного втручання – відсутність рубців і спайок, що призводять до непрохідності фаллопієвих труб.

Відновний період

Після операції потрібно тривале лікування, яке може тривати до року. Найголовніша умова – надзвичайно сувора контрацепція усіма можливими методами. Всі призначення проводяться в комплексі. Медикаментозні та фізіотерапевтичні процедури супроводжуються психологічною і психотерапевтичною допомогою з боку фахівців.

Проводяться всі заходи з відновлення жіночого організму: позбавлення її від ускладнень, запобігання повторного патологічного процесу. Курс терапії включає препарати, що володіють противоспаєчним ефектом. Незамінні такі фізіотерапевтичні маніпуляції, як масаж, магніто – і лазерна терапія, голковколювання. Добре допомагає метгідротубація. Дана методика дозволяє вводити в маткові труби через матку лікарські розчини, що прискорюють процеси регенерації.

Будьте уважні до свого організму!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code