vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Лікування аутоімунного захворювання щитовидної залози

Ендокринні хвороби призводять до порушення гормонального фону, його обмінних процесів, тому лікування аутоімунного захворювання щитовидної залози є першочерговим завданням для кожної людини, яка зіткнулася з цією проблемою.

Лечение аутоиммунного заболевания щитовидной железыУ медичній практиці визначено декілька видів захворювань щитовидної залози, при яких порушується не тільки структура цього органу, але і його функції, що призводять до гормональних порушень.

Причинні фактори

Причини аутоімунних захворювань щитовидної залози прямо залежать від того способу життя, який веде людина, і його навколишнього середовища. Основними причинами появи цього виду хвороб є:

  • забруднена екологічна обстановка;
  • проживання в районах з низьким показником йодосодержания в продуктах харчування;
  • генетична схильність людини.

Захворювання цього типу мають важливе значення в роботі організму, так як при самому незначному їх прояві і порушення функцій щитовидної залози починають відбуватися збої в багатьох біологічних процесах. Хвороби щитовидної залози можуть стати причиною розвитку тяжких незворотних процесів в роботі організму і привести до таких проблем, як слабоумство, безпліддя, імпотенція, порушення в роботі серцево-судинної системи, відсталість у розвитку. З метою недопущення таких відхилень ендокринологи рекомендують регулярно проходити обстеження, щоб на ранніх стадіях виявити недугу і почати його лікування. Це важливо, так як подібні патології значно порушують якість життя людини.

Роль щитовидної залози для людини велика у вигляді тих процесів, які регулюються завдяки її участі в організмі. Її функція полягає у виділення гормонів, що містять йод: тироксину та трийодтироніну, які регулюють обмін речовин, теплообмінні процеси. Висока їх роль в роботі серцево-судинної, статевої, шлунково-кишкової системи організму. Важливе значення нормальний стан цього органу впливає на психічний стан людини. Щитовидка виробляє і несодержащий йод гормон тиреокальцитомин, який бере участь в процесі обміну кальцієм.

Види захворювань щитовидки

Аутоімунні захворювання щитовидної залози діляться на кілька видів, розвиток яких сприяє порушенню структури та функції органу. При гіпертиреозі підвищується вироблення гормонів, при гіпотиреозі – знижується. Багато захворювання пов’язані з нестачею йоду до організму – зобогенные, незобогенные, зоби – токсичний, нетоксический, підгострий тиреоїдит та інші. Кожне захворювання має свої особливі ознаки та симптоматику.

Дифузно-вузловий токсичний зоб – Безедова хвороба, патологія, що характеризується підвищеним виробленням тиреоїдних гормонів щитовидною залозою, що призводить до отруєння ними організму і викликає тиреотоксикоз. Ця недуга найчастіше переносять жінки середнього віку. Останнім часом з’явилася тенденція до омолодження вікового показника, що характеризує той факт, що цим видом аутоімунного захворювання нерідко хворіють і підлітки. Нерідким визнаний цей недуг і у вагітних жінок, а також у період менопаузи.

Частим явищем вважаються характерні симптоми цієї патології – витрішкуватість, що в медичній практиці позначено як аутоімунна офтальмопатія. При дифузному токсичному зобі може розвинутися міокардіодистрофія. Лікування цього захворювання зводиться до прийому тиреостатиків, а в деяких випадках і застосування хірургічного втручання, що передбачає постійну замісну гормонотерапію.

Відомі аутоімунні захворювання щитовидної залози, симптоми яких демонструють порушення її функції. До них відносяться гіпертиреоз та гіпотеріоз. В результаті збільшення функції щитоподібної залози розвивається гіпертиреоз, для якого характерні такі симптоми, як:

  • нервозність;
  • тремтіння рук і тіла;
  • різке безпричинне зниження ваги;
  • тахікардія;
  • гіпертонія;
  • порушення роботи кишечника.

До цих симптомів додається витрішкуватість, різь в очах. Гіпертиреоз у молодих пацієнтів розвивається через порушення регуляції вироблення гормонів. У людей старшого покоління – з-за її активної вироблення в результаті виходу з-під контролю однієї з частин щитовидки.

До зниження функції щитовидної залози призводить гіпотиреоз. Це одне з найпоширеніших захворювань серед ендокринних хвороб. Частіше при гіпотиреозі пацієнти скаржаться на гальмування мислення, пам’яті, підвищену стомлюваність, періодичне відчуття холоду, підвищений рівень холестерину в крові, порушення травлення, зниження статевої активності. Для лікування гіпотиреозу лікар підбирає адекватну гормонотерапію і включає в лікувальний процес фітозасобів.

Інші види захворювань щитовидки

Внаслідок розвитку гіпотиреозу з’являється інше аутоімунне захворювання – тиреоїдит, при якому організм людини починає вироблення антитіл, які сприяють розвитку запального процесу в тканинах щитовидної залози. Це веде до порушення її функцій і зниження рівня гормонів. Збої починають спостерігатися серцево-судинної, нейроендокринної, травній системі, в ліпідному обміні. У людини починається мукоидный набряк всіх органів, підвищується вага, відбуваються порушення в роботі травного тракту, підвищується тиск, з’являються камені в жовчному міхурі і нирках.

Щоб визначити, як лікувати цей вид патології, лікарі проводять ретельну діагностику з подальшим призначенням адекватного комплексного лікування, спрямованого на зниження агресивних аутоімунних процесів, нормалізації функції щитовидної залози. Велику роль приділяють профілактиці та лікуванню ускладнень з’явилися порушень в роботі серцево-судинної, вегетативної, нервової і травної систем.

Вузловим або дифузним збільшенням щитовидної залози характеризується захворювання нетоксический зоб. У більшості випадків хвороба розвивається як доброякісна, але лікарі рекомендують не запускати її через можливого “малігнізація” вузлів. У тяжких випадках лікування включається профілактика онкологічних процесів.

Лікування народними методами

У комплексі з терапією, призначеною лікарем, рекомендується використовувати фітотерапевтичні засоби, які допомагають прибрати частину хворобливих симптомів.

Рекомендують включати в раціон людям з захворюваннями щитовидки перетертий з медом і горіхами лимон. Це прекрасний профілактичний засіб.

Використання при лікуванні аутоімунних захворювань такого природного компонента, як перстач біла, допомагає нормалізувати рівень йоду в організмі, так як у своєму складі вона має йодистую кислоту і йод. Особливо популярна вона при тиреотоксикозі. З цієї природної культури готують спеціальний настій. Для нього беруть 50 г кореня перстачу, заливають його 500 мл горілки і ставлять на три тижні в прохолодне темне місце, періодично збовтуючи. Вживають настоянку три рази в день за півгодини до прийому їжі, розбавляючи на 50 мл води 30 крапель. Лікувальний курс становить один місяць, роблять тижневу перерву і повторюють. Використовують лікування перстачем до повного одужання.

Її використовують для усунення вузлів при такому аутоімунному захворюванні, як нетоксический зоб. Спосіб лікування глиною полягає в наступному: необхідно розвести трохи глини до консистенції сметани, не залишаючи грудочок. З отриманого складу роблять коржик, яку укладають на бавовняну тканину, а потім на хворе місце. Фіксують цей компрес теплим шарфом, залишаючи на дві години. Якщо хворий відчує неприємне відчуття в області горла, значить глина початку своє активне цілющу дію. Це чудовий засіб можна використовувати всім без винятку, так як глина не має побічних ефектом, а сам спосіб -протипоказань.

Велике значення при використанні народних методів лікування хворі повинні приділяти і свого способу життя: кинути палити, не зловживати алкоголем, постаратися перебувати лише в екологічно чистих місцях, правильно харчуватися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code