vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Коли і як роблять КТГ при вагітності?

Кардіотокографія (КТГ) при вагітності – невід’ємна складова комплексної оцінки стану плода, яка в основному призначається жінкам у другому триместрі. Частота даного дослідження безпосередньо залежить від медичних показників жінки і не є приводом для занепокоєння. З його допомогою можна контролювати розвиток дитини і в разі необхідності вчасно прийняти відповідні заходи, що дозволяють уберегти малюка від багатьох серйозних захворювань.

Когда и как делают КТГ при беременности?

Коли робиться КТГ?

Як правило, КТГ при вагітності може призначатися вже на 28 – 30 тижні, однак насправді таке призначення вагітна отримує не раніше чим на 32 тижні. У цей період відбувається становлення циклів сну і активності плода, які неодмінно слід враховувати, щоб уникнути помилкових висновків. Раніше вгадати, коли саме малюк буде спати, досить проблематично.

У тому випадку, якщо від жінки не поступає ніяких скарг, а перебіг її вагітності знаходиться в межах норми, КТГ призначається не частіше одного разу на 10 днів, однак бувають і такі випадки, коли дана процедура проводиться лише 2-3 рази за всю вагітність.

Якщо вагітність важка і небезпечна ускладненнями, КТГ проводиться через кожні 5-7 днів, незалежно від почуття жінки. Таким чином, можна скласти максимально повну картину розвитку малюка і виробити комплекс заходів для нормалізації його стану.

При цьому слід пам’ятати, що для проведення КТГ існують найбільш сприятливі години: з 9 до 14 та з 19 до 24. У цей час виявляється біологічна активність майбутнього малюка, яка і дозволить отримати найбільш точні результати аналізів.

Категорично заборонено вирушати на обстеження натщесерце або протягом двох годин після їжі. Пов’язано це з тим, що організм плоду безпосередньо реагує на зміни, що відбуваються з його матір’ю. Збільшення рівня глюкози може спровокувати його рухову активність або ж викликати бурхливу реакцію на зовнішній подразник. У будь-якому випадку результати аналізів це кілька спотворить.

Вирушаючи на процедуру КТГ, жінка повинна пам’ятати, що всі її емоції позначаються на дитині. Заходити в кабінет лікаря слід в абсолютно спокійному стані і бажано в гарному настрої. Навіть якщо у малюка спостерігаються незначні відхилення, не треба впадати в паніку! Важливо вірити в те, що будь-яка хвороба буде переможена. В кінцевому результаті у тих, хто вірить, так і відбувається.

Як саме проводиться КТГ?

Проведення кардиотокограммы вагітних – абсолютно безболісний процес, під час якого жінка повинна лежати на лівому боці або сидіти. Її положення тіла вибирається не випадково: це необхідно для того, щоб максимально добре почути серцебиття плоду. Середня тривалість цієї процедури – близько 40 хвилин, однак за сприятливими показниками дослідження може бути скорочено до 15 хвилин.

Умовно дану процедуру можна розділити на наступні підпункти:

  1. Нестресова КТГ. В цьому випадку проводиться запис ритму серцевої діяльності малюка, реєстрація його рухів і внесення відповідних відміток в кінцевий результат.
  2. Дослідження ворушінь плоду. Даний метод визначає, наскільки рухова активність плода відповідає етапу його розвитку.

Як правило, ця процедура проводиться і протягом перейм, для того щоб фіксувати навіть незначні зміни в стані породіллі і дитини. І в разі погіршення лікар призначає екстрену терапію, щоб врятувати обох або ж прийняти рішення про стимулювання пологової діяльності.

Звичайно, багато жінок побоюються проходження даної процедури, вважаючи, що КТГ може негативно впливати на організм дитини. Дане припущення не має нічого спільного з реальністю. Кардіотокографія покликана допомагати, а не шкодити! Саме вона дозволяє виявити проблему на самих ранніх стадіях і відразу почати боротись. Адже значна частина патологій може бути усунена при своєчасному втручанні кваліфікованого лікаря.

http://www.youtube.com/watch?v=fm69XLuk6v8

Як підготуватися до КТГ?

Кардіотокографія являє собою вид медичного обстеження, який необхідно проводити при вагітності для оцінки показників розвитку майбутнього малюка. Процедура КТГ не вимагає спеціальної підготовки від жінки. Єдине, що вона повинна буде робити, це записувати свій розпорядок дня строго по годинах протягом декількох днів. Таким чином, можна буде точно визначити час сну і активності дитини.

Якщо проводити процедуру слід терміново, а дитина в цей момент перебуває в стані сну, майбутній мамі доведеться його розбудити. Звичайно, для цих цілей не слід намагатися навіть легко стукати по животу – це може спровокувати передчасні пологи і навіть відставання від норми у розвитку дитини. Достатньо лише трішки пострибати або трохи швидко походити. Фізичні навантаження в цьому випадку категорично заборонені!

Зокрема, мова йде про глюкозомісткі продукти – шоколад або цукерки. Проте з їх вживанням важливо не перестаратись, щоб не завдати шкоди власному здоров’ю.

Всі перераховані вище методи є вимушеними і застосовуються лише у випадках крайньої необхідності. При плановому обстеженні бажано просто прислухатися до біологічного годинника, який підкаже найбільш сприятливий час для відвідування лікаря.

http://www.youtube.com/watch?v=uMQpcwznLP4

Як правило, після кожного дослідження жінці видається його розшифровка, де зафіксовані подрибоці стану і рівня розвитку плода. Отримані дані неодмінно потрібно брати з собою на кожний наступний прийом у лікаря! Таким чином, спеціалістам буде легше скласти клінічну картину своєї пацієнтки і охарактеризувати стан дитини впродовж усіх тижнів розвитку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code