vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Коли робити перше УЗД при вагітності?

Коли необхідно робити перше УЗД при вагітності? Сьогодні УЗД є безкоштовним дослідженням, яке рекомендується пройти кожній вагітній жінці. При цьому деякі жінки, слідуючи рекомендаціям фахівця, проходять його на 5 тижні вагітності, інші на 12. У деяких випадках, перш чим йти на ультразвукове дослідження, майбутній мамі рекомендують випити рідину в певній кількості. Перше УЗД при вагітності призначається спеціалістом з урахуванням ряду індивідуальних чинників.

Когда делать первое узи при беременности?

Детальніше про ультразвукове дослідження

Головним принципом цього методу є ехолокація. Проводиться УЗД спеціальним датчиком: ультразвукові хвилі, відбиваючись від датчика, проходять крізь тканини і органи й повертаються до нього. Ехографія дозволяє фахівцю провести оцінку стану плода і майбутньої мами. Дослідження ультразвуком відрізняється:
1. Високою інформативністю.

2. Досить простим принципом і швидкістю.

3. Відносною безпекою.

4. Можливістю проводити повторні дослідження, що дозволяє спостерігати за тим, як протікає вагітність, розвивається плід.

За весь час застосування ультразвуку в цілях діагностики несприятливих впливів на плід не виявлено. Режим випромінювання ультразвукового датчика становить не більше 0,1% всієї процедури, протягом решти часу апарат працює з ультразвуковими хвилями, які відбиваються від досліджуваного органу (плоду). Ультразвук відносять до числа максимально нешкідливих досліджень, а тому широко застосовують з метою контролю перебігу вагітності.

На сьогоднішній день акушерство дотримується двох основних методик ехографії – це проведення дослідження через поверхню черевної стінки, а також процедура, при якій застосовують вагінальний датчик (трансвагінальний метод).

Наявність рідини не перешкоджає проходженню ультразвукових хвиль, навпаки, в даному випадку це своєрідне «вікно» для них. Малий таз майбутньої мами, яка знаходиться на першому тижні вагітності, буде мати «вікно» – сечовий міхур в ненаповненому стані. Відповідно, перш чим прийти на дослідження, пацієнтка повинна випити достатню кількість рідини (не менше 500 мл за годину до огляду). При збільшенні терміну виношування дитини стає більше навколоплідної рідини.

З цього можна зробити висновок, що на пізніх термінах необхідності у наповненні сечового міхура (як буває, наприклад, на першому тижні вагітності) вже не виникає.

Популярність трансвагінального методу за останні кілька років значно зросла. Такий метод дозволяє ретельно переглянути внутрішні органи, зробити діагностику максимально точною. Також варто додати, що даний спосіб дослідження не вимагає того, щоб сечовий міхур під час його проведення був наповнений. Якщо вагітна жінка ні на що не скаржиться, а у ведучого її спеціаліста не виникає ніяких побоювань, дослідження УЗД проводиться лише 3 рази (кожен триместр).

Причини проходження УЗД на ранніх термінах вагітності

У разі наявності певних показань ультразвукову діагностику проводять на ранніх термінах виношування дитини. Процедури можуть бути неодноразовими.

Метою проведення ультразвуку в першому триместрі вагітності є уточнення терміну. Також перше УЗД при вагітності строком не менш 10 тижнів призначається при підозрі на наявність патологій. Це може бути:

  1. Підвищений тонус матки (може супроводжуватися больовими відчуттями в нижній області живота, можливі кров’янисті виділення).
  2. Відсутність розвитку вагітності, позаматкова вагітність.
  3. Пухлини і пухлиноподібні утворення (міоми, розвиток ендометріозу).
  4. Патології, які мають статеві органи тощо

Завдяки своєчасній діагностиці багатьох хвороб фахівцям вдається вжити термінових заходів, запобігаючі важких наслідків. УЗД на перших строках дозволяє не тільки визначити, що жінка вагітна, але і те, що вагітність є багатоплідною.

Що дозволяє побачити перше УЗД?

Проходження першого ультразвукового дослідження викликає у майбутньої мами приємне хвилювання і легку тривогу. Ехографія дозволяє не тільки визначити термін вагітності, але і виявити відхилення (у разі їх наявності). До відхилень, які спеціаліст може побачити з допомогою УЗД дослідження в першому триместрі вагітності, відносять відсутність биття серця, дуже маленькі розміри плоду і інші патології в його розвитку.

При цьому важливо розуміти, що діагноз може буде точним тільки тоді, якщо результати УЗД підтвердилися при повторному дослідженні. Строк, на якому жінка повинна зробити перше ультразвукове дослідження, визначається фахівцем. Таким чином, стає можливим своєчасне виявлення хвороб і яких-небудь ускладнень у плода, що дозволяє визначити подальшу тактику ведення вагітності. Найбільш оптимальним періодом для проведення першого планового УЗД вважають проміжок між 11 і 14 тижнем. Цього терміну вже цілком достатньо для оцінки анатомічних особливостей плода. Крім того розшифровка отриманих даних дозволяє отримати інформацію про товщину комірцевої зони, виключивши тим самим синдром Дауна.

Рівень гормонів у крові змінюється в відповідності з терміном вагітності жінки. З цієї причини аналіз крові на 14 тижні не дає точного результату. У таких випадках ультразвукове дослідження часто показує, що при взятті крові строк був встановлений не правильно і різниця може складати 1-2 тижні. При цьому співвідношення невірно встановленого терміну вагітності і результат аналізу крові вказують на підвищений ризик розвитку синдрому Дауна, що є помилковим діагнозом.

Подальші планові дослідження

Найбільш оптимальним періодом для проходження другого планового ультразвукового дослідження є 22-23 тиждень виношування дитини. На цьому терміні фахівці знаходять патології, пов’язані з розвитком мозку і таких органів (печінка, серце, нирки, травний тракт плода).

Терміном для проведення третього планового УЗД є 31-32 тиждень вагітності. Головною метою дослідження на цьому етапі виношування дитини є виняток у нього можливих патологій, пов’язаних з розвитком внутрішніх органів. Ехографія визначає темп росту плода, що дозволяє знати, чи відповідають показники нормальним параметрам.

http://www.youtube.com/watch?v=EcMBJmRZ_aA

Перше планове ультразвукове дослідження дає можливість встановити строк вагітності, дозволяє обчислити передбачувану дату пологів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code