vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Коли проводиться доплер при вагітності

Ультразвукове дослідження -це звичайна процедура під час вагітності, яка дозволяє отримати інформацію про розвиток дитини. Доплер при вагітності – це один з видів УЗД, яке є обов’язковим у випадках присутності яких-небудь ускладнень при виношуванні, вік матері понад 35 років, при багатоплідній вагітності або наявності у матері і дитини різного резус-фактора крові.

Когда проводится доплер при беременности

Принцип звичайного УЗД полягає в тому, що ультразвукові хвилі відбиваються від поверхонь внутрішніх органів. Ультразвук – це високочастотний звук, який не сприймає слух людини. Але при цьому ультразвукове обстеження абсолютно нешкідливо і не завдасть ніякої шкоди майбутній дитині.

У випадку з УЗД Доплера ультразвукові хвилі відбиваються від кров’яних тілець – еритроцитів. Це один з найбільш інноваційних методів проведення діагностики кровоносної системи.

Показання до УЗД Доплера та види дослідження

УЗД Доплера при вагітності призначається в третьому триместрі для отримання більш точної інформації про рух крові в судинах дитини, оцінки постачання матки і плаценти кров’ю – тобто визначається, чи вистачає для плода одержуваного кисню і поживних речовин.

Тільки за допомогою такого виду УЗД можна точно сказати, чи все благополучно з серцево-судинною системою малюка. Проведення хімічних аналізів також важливо, але вони не можуть абсолютно точно передати картину стану справ з кровоносною системою дитини.

Коли і як проводиться доплерометрия

Доплерометрия для вагітних проводиться тоді, коли плацента повністю розвинена, тобто після 16 або 18 тижня. Проводити такого виду обстеження вперше 12 тижнів не має сенсу, але його можуть призначити у випадках ускладнень під час виношування: гіпоксія, гестоз, гіпертонія.

Розвіюючи всілякі міфи, хочеться зазначити, що повнота шлунка і сечового міхура на якість проведення дослідження ніяк не вплине. При проведенні УЗД Доплера пацієнтка приймає горизонтальне положення на кушетці, і їй на живіт наноситься спеціальний гель для УЗД, призначення якого – забезпечити якісну провідність, запобігаючи попаданню повітря між шкірою і датчиком. Процедура займає зовсім небагато часу – близько півгодини і абсолютно безпечна для матері і дитини.

Як правильно розшифрувати результати УЗД Допплера

Розшифровка даних цікавить кожну майбутню матір, яка пройшла таке обстеження. УЗД Доплера проводить оцінку кровотоку судин, грунтуючись на систоло-діастолічному відношенні (СДН) – це індекс, який виходить в результаті співвідношення максимальної швидкості руху крові в судині (при скороченні серцевого м’яза) до мінімальної швидкості (в момент розслаблення серця). Дослідження розглядає такий показник, як “індекс резистентності” (ІР). Його можна дізнатися, якщо з максимальної швидкості руху крові вирахувати мінімальну, а результат і розділити на максимальну.

Також досліджується “пульсаційний індекс (ПІ) він розраховується, при поділі різниці між максимальною і мінімальною швидкістю на середню швидкість руху крові за один повний її обіг. Ці показники мають назву “індекси судинного опору” (ІСС). Для того щоб провести правильну оцінку кожного показника, його потрібно порівняти з цифрами, які відповідають нормі, враховуючи термін вагітності.

Збільшення СДО і ІР означає, що присутня опір в артерії пуповини. Це, в свою чергу, означає, що відбулося зменшення судин, які забезпечують плаценту різними корисними речовинами, а перероблені виводять з організму.

Показання до проведення доплерометрии

Доплер – УЗД для вагітних не є обов’язковим дослідженням, в тих випадках, якщо лікар не виявив яких-небудь відхилень в аналізах або в загальному самопочутті майбутньої матері. Цей вид дослідження обов’язково проводиться при:

  • високому АТ (артеріальний тиск);
  • захворювання нирок;
  • якщо майбутня мати має шкідливу звичку – паління;
  • пізньому токсикозі (тобто, у другій половині вагітності);
  • наявність будь-яких патологій під час попередніх вагітностей;
  • відставання в розвитку плоду (тобто, розмір дитини не відповідає термінам вагітності);
  • якщо майбутня мати має хронічні хвороби;
  • проблеми з серцем у жінки.

http://www.youtube.com/watch?v=uMQpcwznLP4

Але в будь-якому випадку, призначення доплерівського дослідження – це не привід для хвилювання, можливо, лікар призначив його в профілактичних цілях. Найголовніше для здоров’я дитини – це спокій матері, тому не варто переживати заздалегідь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code