vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Коли призначають УЗД жовчного міхура?

УЗД жовчного міхура є найбільш популярним на сьогоднішній день видом неінвазивного дослідження. Завдяки сучасній апаратурі можна за короткий термін виявити проблеми в роботі печінки і жовчного міхура. Процедура абсолютно безболісна і досить проста, але підходити до неї треба серйозно.

Когда назначают УЗИ желчного пузыря?

Якщо не врахувати деякі особливості підготовки, то інформаційність результату може бути перекручена. У кишечнику не повинні бути гази, оскільки на екрані апаратури вони можуть виглядати, як пухлини. Допускається останній прийом їжі не менше чим за 8 годин до процедури. Якщо в шлунку буде знаходитися неперетравлена їжа, то жовчний міхур може бути збільшений. Навіть склянку води може спровокувати виділення жовчі, що призведе до змін міхура.

Кілька порад з підготовки до УЗД

  1. Починати готуватися до дослідження потрібно не раніше чим за тиждень.
  2. Потрібно відмовитися від вживання спиртних напоїв, жирної їжі.
  3. На цей час краще забути про житній хліб, овочі і фрукти в сирому вигляді. Під заборону потрапляють і бобові, молоко в свіжому вигляді, капуста, лимонад, чіпси. Справа в тому, що вони можуть спровокувати газоутворення.
  4. Буде корисний прийом ферментних препаратів, наприклад, Мезим Форте, Мезим 1000, Креон. Більш докладно дізнатися про прийомі препаратів треба у лікаря, він же і визначить дозування.
  5. Приймати ці препарати слід не пізніше трьох днів до процедури, можна пропити та вітрогінні засоби, наприклад Еспумізан, Метсил.
  6. Вечеря напередодні обстеження повинен бути не пізніше 19:00. У вашому меню повинна бути легка і ситна їжа. Дуже важливо спорожнення кишечника природним способом. Якщо є проблеми з запорами, то спробуйте гліцеринові свічки або Дюфалак. При проблему запорів слід прийняти препарат завчасно.

Перед тим як зробити УЗД, очисна клізма не обов’язкова.

Якщо проведення процедури призначено на ранок, то від сніданку слід відмовитися. Якщо на другу половину дня, то припустимо легкий сніданок рано вранці.

При проведенні дослідження застосовується спеціальний склад, який наноситься на шкіру. Після процедури його потрібно буде витерти.

Якщо ви збираєтеся зробити УЗД в державному медзакладі, то прихопіть з собою простиральце або рушник, для того щоб витертися. Якщо це приватна клініка, то, можливо, вам дадуть одноразове рушник, але краще дізнатися заздалегідь.

Дитини до УЗД жовчного міхура готують дещо інакше. Дізнайтеся у лікаря подробиці. Можливо, що немає необхідності давати йому ферментні препарати. Досить збалансувати раціон.

Дітям у віці до одного року останній прийом їжі призначається не пізніше чим за три години до УЗД, трирічних – за 4 години, а більш старшим дітям до 8 років – за 6 годин до початку процедури.

Підготовка для дітей більш старшого віку та ж, що і для дорослих.

Як проводиться ультразвукове дослідження жовчного міхура

Ультразвукове дослідження проводять через стінку черевної порожнини, тобто трансабдомінально. Потрібно лягти на кушетку на спину. Після цього датчик обробляється спеціальним складом, їм лікар проводить по правому підребер’я і живота. Обстеження найчастіше не викликає ніякого незручності за винятком загострення захворювання печінки. Після проведення процедури лікар повідомляє результати обстеження.

Параметри жовчного міхура

Норма – це 4-14 см в довжину, ширину від 2 до 4 см, товщина стінок становить близько 4 мм. Крім того, велике значення має стан проток, присутність або відсутність каменів і піску. Якщо УЗД проводилося дитині, то норма визначається в залежності від віку і від ваги малюка. Діагностика УЗД дозволяє визначити: жовчокам’яна хвороба, холецистит в гострій або хронічній формі, холангіти, пухлини.

Протипоказань до УЗД не є. Якщо ви вже проходили подібне обстеження, необхідно взяти з собою результати. У такому випадку лікар може порівняти стан вашого жовчного міхура. Найчастіше під час процедури обстежують не лише жовчний міхур, але і печінка, а також підшлункову залозу. Такий варіант більш інформативний.

Що таке УЗД жовчного міхура з навантаженням

Існує ще один вид обстеження жовчного міхура з навантаженням, яке проводиться з жовчогінним сніданком. На міхур дається навантаження у вигляді їжі. Найчастіше це продукти з високим вмістом жиру. Це можуть бути яйця (природно, варені) або щось жирне, наприклад, сметана. Показанням до такого дослідження є деякі захворювання, наприклад жовчокам’яна хвороба, дискінезія, холецистит.

УЗД жовчного міхура з визначенням функції дозволяє виявити, в нормі чи моторно-евакуаторна функція, яка може бути зниженою або підвищеною.

Найчастіше лікар проводить дослідження, коли пацієнт лежить на спині. Але іноді необхідно виявити точні розміри міхура, його поздовжні і поперечні перерізу. Це дозволяє зробити висновок про те, в якому стані знаходяться вивідні протоки, стінки. Найзручніше це зробити, коли пацієнт знаходиться у положенні лежачи на спині, сидячи, лежачи на боці, стоячи.

Дуже важливо визначити і стан підшлункової залози, оскільки при захворюваннях вона найчастіше втягується у процес. У такому разі захворювання протікає набагато важче.

Якщо стоїть завдання визначення функції жовчного міхура по УЗД, то дослідження проводять натщесерце. Час його проведення становить не менше години. Після чого хворому пропонують поснідати яйцем, сметаною або вершками або випити сорбітол. Після цього приблизно через 5-10 хвилин робиться повторне УЗД, потім через 20 і 40-45 хвилин після їжі. Норма – зменшення розміру жовчного міхура на 60-70% після прийому їжі. У такому випадку функція жовчного органу в нормальному стані. Треба сказати, що подібне УЗД коштує значно дорожче. Буде дуже добре пройти УЗД в період загострення або під час нападу. Крім того, потрібно обстежувати не тільки жовчний орган, але і органи, які розташовані по сусідству.

Як підготуватися до УЗД з навантаженням? Після початку лікування повторне УЗД призначається приблизно через пару тижнів. Якщо немає загострень, то щорічно. Навантаження на жовчний орган, що дається під час УЗД дозволяє виявити відразу п’ять патологій – так можна визначити правильну схему лікування.

Регулярне обстеження допоможе виявити захворювання на ранній стадії. Підготовка до такого дослідження практично та ж, що й до звичайного.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code