vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Коли найкраще робити УЗД в гінекології?

Питання про те, коли краще зробити УЗД в гінекології, є досить актуальним для будь-якої жінки, незалежно від того, яку мету вона переслідує, вирушаючи на діагностику. Основне завдання – отримати максимально точні результати, які дозволять лікарю найбільш повно оцінити клінічну картину. Тому, отримавши направлення на УЗД, жінка повинна в першу чергу подумати, на який день циклу робити гінекологічне УЗД, щоб отримати коректний результат.

Когда лучше всего делать УЗИ по гинекологии?

Типи гінекологічних УЗД

Як правило, види гінекологічних УЗД істотно різняться між собою і призначаються досить вибірково.Сучасній медицині відомі наступні типи обстежень:

  1. Трансабдомінальне дослідження. Такий тип УЗД проводиться через передню стінку живота і дозволяє виявити новоутворення, вагітність і запальні процес. Однак для проведення обстеження такого роду жінка повинна підготуватися, а саме випити не менше 1 л води, щоб на час проведення процедури її сечовий міхур був повним.
  2. Трансвагінальне. За допомогою даного обстеження стало можливим виявляти патології органів малого тазу, а також отримувати розгорнуту картину стану. УЗД виконується через піхву шляхом введення туди спеціального датчика.
  3. Трансректальне. Таке обстеження застосовується виключно для обстеження дівчат і дозволяє лікареві отримати всю необхідну інформацію про стан здоров’я своєї пацієнтки. У ряді випадків трансректальне УЗД призначається і дівчатам, що вже мали статевий контакт, проте доцільність цієї процедури визначається виключно лікарем.

Як правило, загальних рекомендацій щодо строків проведення УЗД не є. Вони визначаються лікарем індивідуально для кожної пацієнтки. Звичайно, проводити таку процедуру в дні менструації неправильно. Виняток становлять лише ті рідкісні випадки, коли миттєвий обстеженні жінки є гостра необхідність.Найчастіше ультразвукове обстеження проводять у першій фазі циклу, тобто на 5-7 день, в той час як діагностика вагітності можлива лише на термін 3-4 тижні.

При цьому більшість жінок нехтує відвідуванням лікаря, відкладаючи не тільки гінекологічне обстеження, але і сам огляд у лікаря до останнього. Наслідком цього стають запальні процеси, пухлини і хронічні захворювання, які при своєчасному зверненні до лікарні могли б бути вилікувані лише за кілька тижнів.Навіть у тому випадку, якщо жінка вважає себе абсолютно здоровою, не слід нехтувати відвідинами лікаря і проведенням відповідної діагностики хоча б раз у рік.

Як підготуватися до УЗД?

Після того як буде визначено, коли краще робити УЗД по-жіночому, можна приступати і до безпосередньої підготовки до нього. Як правило, починати її слід за кілька днів до процедури, для того щоб максимально очистити кишечник від калових мас і газів. Протягом усіх днів підготовки рекомендується виключити з раціону всю трудноперевариваемую їжу: жирні страви, бобові, овочі, фрукти, молоко і чорний хліб. Доцільним буде також утриматися на деякий час від вживання висококалорійних продуктів, алкоголю і фаст-фуду.

А ось від очисних клізм, особливо протягом останнього дня підготовки, доведеться відмовитися, так як вони сприяють затримці газів і повітря в нижніх відділах кишечнику. Безпосередньо в день УЗД можна і зовсім обмежити прийоми їжі. Особливо якщо процедура буде проводитися вранці.

У разі якщо передбачається проведення дослідження через черевну порожнину, жінці рекомендується починати пити рідину приблизно за годину до початку дослідження. Якщо ж починати робити це пізніше, вода може просто не встигнути опуститися в сечовий міхур. Тоді все подальше обстеження опиниться під загрозою зриву. Звичайно, протягом усього обстеження буде постійно хочеться в туалет, однак з цією особливістю діагностики доведеться змиритися. При відсутності максимальній наповненості сечового міхура лікар не зможе досконально дослідити і область органів малого тазу. Внаслідок цього підготовку до процедури доведеться починати заново.

Наскільки неприємної б не була процедура проведення УЗД, жінка повинна перетерпіти цей дискомфорт і зважитися лягти на обстеження. Якщо потрібно пройти гінекологічне УЗД, коли робити? Одержавши направлення на УЗД, яке дасть лікар, слід негайно почати підготовку до діагностики.

Адже саме від своєчасно проведеної діагностики часто залежить успішний результат безлічі захворювань, про існування яких більшість жінок навіть не підозрює.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code