vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Коли можна робити УЗД на овуляцію?

У сучасних жінок часто виникає питання: УЗД на овуляцію, коли робити? Наскільки досконалий даний метод діагностики і варто використовувати його в період планування? Ці і багато інші питання турбують майбутніх батьків, які задумалися про вагітність.

Когда можно делать УЗИ на овуляцию?

Сучасні методи УЗД-діагностики дозволяють з точністю визначити момент овуляції у жінки. Цей метод називається Фолликулогенез.

Коли потрібно робити УЗД на овуляцію?

У період планування зачаття багато пар звертаються за допомогою до лікаря, який призначає безліч аналізів і досліджень. Фолликулогенез, або УЗД моніторинг овуляції, також відноситься до їх числа. Даний дослідницький метод дозволяє з максимальною точністю визначити термін настання овуляції – моменту, при якому шанси на успішне зачаття максимальні. Крім того, метод дозволяє виявити порушення репродуктивної функції, що відповідно допомагає лікарю призначити оптимальне лікування.

Отже, коли роблять УЗД моніторинг овуляції? Для того, щоб це дізнатися, потрібно орієнтуватися на менструальний цикл жінки. В середньому він триває 28-30 днів. Початком циклу вважається перший день останньої менструацій. Якщо менструальний цикл у пацієнтки регулярний і не має своїх особливостей, то для отримання точних результатів достатньо буде провести 2-3 ультразвукових досліджень.

Варто відзначити, що овуляція по УЗД визначається трансвагінальним способом, коли датчик ультразвукового апарату вводиться безпосередньо в піхву. Ніякої особливої підготовки до даної процедури не потрібно. Однак під час дослідження під сідниці пацієнтки бажано підкласти невелику подушку. Таким чином, у датчика поліпшується кут огляду.

У разі якщо менструальний цикл має особливості (коротший або довший), лікар призначає УЗД за 4-5 днів до передбачуваної дати овуляції. Фахівець може розрахувати точний час, орієнтуючись на дані останнього менструального циклу.

Іноді у пацієнтки може бути нерегулярний цикл, в такому випадку визначення овуляції і перший візит в кабінет УЗД можна починати на 3-5 день після закінчення місячних. У цьому випадку, крім Фолликологенеза проводять дослідження ендометрію і яєчників, результати яких дозволяють виявити причини нерегулярного менструального циклу. Тимчасові відмінності циклів допускаються (23-45 днів), але в нормі цикл повинен бути постійним і регулярним. Даний факт свідчить про здорову репродуктивної функції.

Вже після першого УЗД можна з точністю виявити один домінантний фолікул, зазвичай він досягає в розмірі 1-1,5 см. У виняткових випадках можна спостерігати відразу кілька домінантних фолікулів, таке відбувається у разі, якщо пацієнтці призначалася терапія у вигляді овуляционной стимуляції.

Через три дні після першого дослідження можна провести повторне УЗД. Лікар знову визначає домінантний фолікул і повідомляє про його розмірі, що до цього часу він може досягти 2 см в діаметрі. У разі відхилень діагностується регресія фолікула, коли він розвивався і візуалізувався, але з незрозумілих причин різко зупинив розвиток і став зменшуватися. В даному випадку настання овуляції неможливо.

Третю процедуру УЗД призначить сам лікар, орієнтуючись на раніше отримані дані про швидкості росту фолікула. До цього часу він повинен досягти свого максимального розміру, близько 2,5 см Після чого відбувається розрив фолікулярної оболонки, і дозріла яйцеклітина проходить шлях від черевної порожнини до фаллопієвих труб, звідки вона потрапляє в матку.

Процес овуляції вважається успішним лише в тому випадку, якщо лікар бачить відсутність домінантного фолікула, а замість нього створюється жовте тіло і в просторі позаду матки діагностує невелике скупчення рідини. Протягом доби після виходу їх фолікулярної оболонки яйцеклітина може бути запліднена. Якщо запліднення не відбулося, яйцеклітина гине.

Ознаки настання овуляції

Якщо ви плануєте вагітність, у вас немає будь-яких відхилень у менструальному циклі і загальний стан здоров’я не викликає побоювань, то ви можете спробувати самостійно визначити настання овуляції. Для цього достатньо лише прислухатися до власного тіла і відчуттями. Отже, про швидке настання овуляції можуть сигналізувати наступні ознаки:

  1. Поява помітних виділень із піхви: це, як правило, наслідок виділеної слизу з піхви;
  2. Помірна біль різної тривалості в нижній частині живота, зазвичай це область яєчників;
  3. Підвищене лібідо – статевий потяг. Жіночий організм влаштований таким чином, що в момент овуляції вона відчуває сильний сексуальний потяг. Так сама природа дає нам зрозуміти, що вона готова зачати;
  4. Набухання молочних залоз;
  5. Підвищення базальної температури. Жінки, провідні базальний календар, діагностують овуляцію у разі, якщо температура стає вище 37С°;
  6. Зміни гормонального фону. Саме на цьому факті ґрунтується принцип роботи всіх тестів на овуляцію;
  7. Зміни в конституції шийки матки. Лікарі стверджують, що до моменту овуляції шийка матки розм’якшується, розширюється і трохи піднімається;
  8. Інші непрямі ознаки, до яких можна віднести перепади настрою і зміни смакових уподобань.

На сьогоднішній день існує безліч способів визначення моменту овуляції, серед яких: побудова графіка базальної температури, використання тестів на овуляцію і спеціальних приладів, що дозволяють за хімічним складом слини здійснювати контроль овуляції. Проте методика УЗД-моніторингу вважається найбільш достовірної і надійної.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code