vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Фізичні вправи для зміцнення імунітету

Фізичні вправи для зміцнення імунітету дуже затребувані сьогодні, оскільки з настанням холодів організм людини стає особливо вразливим для простудних і вірусних інфекцій. Потреба у зміцненні імунної системи виникає, як правило, в результаті неправильного харчування, регулярні стреси, недосипання, втоми, шкідливих звичок і впливу неблагополучної екологічної обстановки. Дуже часто люди самі, не усвідомлюючи цього, послаблюють імунітет, переносячи яке-небудь захворювання “на ногах” або зловживаючи лікуванням всілякими медикаментами. В результаті такого способу життя і неправильного лікування людський організм, звиклий вже до ліків, відмовляється самостійно боротися з інфекціями. Саме тому важливо вчасно підтримати імунну систему шляхом регулярного виконання корисних вправ для імунітету.

Физические упражнения для укрепления иммунитета

Сьогодні вашій увазі будуть представлені 2 основні комплексу фізичних вправ, з яких ви зможете підібрати найбільш відповідний курс зміцнення імунітету.

У чому користь фізичної навантаження

Фізична активність – це найдоступніший і простий спосіб підтримки імунної системи. Фахівцями доведено, що систематичне фізичне навантаження безпосередньо пов’язана зі зменшенням захворюваності. Згідно думку вчених, людина, що займається спортом 5 разів на тиждень, на 45% в середньому менш схильний до простудних захворювань, оскільки помірне фізичне навантаження сприяє активізації роботи імунної системи. За рахунок цього в організмі посилюється виробництво макрофагів, які відповідають за нейтралізацію проникли в організм бактерій і вірусів.

У ході нещодавно проведених досліджень встановлено, що спорт допомагає імунітету в прямому сенсі “розігнатися”. Фізичні вправи дозволяють прискорити циркуляцію крові, тим самим забезпечуючи швидке проникнення імунних клітин у всі тканини і органи, що формує бар’єр для джерел хвороб. До того ж було відзначено, що вже через 2 години після занять, якість імунітету зменшується до звичайних значень. Даний факт є свідченням того, що регулярність служить ключовою складовою при тренуваннях для зміцнення здоров’я організму.

Користь занять полягає також у тому, що вони дозволяють механічним шляхом видаляти з організму хвороботворні мікроорганізми. Таке відбувається за рахунок почастішання дихання під час тренування. Тобто, пропускний пункт, роль якого виконують органи дихання, істотно інтенсивніше видаляє віруси і бактерії. При цьому в боротьбі зі збудниками недуги надає допомогу збільшення температури тіла, що також спостерігається і в процесі тренування.

Однак надмірне фізичне навантаження може послабити імунну систему. Наприклад, при посиленій тренуванні більше 2 годин імунітет слабшає на 72 години, і ризик захворіти збільшується в середньому в 4 рази. Таким чином, необхідно не тільки регулярно виконувати вправи для імунітету, але і правильно підібрати їх. Нижче представлені 2 ефективних і простих комплексу.

Комплекс фізичних вправ

Проводити тренування можна як вранці, так і ввечері (за 3-4 години до сну). Такі нескладні вправи допоможуть зміцнити імунну систему:

 1. Стоячи прямо, ноги поставте на ширині плечей. Тепер, роблячи вдих, потрібно виставити руки перед собою, після другого вдиху – розвести їх в сторони, а на третьому – підняти руки над головою. Після цього, видихаючи, слід руки опустити у вихідне положення. Робити необхідно 3 таких підходу.
 2. Стоячи прямо, при вдиху робимо круговий рух рукою вперед-назад, після чого видихнути. Зробіть по 3 рази для кожної руки.
 3. В тому ж положенні при вдиху зробіть “млин” відразу обома руками вперед-назад. Ця вправа повторюється 3 рази, а по завершенні – видих.
 4. Встаньте прямо, руки покладіть на талію. При вдиху зробіть круговий рух головою спочатку вліво, потім вправо. І видих. 3 підходу в кожну сторону.
 5. Тримаючи руки на талії, потрібно затримати дихання і виконати в цей час кругові рухи тазом в різні боки, після чого – видих. Знову по 3 рази в кожну сторону.
 6. Руки на талії, при вдиху підніміть по черзі кожну ногу, а опускаючи, видихайте. Так само слід зробити і руками по 3 рази.
 7. Встаньте до стіни обличчям на відстані 15-20 см. Роблячи вдих, зігнуті в ліктях руки поставте на стіну, після чого доторкніться чолом до неї. Відштовхуючись від стіни, потрібно видихати. Рекомендується виконати таку вправу 20 разів.
 8. Візьміть стілець і встаньте перед його спинкою. При вдиху руки покладіть на спинку, нахиліться, згинаючи в ліктях руки, і торкніться грудною кліткою стільця. Видихніть по завершенні. 3 підходи по 7 разів.
 9. Встаньте прямо. На вдиху зробіть максимальна кількість присідань, після видихніть. Те ж саме можна проробляти і з стрибками.
 10. Встаньте прямо. Затримавши дихання, слід зробити кругові рухи правою стопою в праву сторону, а на видиху – ті ж руху у зворотний бік. Те ж саме виконайте і лівою стопою. Після цього на вдиху праву ногу зігніть під прямим кутом і максимально відведіть убік, зробіть в такому положенні 3 кругові рухи тазом, спочатку в праву сторону, потім в ліву. Видих.

По завершенні тренування рекомендується зробити масаж. Регулярне виконання цих вправ дозволить попрощатися з хворобами, що накопичилися за роки.

Йога для зміцнення імунітету

В якості вправ для підвищення імунітету підходить і йога. Вашій увазі представлено 6 вправ, об’єднаних в комплекс пранаяма:

 1. Встаньте прямо з піднятими руками. Затримайте дихання і, повільно опускаючи руки, видихайте протягом 32 секунд. Дане вправу слід робити, повністю розслабившись.
 2. Ляжте на живіт, спираючись руками в підлогу на ширині плечей. Вдихаючи, потрібно повільно виконати віджимання від підлоги, причому в процесі слід затримувати дихання, а по завершенні різко видихнути.
 3. Встаньте прямо і глибоко вдихніть. Тепер, затримавши подих, опишіть руками коло вперед-назад, різко видихніть.
 4. Встаньте прямо з витягнутими перед собою руками. Вдихаючи, відводите руки за спину, стиснувши їх там в кулак. Потім різко видихніть і поверніть руки вперед.
 5. Встаньте прямо, руки покладіть на стегна і вдихніть. Видихаючи, зробіть нахил вперед, а знову вдихаючи, прийміть вихідне положення. Вправа робиться з нахилами в різні сторони.
 6. Встаньте перед стіною на відстані витягнутих рук. Затримавши дихання, необхідно повільно віджатися, а по завершенні різко видихнути.

Фізичні вправи пранаяма вважаються універсальними, оскільки сприяють не тільки зміцненню імунної системи, але і зміцненню всього тіла.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code