vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Фімоз код за МКБ10 у дорослих і у дітей

Фимоз код по МКБ10 у взрослых и у детей

Фімоз код за МКБ10 у дорослих і у дітей

На самому початку дуже важливо зрозуміти, що фімозу у хлопчиків боятися не варто. Практично в ста відсотках випадків це захворювання є вродженим. Фімоз код за МКХ 10 – №47.

Зміст статті

 • 1 Чому розвивається фімоз
 • 2 Основні параметри даного фізіологічного стану
 • 3 Код за МКХ 10
 • 4 До якого віку він може спостерігатися у дитини

Чому розвивається фімоз

Якщо розібратися глибше, то по суті своїй фімоз у хлопчиків є скоріше не захворюванням, а фізіологічною особливістю. З тієї простої причини, що статевий член не має можливості розвинутися до кінця, поки малюк знаходиться матці. І тут дійсно немає причин для батьківської турботи. Фахівці в жодному разі не вважають фізіологічний фімоз відхиленням. А значить, і лікувати його необхідності немає.

У стані норми крайня плоть, яка приховує голівку пеніса у хлопчиків, повинна легко рухатися. У немовлят зрушити її практично неможливо. Тому що внутрішня сторона плоті з’єднується з голівкою пеніса завдяки спайок. Які ще інакше називаються синехії. Так, лікарська консультація в даному випадку буде не зайвою. Але лікувати фімоз немовляті ні ліками, ні за допомогою хірургії немає серйозних причин.

Основні параметри цього фізіологічного стану

У більшій частині довідників по медицині це фізіологічний стан класифіковано, як патологія звуження крайньої плоті. Що означає невеликі труднощі, пов’язані з вивільненням головки статевого члена. І все ж у більшої частини хлопчиків, які ще знаходяться в дитячому віці, спостерігається подібна особливість статевого члена. Але в даному віці це складно назвати ненормальним.

Крайня плоть зростається з головкою, заважаючи таким чином оголити її. Крайня плоть статевого члена рухлива лише приблизно у 4% немовлят-хлопчиків. До певного віку наявність такого стану дійсно нічим не загрожує статевого здоров’я хлопчика.

Як тільки батьки дізнаються про те, що у їхнього малюка фімоз, найчастіше вони тут же приймаються розпитувати лікаря про те, наскільки це небезпечно і що з цим можна зробити. Ось що кажуть про це члени світової асоціації педіатрів: чіпати крайню плоть у малюків і робити спроби зрушити її в жодному разі не можна. По мірі дорослішання хлопчика вся фізіологія прийде в норму сама собою.

Якщо ж намагатися зрушити плоть насильно, це може закінчитися:

 • Мікророзривами;
 • Травмами;
 • Формуванням рубців на внутрішньому пелюстці крайньої плоті.

Наслідком можуть стати початкові стадії розвитку патологій крайньої плоті.

Все, що в даному випадку потрібно робити батькам – це вести пильне спостереження за станом пеніса маленького чада. Звернення за медичною допомогою буде дійсно виправданим у таких випадках:

 • В процесі сечовиділення крайня плоть напухає;
 • Під час виділення сечі хлопчик скаржиться на неприємні відчуття або біль у статевому члені;
 • Є проблеми з виділенням сечі;
 • Затримується відтік сечі з мочевіка;
 • Сеча члена виділяється крапельно або тоненькою цівкою.

Якраз прояв подібних симптомів вже означає, що не завадить медична допомога. Адже саме ці ознаки і є першими сигналами про патологічному фімозі. Висока ймовірність того, що крайня плоть защемить головку статевого органу.

Код за МКХ 10

МКБ розшифровується як міжнародна класифікація хвороб. Код за МКХ 10 фімоз у дітей, згідно з даною класифікацією, має індивідуальний номер 47. Дитячі лікарі застосовують його для конкретизації діагнозу і для того, щоб призначити більш точне лікування. Це ж кодове число присвоюється будь-якої патології фімозу та іншим хворобам крайньої плоті.

До якого віку він може спостерігатися у дитини

Практично у всіх маленьких пацієнтів ця своєрідна хвороба самоусувається в тому віці, коли приходить час статевого дозрівання. Справа в тому, що як раз в цей час активно починають вироблятися статеві гормони. І саме вони справляють істотний вплив на еластичність крайньої плоті. Але найчастіше фімоз проходить ще до настання семирічного віку.

Якщо звернутися до інформації, наданої медичної статистикою, то можна помітити, що майже у чверті всіх випадків фімоз у хлопчиків починає «розсмоктуватися» самостійно приблизно з піврічного віку. Найбільш активно це відбувається у віці чотирьох-п’яти років. До семи років фімоз перестає турбувати 92% всіх хлопчиків. У період з чотирнадцяти до сімнадцяти років на нього може поскаржитися всього лише один відсоток юнаків.

І саме у випадку з цим єдиним відсотком виникає необхідність операційного втручання. За медичним рекомендаціям, проводити лікування хірургічним способом бажано не раніше, чим дитина стане підлітком. До цього часу ще є шанс, що фімоз зникне сам по собі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code