vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Етапи підготовки до УЗД підшлункової залози

Багато видів досліджень та інструментальної діагностики вимагають попередніх підготовчих заходів. Підготовка УЗД підшлункової залози потрібно для створення умов, при яких дослідження дасть максимально точні і достовірні результати.

Этапы подготовки к УЗИ поджелудочной железы

Призначення УЗД підшлункової залози

Підшлункова залоза є одним з найважливіших органів травної системи. Вона відповідає за вироблення ферментів, які несуть основну функцію при переробці жирів і беруть участь у регулюванні обмінних процесів. Крім того, клітини цього органу відповідають за виділення інсуліну і глюкагону.

Діагностика підшлункової залози методом пальпації досить скрутна в силу її особливої анатомічного розташування. Цей орган схований за тонким і товстим розділами кишечника і промацується лише при гострому запальному процесі. Найбільш достовірним і інформативним способом дослідження порушень і змін підшлункової залози є УЗД.

Підставами для проведення даної процедури можуть служити такі систематичні ознаки розвитку патологічного процесу:

 1. Больові відчуття в області лівій підреберній області.
 2. Дискомфорт і важкість у шлунку після їди.
 3. Різка втрата ваги без видимих серйозних причин.
 4. Диспепсичні порушення – нудота, блювання, метеоризм.
 5. Порушення стільця – запори, діарея або їх чергування.
 6. Патологічні зміни в складі калових мас (поява згустків і шматочків не перевареної їжі).
 7. Біль при обмацуванні або натисканні в області розташування підшлункової залози.
 8. Жовтушність шкірних покривів, очних склер і слизових оболонок.

При регулярному спостереженні подібних симптомів для встановлення точного діагнозу необхідно проведення ретельної діагностики, зокрема, УЗД.

Важливість підготовки до дослідження

Перш чим відповісти на питання, як підготуватися до УЗД підшлункової залози, важливо зупинитися на причини та доцільність даного заходу. Для якісної діагностики та одержання максимально достовірної інформації про стан органу важливо створити оптимальні умови. При призначенні УЗД підшлункової залози необхідно знати, як підготуватися до цієї процедури. Варто акцентувати увагу на таких аспектах, як обмеження в харчуванні, відмова від алкоголю і куріння, деяких індивідуальні особливості та показники пацієнта.

Основною проблемою при дослідженні черевної порожнини, а особливо різних розділів травної системи, є бульбашки газів, які накопичуються в порожнистих органах. Для зниження газоутворення в органах травлення пацієнту призначається спеціальна дієта, яку треба дотримуватися протягом 3 днів до призначеної дати проведення діагностики. Перед проведенням УЗД підшлункової питання, як підготуватися до дослідження для отримання достовірних результатів – один найважливіших.

Дієта при підготовці до УЗД підшлункової залози

Безбелковая дієта є одним з основних моментів підготовки до ультразвукової діагностики, вона дозволяє значно знизити процес газоутворення і усунути процеси бродіння в шлунку і кишечнику. При дотриманні дієти важливо виключити такі продукти і напої:

 1. Страви з бобових – гороху, квасолі, сочевиці і т. д.
 2. Страви з усіх видів капусти.
 3. Страви з жирних сортів м’яса і риби.
 4. Хліб з житнього борошна.
 5. Молоко та молочні каші.
 6. Свіжі овочі, зелень, ягоди і фрукти.
 7. Соки і газовані напої.
 8. Соління, копченості, ковбаси.
 9. Деякі види круп – пшоно, перловка.
 10. Всі види горіхів.
 11. Кава і шоколадні вироби.
 12. Алкогольні напої, пиво, квас.

Всі ці продукти провокують процеси бродіння і газоутворення в органах травного тракту. У меню підготовчої дієти рекомендовано включати білий хліб, каші з рису і гречки, відварну або парову рибу нежирних сортів, сухофрукти, зелений чай.

Найчастіше, дотримання дієти досить для підготовки. Перед проведенням УЗД підшлункової як підготуватися при наявності певних показань, наприклад, частих запорах або деяких хронічних захворюваннях, вирішує лікар за індивідуальними показаннями.

Підготовка до УЗД підшлункової залози поетапно:

 1. Дослідження проводиться на голодний шлунок, останній прийом їжі повинен бути за 10-12 годин до початку процедури. Виняток стосується пацієнтів з діагностованим цукровим діабетом, при якому не можна голодувати. В такому випадку рекомендовано дуже легкий сніданок.
 2. Перед процедурою бажано навіть не пити протягом 5-6 годин. У деяких випадках виникають труднощі з виявленням підшлункової залози, тоді необхідно заповнити шлунок рідиною. Для цієї мети підходить негазована вода.
 3. Безпосередньо перед проведенням діагностики по можливості виключають прийом будь-яких лікарських препаратів.
 4. При схильності до підвищеного газоутворення пацієнту рекомендують напередодні протягом дня і на ніч приймати ентеросорбенти (активоване вугілля, еспумізан) за призначенням лікуючого лікаря.
 5. При наявності закрепів необхідно в ніч перед дослідженням прийняти проносне. Інформативність УЗД вище при спорожнення кишечнику.
 6. До курцям існує окрема вимога – максимально знизити кількість нікотину і не курити безпосередньо перед дослідженням.

Процедура УЗД підшлункової залози проводиться досить швидко, весь процес займає близько 15 хвилин. Після обстеження проводиться детальна розшифровка даних лікарем-сонографом. На підставі отриманого висновку і виявлених відхилень від норми лікуючий лікар (гастроентеролог або ендокринолог) встановлює остаточний діагноз.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code