vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Ефективне лазерне лікування п’яткової шпори

Лазерне лікування п’яткової шпори – це досить ефективний метод впливу, що дозволяє в найкоротші терміни позбавитися від докучливої проблеми, яка доставляє величезний дискомфорт.

Эффективно ли лечение лазером пяточной шпоры?Лазер – це унікальний світловий промінь, який, впливаючи на ділянку тіла, прискорює  біохімічні процеси, що відбуваються там. Як результат – більш життєздатні клітини, а також значне збільшення їх кількості.

Як впливає лазер?

Лазерна терапія – це багатокомпонентний метод лікування, що дозволяє впливати на шпору з різних кутів. Завдяки використанню лазера досягаються наступні ефекти:

  1. Протизапальна обробка. Лазерна терапія – це потужний інструмент, який діє в кілька разів сильніше самого якісного антибактеріального препарату. І, що особливо важливо, така процедура абсолютно не доставляє дискомфорту.
  2. Зняття набряку. У більшості випадків у пацієнтів, які страждають від п’яткових шпор, спостерігається досить сильний набряк стопи, який не проходить з плином часу. Лазерна терапія дозволяє позбутися від цього неприємного симптому всього лише за кілька сеансів.
  3. Мінімізація больового синдрому. Біль – невід’ємна частина більшості хвороб, в числі яких знаходиться і п’яткова шпора. Звичайно, даний симптом не піде відразу, однак вже після перших кількох процедур пацієнт відчує значне полегшення.
  4. Біостимуляція. Регенеративні процеси під впливом променя світла починають стрімко прискорюватися, що автоматично сприяє швидкій регенерації клітин і, як наслідок, одужанню.

Лікування п’яткової шпори лазером можна віднести до числа фізіотерапевтичних методів, які не прибирають кістковий наріст, а лише зупиняють його зростання і борються з численними побічними явищами. Зокрема, лазерне лікування п’яткової шпори призначається ще й тому, що даний метод впливу має мінімум протипоказань і досить стійкий ефект.

На цю процедуру не потрібно вирішуватися дуже довго, адже вона не потребує госпіталізації пацієнта або ж зміни його звичного способу життя. Все, що необхідно зробити, – це приділити хоча б кілька годин на день відвідування кабінету лікаря.

Лазерна терапія не виключає прийому лікарських препаратів. Навіть навпаки: застосовувати її бажано в комплексі з медикаментозною схемою, яка не тільки прискорить жадане одужання, але і в кілька разів підсилить дію препаратів.

Однак вибирати такі препарати самостійно заборонено. Схему медикаментозного лікування і періодичність проведення лазеротерапії має призначати саме лікар. І тільки в цьому випадку можна буде розраховувати на стрімке одужання без рецидивів.

Як саме проходить лікування?

Перше, що призначають пацієнту при лікуванні п’яткових шпор, – 10-денний курс лазеротерапії, який повинен проводитися щодня. Частота імпульсу при цьому складе приблизно 50 Гц, а потужність світлодіодного випромінювання, яке буде впливати на п’яту в чотирьох різних проекціях, коливається в районі 80 мВт.

Після закінчення даного терміну пацієнту напевно буде призначений і другий курс, під час якого частота променя буде підвищена з 50 до 80 Гц. Його тривалість також становитиме 10 днів, і в більшості випадків цього буде достатньо для того, щоб шпора зникла без сліду.

У рідкісних випадках пацієнтам потрібне проходження ще й третього курсу лікування, при якому шпора на п’яті піддається впливу променя з частотою вже у 600 Гц, а його потужність буде коливатися в межах 90 мВт.

Однак навіть такий по-справжньому ефективний і практично нешкідливий метод лікування має і кілька серйозних протипоказань. Зокрема, лікувати шпори лазером категорично заборонено людям, що мають будь-які, навіть самі незначні доброякісні пухлини. Вплив спрямованого світлового променя може спровокувати їх зростання і навіть переродження. Саме тому своїм здоров’ям ні в якому разі не можна ризикувати.

Цукровий діабет, легенева та серцева недостатність, а також інші серйозні хронічні захворювання – ось суттєвий привід відмовитися від лікування шпори на п’яті методом лазеротерапії. Достовірно передбачити, як поведе себе основне захворювання після такої процедури, неможливо. Такий ризик буде абсолютно не виправданий. Ледь вилікувавши шпору, пацієнт може отримати загострення і свого хронічного захворювання.

Будь-який лікар, що призначає лазеротерапію, повинен постійно відстежувати стан свого пацієнта. Як правило, позитивна динаміка стає помітна дуже швидко, проте завдання медичного працівника – не допустити, щоб така методика впливу нашкодила яким-небудь іншим системам організму.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code