vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Ефективне лікування плоскостопості 2 ступеня

На сьогоднішній день досить поширене плоскостопість 2 ступеня, лікування даного захворювання слід проводити негайно, інакше хвороба буде прогресувати і може призвести до згубних наслідків.

Эффективное лечение плоскостопия 2 степениДруга ступінь плоскостопості характеризується сплощенням стопи, яке можна визначити неозброєним оком, при цьому пропадають склепіння, стопи стають розширеними і распластанными. Хворобливі відчуття під час рухів набувають постійного характеру і стають сильнішими. Вони можуть поширюватися по всьому гомілковостопному суглобу, гомілки, іноді до коліна. Людина починає косолапить через дискомфорту і больових відчуттів.

Якщо не лікувати деформацію, то хвороба може спровокувати:

 • деформаційні процеси стоп, великих пальців, мізинців;
 • вростання нігтя;
 • патологічний розвиток м’язів нижніх кінцівок;
 • хвороби колінних суглобів;
 • артрози;
 • пошкодження менісків;
 • патології хребетного стовпа (сколіози, радикуліти, остеохондрози, міжхребцеві грижі);
 • варикоз;
 • доброякісні новоутворення на стопі;
 • п’яткову шпору.

Саме з цих причин до лікування слід ставитися з усією серйозністю; терапію необхідно проводити в комплексі.

Масаж допоможе позбутися від захворювання

Виправити плоскостопість можна за допомогою масажу. Бажано звернутися для проведення процедури до фахівця. Масаж проводиться на килимку з допомогою м’ячів, спеціальних валиків і інших приналежностей. Механічні дії на м’язи, біологічно активні точки і зв’язки допомагають зняти біль, відновити циркуляцію крові, нормалізувати м’язовий тонус, зняти втому, поліпшити обмінні процеси.

Масажні рухи слід починати з литкових м’язів, потім поступово переходити до ахиллову сухожиль, зовнішній стороні гомілки і стопи. В першу чергу, приділяється увага тильній стороні, а потім підошві. Заключний етап – повернення тим же шляхом до литкового м’яза і знову до підошви.

Існує ще один спосіб масажу. Починати рух слід від кінчиків пальців до колінного суглоба. Після масажувати зовнішні і внутрішні частини гомілки. У завершенні приділяється увага підошов і підвищень великих пальців.

Звичайно, провести якісний масаж в домашніх умовах самостійно не вийде, так як такими техніками володіють тільки професіонали, які мають ортопедичне медичну освіту. Але якщо такої можливості немає, можна спробувати виконати процедуру самостійно.

Масаж при даному захворюванні, як спосіб лікування, має свої протипоказання, наприклад, серцево-судинні захворювання, патологічні зміни шкірних покривів. При наявності даних патологій лікарі підбирають іншу терапію, не включає масажних маніпуляцій.

При даному захворюванні в дитячому віці масаж теж має велике значення. Саме цей спосіб допомагає швидко підвищити м’язовий і зв’язковий тонусы, сформувати правильне положення склепінь стоп.

Фізичні вправи

Заняття лікувальною гімнастикою допомагають зміцнити м’язову тканину і зв’язки, сприяють виправленню деформації кісток стопи. Гімнастика – один з найбільш ефективних способів відкоригувати ходу. Якщо заняття будуть тривалими і систематичними, то розвиток хвороби буде призупинено. Вправи виконуються в ранковий час до того моменту, поки не настане втома у м’язах. Навантаження потрібно збільшувати поступово. Щоб вилікувати другу ступінь плоскостопості, в день необхідно займатися 3-5 разів.

Обов’язкова умова – виконувати гімнастику треба босоніж. Головна мета вправ – розминати м’язи і запобігати кісткову і суглобову деформацію. Практично всі розроблені комплекси вправ ідентичні один одному. З основних вправ можна виділити наступні:

 • обертальні рухи стопами почергово в праву і ліву сторони, при цьому поєднувати дані руху можна зі згинанням і розгинанням пальців;
 • підйоми на п’ятах, носках;
 • розворот стоп;
 • швидка ходьба;
 • взаємні випади вперед (при цьому виконується розворот на 1800, щоб виконати випад іншою ногою);
 • підйом з сидячого положення на бічних частинах підошви;
 • присідання; при цьому ногами слід стати на палицю або обруч діаметром не менше 2,5 см;
 • сидячи на стільці, брати і піднімати ногами і пальцями нижніх кінцівок невеликі предмети.

Лікувальну гімнастику потрібно виконувати з повтором 9 разів. Для кращого ефекту людині обов’язково потрібно ходити мінімум по 40-50 хвилин в день босоніж по килиму, оснащеному гумовими опуклостями, або по землі, каміння. В принципі підійде будь-яка нерівна, рельєфна поверхня.

Після масажу і гімнастики ортопеди рекомендують робити примочки і компреси для заспокоєння м’язів і зняття больових відчуттів. Для цього можна застосувати відвар ромашки, ванночки з подорожника, ефірні олії, спиртову настоянку ялиці, меліси, алое.

Фізіопроцедури для лікування

Фізичні процедури включають в себе:

 • ударно-хвильові терапевтичні процедури;
 • процедуру електрофорезу;
 • парафіново-озокеритовую аплікацію.

Призначаються дані фізичні маніпуляції на другій стадії деформації, якщо турбують сильні болі і реорганізована рухливість суглобів. Дані процедури відновлюють рухливість в суглобах, знімають неприємні симптоми, покращують мікроциркуляцію, тканинні обмінні процеси, зміцнюють склепіння стопи, нормалізують м’язовий тонус. Застосовуються, як комплексна терапія.

Під час проведення фізіопроцедур і впливу різними апаратами руйнуються кристалики – відклалися солі кальцію. Кожна процедура по-своєму сприятливо діє на кісткові, хрящові тканини. При цьому не пошкоджуються здорові і м’які області. Після маніпуляцій істотно поліпшується кровообіг в нижніх кінцівках. Всі ці процеси допомагають вимити солі з тканин, сухожиль і зв’язок. Ще одна незаперечна перевага фізіопроцедур при деформації другого ступеня – це поліпшення регенерації клітин. Розвиток патології зупиняється.

Спеціальні ортопедичні пристосування

Ортопедичні устілки можна застосовувати не тільки на другій стадії хвороби, але і використовувати як профілактичний спосіб. Рекомендовано їх застосовувати вагітним жінкам, чоловікам, які професійно займаються спортом, а також людям, чия робота вимагає тривалого перебування на ногах (пекарі, заводські працівники). Устілки і взуття допоможуть зупинити процес деформації, скорегують стопу в потрібному напрямку, повернуть в нормальне положення, розподілять правильно навантаження на ноги.

Лікарі рекомендують застосовувати устілки для повсякденного взуття, в тому числі домашньої. Якщо вони підібрані правильно, то вони будуть підтримувати поздовжні і поперечні склепіння стоп, підвищать стійкість при русі і стоянні, покращать циркуляцію крові в ногах, знімуть втому і дискомфорт.

Ортопедичні приналежності – це прекрасний спосіб попередити плоскостопість 2 ступеня, лікування при наявності хвороби не менш ефективно. Взуття дозволяє в будь-який час доби утримувати нижні кінцівки в правильному положенні, регулювати окремі м’язи, знижувати навантаження на суглоби і хребетний стовп.

Ортопедичне взуття виготовляється тільки з натуральних матеріалів. Задню і середню частину нижніх кінцівок щільно фіксують жорсткі вставки і верхні стабілізатори, устілки-супінатори підтримують склепіння стопи. Взуття повинна бути шкіряною (причому, якість шкіри воно повинно бути високим, так як погана шкіра з часом розтягується, що призводить до нестійкого утримання стоп). Обов’язкова умова – взуття повинна мати підбори не більше 30 мм, широкий носок і гнучку підошву.

Всі методи лікування деформації на другій стадії будуть ефективні тільки при регулярному застосуванні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code