vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Для чого проводиться УЗД 4D?

4D УЗД під час вагітності – плановий захід, який проходить кожна жінка, що збирається стати мамою. Ультразвукове обстеження – це не лише своєрідне знайомство з майбутнім малюком, але і можливість упевнитися в тому, що плід здоровий, або вчасно виявити які-небудь патології.

Для чего проводится УЗИ 4D?

Сьогодні даний вид обстеження найбільш інформативний.

Переваги 4D-УЗД при вагітності

  1. Можливість побачити дитину в чотиривимірному зображенні.
  2. Виявити найдрібніші патологічні зміни в організмі.
  3. Провести перинатальне діагностичне обстеження структури черепа.
  4. Визначити хромосомні патології (синдром Дауна).
  5. Виявити серцеві вади.
  6. Визначити з високою точність стать дитини.
  7. Провести діагностику тканин, кровообігу, кісткової та інших систем організму.
  8. Отримати фотографію дитини в утробі, записати відео його руху.
  9. Процедура ультразвукового дослідження 4D нешкідлива і для жінки, і для плоду.

Показання до 4D-УЗД

Ультразвукову процедуру проходять всі майбутні мами незалежно від того, чи існують у них проблеми зі здоров’ям, є загроза викидня. Якщо у жінки немає патологічних змін в організмі, обстеження проводиться 2-3 рази; у разі виявлення патологій у мами або дитину кількість 4Д-УЗД може бути збільшено.

Термін проведення процедури призначає гінеколог, який веде вагітність.

Діагностика проводиться обов’язково, з повторами при ускладненій вагітності, підозрі на аномальні або патологічні зміни при розвитку ембріона. Також здійснюється ультразвукове дослідження 4D, якщо запліднення проходило екстракорпоральним способом (штучне запліднення). Якщо у жінки є спадкові захворювання або у родичів були діагностовані онкологічні хвороби, психічні розлади, діагностика чотиривимірним ультразвуковим обладнанням строго обов’язкова.

Багато жінок здатні народити кілька дітей за один раз, тобто вагітність є багатоплідної. В цьому випадку процедура 4D УЗД теж необхідна, причому вона проводиться частіше, чим вагітним з одним плодом.

Слід зазначити, що процедуру ультразвукового обстеження 4D проходять не тільки вагітні. У випадках коли у жінки присутні неконтрольовані кров’янисті виділення поза менструального циклу, вона не може завагітніти або у неї спостерігається дискомфорт і болі в животі, лікарі призначають 4Д-УЗД.

За допомогою дослідження можна виявити серйозні захворювання, навіть такі, які проявляються не відразу, наприклад, ендометріоз, злоякісні та доброякісні новоутворення, позаматкова вагітність, запалення придатків і яєчників.

Ультразвукове дослідження 4D призначається на 11, 22 і 34 тижні вагітності, при необхідності його можна провести в 4-й раз на 36 тижні.

Як проводиться ультразвукове дослідження 4D?

Дане обстеження застосовується для дослідження організму і виявлення патологій. Ультразвукове дослідження 4D може бути виконано двома способами – трансвагінально і трансабдомінально.

Перший спосіб передбачає введення датчика в піхву або пряму кишку. Датчики оснащені найдрібнішими відеокамерами, що дозволяють визначити гінекологічні та урологічні патологічні зміни в організмі. Слід зазначити, що для трансвагінального УЗД не потрібно наповнювати сечовий міхур. Процедура триває 40-50 хвилин, результати готові відразу після обстеження. Можливо записати на відео всю процедуру дослідження.

Трансабдомінальне ультразвукове обстеження проводиться зовні. Якщо метою дослідження є сечостатева система, потрібно випити 1 л води за 20 хвилин до процедури. В інших випадках наповнювати сечовий міхур необов’язково.

Процедура ультразвукового дослідження 4D абсолютно безболісна, не має протипоказань, однак у деяких випадках не проводиться, наприклад, якщо у пацієнта спостерігається надмірна вага, у вагітної мала кількість навколоплідних вод, присутні рубці на животі, матці від кесаревого розтину.

Незалежно від виду ультразвукового дослідження процедура проводиться в суворих санітарних умовах. Під час трансвагінального обстеження застосовуються презервативи, які надіваються на датчик.

У чому відмінність 4D-УЗД від стандартного обстеження?

У медицині існує кілька видів обстеження. Відмінність двох способів полягає в тому, що 3D УЗД дозволяє побачити об’ємну картинку внутрішнього стану організму, плода при вагітності, а 4D-дослідження – об’ємну картинку в русі. Тобто майбутні батьки можуть в реальності побачити свого малюка, зробити відеозапис і навіть розгледіти колір його очей.

В даний час цей спосіб є самим затребуваним і точним. Вчені стверджують, що ультразвукові хвилі, що випромінюються обладнанням, можуть стати причиною руйнування живих клітин. Але такий процес може розпочатися лише у випадку інтенсивного і тривалого впливу випромінювання. Дозування та частота випромінювання медичного ультразвукового обладнання в тисячі разів менше дози, яка може викликати патологічні зміни. Тому майбутні мами або просто бажаючі пройти діагностику можуть бути абсолютно спокійні і виконувати процедуру ультразвукового дослідження 4D без страху отримати негативний вплив.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code