vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Де міститься і чим корисний вітамін В: опис

Багато людей, які страждають такими серйозними захворюваннями, як невралгія, ниркова недостатність і нервовий розлад, задають питання, чим корисний вітамін В. Дійсно, ця група вітамінів не просто покращує загальний стан організму, а бере активну участь в обміні речовин, відновленні нормальної психічної діяльності людини і навіть в «реставрації» імунітету.

Где содержится и чем полезен витамин в: описание

Група вітамінів В: універсальні помічники

Користь вітамінів групи В воістину грандіозна. Їх вкрай складно замінити якими-небудь хімічними препаратами, біологічно активними добавками або іншими речовинами. В-вітаміни – це природні помічники, які допомагають організму повернути втрачені сили. Вони є в простих продуктах, доступних кожному. З цієї причини прийом вітамінів так популярний серед людей різних віків і соціальних статусів.

Вперше про вітаміни цієї групи заговорили лише на початку XX століття, коли вчені досліджували корисні властивості продуктів рослинного і тваринного походження. Проводячи певні досліди, біологи стали помічати, наскільки благотворно нещодавно відкриті елементи впливають на ендокринну та гормональну системи, покращують мозкову діяльність і кровообіг.

Від В1 до В3: антиоксиданти та енергетики

Вітамін В1 – активатор мозку. Цей вітамін можна справді назвати генератором мозкової діяльності. Завдяки своїм властивостям В1 активує вуглеводний обмін, внаслідок чого клітини мозку отримують необхідну дозу глюкози. Саме вона потрібна людям, які займаються розумовою працею та мають стреси.

В1 міститься у бобових (квасоля), пивних дріжджах, рисі, злаках.

Вітамін В2 – антиоксидант. Цей вітамін корисний тим, що є відмінним антиоксидантом, який допомагає в розщепленні білків і вуглеводів. Завдяки своїм особливостям, він покращує стан шкіри, тонізує її, робить більш еластичною і податливою.

В2 міститься в бананах, яловичій печінці, яйцях, а також деяких інших продуктах.

Вітамін В3 – природний енергетик. Цей вітамін показаний людям, що страждають із-за проблем із гормонами і бажають покращити гормональний фон. Інакше В3 називають нікотиновою кислотою. На відміну від сигарет, які приносять тільки шкоду, вона бере активну участь в обміні речовин і стабілізації роботи підшлункової залози.

Міститься в молоці, овочах і фруктах, частково – в печінці.

Від В9 до В12: позбавлення від патологій

Вітамін В9 – кращий захисник від патологій. Вітамін В9 або фолієва кислота бере участь у формуванні РНК і ДНК, є їх складовою частиною. Дефіцит В9 призводить не тільки до погіршення здоров’я, але і порушення в розвитку організму. Ось чому у багатьох матерів, які погано харчуються, вживають спиртні напої, так часто народжуються діти з патологіями, вилікувати які досить непросто.

Якщо ви хочете народити здорових дітей і не мати проблем під час вагітності, рекомендується вживати в їжу побільше зелені, сочевиці, капусти і цитрусових.

Вітамін В12 – головний у кровотворенні. Він допомагає регулювати рівень гемоглобіну, впливає на роботу кровоносній системі. Нестача цього вітаміну може призвести навіть до таких серйозних наслідків, як недокрів’я і лейкоз. Тому дуже важливо приділяти цьому питанню особливу увагу: вживати в їжу яловичину, печінку, нежирне молоко.

Цей вид вітаміну не такий поширений, тому слід ніколи не забувати про необхідність вживання.

Можна замінити вітамін?

Якщо нехтувати рекомендаціями і відмовлятися від природних продуктів, це негативно позначиться на організмі.

Замінити аптечними вітамінами можна, але робити це не рекомендується. Адже значно краще харчуватися правильно, чим приймати хімічні ліки, які містять в собі штучні формули. Однак, якщо у вас є алергія на той чи інший продукт, наприклад, яловичу печінку і молоко, ви можете проконсультуватися з лікарем, який знайде відповідну альтернативу. Найчастіше вітаміни вводяться безпосередньо пацієнтам, які перебувають у лікувальних установах або проходять спеціальний курс. Без необхідності купувати вітаміни в аптеці і проводити ін’єкції не варто. Це може призвести до передозування, так і почати діяти вкрай згубно. Зате корисні овочі, фрукти і м’ясо (звичайно, в помірних кількостях) ніякої шкоди вам не принесуть.

Вживання вітамінів – це ключ до міцного здоров’я і прекрасного самопочуття.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code