vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Чи дійсно УЗД шкідливе

Чи шкідливе УЗД, чи ні – найчастіші питання, які виникають у пацієнта, однак воно, як і раніше залишається самим швидким та інформативним методом діагностики. В даний час кожен може собі дозволити цю послугу. У будь-якому медичному закладі, і державний, і приватний, є апарат для ультразвукової діагностики, і все ж, незважаючи на доступність і точність, деякі пацієнти відмовляються від цього виду досліджень, інші, навпаки, намагаються частіше перевірятися на апараті УЗД. Це трапляється із-за розбіжності думок про користь і шкода впливу ультразвукових хвиль на організм.

Действительно ли УЗИ вредно

Для чого роблять УЗД

Ультразвукова діагностика дуже швидко набула поширення практично у всіх галузях медицини: гінекології, хірургії, гастроентерології, урології, педіатрії, кардіології та інших напрямках.

Для фахівців вузького профілю ультразвукові дослідження є самим поширеним і точним способом діагностики захворювань. Зіставивши дані УЗД з результатами аналізів, можна поставити правильний діагноз і призначити правильне лікування.

До основних переваг УЗД відносяться:

 1. Можливість діагностувати захворювання внутрішніх органів на ранніх стадіях – ракові пухлини, метастази, гематоми, кісти, камені – лише малий перелік того, що грамотний спеціаліст зможе побачити на своєму моніторі.
 2. Визначення коректного лікування.
 3. Відстеження розвиток хвороби.
 4. Отримання даних про розмірі, формі і ступеня ураженої ділянки.

Операції, що проводяться під контролем УЗД, дозволяють обійтися без загального наркозу і порожнинних розрізів. Залишається тільки невеликий і акуратний шов. Завдяки ультразвуковій діагностиці, стало можливе взяття яйцеклітини для штучного запліднення.

Ультразвукову діагностику можна робити незалежно від віку. Це абсолютно безболісна процедура, і займає зовсім небагато часу. За нинішніми нормами Всесвітньої Організації охорони Здоров’я, грудні діти, які досягли одного місяця, повинні пройти чотири види УЗД (головного мозку, серця, черевної порожнини і тазостегнових суглобів). Як зазначають медики, з таким нововведенням в рази знизився рівень дитячої смертності.

УЗД під час вагітності

Ще до застосування ультразвукових хвиль в медицині вагітним, в крайньому випадку, призначалися рентгенівські знімки, незважаючи на їх шкоду. І зараз серед майбутніх матусь виникають суперечки, чи варто робити УЗД, або ж відмовитися і не втручатися в процес, закладений природою. Однак завдяки УЗД, під час вагітності лікар може:

 1. Встановити точний термін вагітності і кількість плодів.
 2. Виявити патології у ще не народженої дитини, що дозволяє почати внутрішньоутробне лікування.
 3. Дізнатися стать дитини.
 4. Оцінити стан плаценти і навколоплідних вод.
 5. Визначити положення плода.
 6. Переконатися у відсутності обвиття пуповини.
 7. Зробити на пам’ять фотографію або відеозапис для майбутніх батьків.

У більшості випадків, УЗД вагітним призначають тричі за весь термін, але якщо мова йде про важку вагітності із загрозою або патології плоду, то частіше. Звичайно ж, враховуються і протипоказання до УЗД. У разі кровотечі або тягнуть болів провести дослідження вкрай необхідно. І в цьому випадку не варто сперечатися з лікарем, відмова від УЗД коштує здоров’я або навіть життя дитини.

Шкідливо робити УЗД

У всіх країнах вчені проводять дослідження і досліди, щоб довести або спростувати те, що ультразвукове дослідження шкідливо для організму. Одні вважають, що часте УЗД в період вагітності впливає на мутації в ДНК, і це позначиться через кілька поколінь, інші – що викликає ракові пухлини, треті – порушує розумовий розвиток дитини. Деякі фахівці стверджують, що УЗД черевної порожнини є стресом для організму і відбувається збій зі всіх органах і системах. Але на даний момент жодна з цих теорій не підтверджена.

З іншого боку, якщо подивитися на норми роботи фахівців УЗД, затверджені Міністерством охорони здоров’я, можна побачити, що за робочий день один діагност може прийняти не більше десяти пацієнтів. І самі медики стверджують, що відчувають втому і слабкість після закінчення зміни. В радянські часи лікарі – діагности отримували надбавку «за шкідливість», що теж наводить на певні думки.

Можна здогадуватися, що все-таки є шкоду УЗД, але тільки при частому і довготривалому використанні.

Співвідношення шкоди і користі УЗД говорить про те, що не варто відмовлятися від цього дослідження. Своєчасна діагностика та правильно призначене лікування, не дає довести його до критичного стану, і шкода стає мінімальним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code