vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Чому у дитини болить п’ята?

Останнім часом можна часто почути, що у дитини болить п’ята. Хоча на перший погляд це нешкідливий симптом, але неприємний, так як сковує рухи при ходьбі. Більшість дітей, яких турбують болі, не розповідають батькам, бо думають, що в цьому немає потреби. Це неправильно, адже кожен симптом може нести за собою серйозне захворювання.

Почему у ребёнка болит пятка?

Не варто недооцінювати нездужання, навіть якщо біль з’являється, то зникає, найкраще пройти медичне обстеження, щоб виключити серйозну проблему зі здоров’ям. Нижні кінцівки відіграють важливу роль в життєдіяльності людини.

Причини болю в п’яті

Серед поширених проблем, пов’язаних з больовими відчуттями в п’яті, можуть бути такі банальні причини, як надмірне навантаження на стопи, незручне взуття і травми ноги. Розглянемо кожну проблему докладніше, щоб чіткіше зрозуміти, як причина впливає на наслідок. Оскільки йдеться про дітей, то можна з упевненістю сказати, що їх не втримаєш будинку. Якщо дитина молодшого та середнього віку, він не може обійтися без активних ігор, внаслідок яких легко перенапружити ноги. Інтенсивний біг і підкорення вершин дерев не завжди приносять користь п’яти і стопи в цілому.

Діти часто не слухають батьків, тому передбачити таку проблему неможливо. Єдине, що можуть зробити батьки, це просити дітей бути охайними, стежити за забавами дитини і, якщо буде потрібно, забороняти деякі вчинки. Для цього необхідно терпіння, але воно винагороджується, якщо ваша дитина росте міцним і здоровим. Деякі недооцінюють важливість взуття, а даремно. Так як саме те, в чому ми ходимо, може негативно позначитися на нашому здоров’ї. Занадто маленька взуття має властивість не тільки натирати ноги, але й провокувати больові відчуття. Причина захворювання досить банальна, але мало людей звертає на неї увагу.

Батькам варто дуже серйозно підходити до питання вибору взуття для своїх дітей, краще купити трохи більший розмір. Хороша взуття – запорука відмінного здоров’я, адже в ногах вся сила. Травму стопи можна отримати досить швидко, досить лише вдариться або різко ступити на ногу. Найчастіше рвуться зв’язки, але п’яти страждають теж нерідко. Це проблема вражає дітей з тієї причини, що вони мало турбуються про своє здоров’я. Слід берегти ноги від серйозних навантажень. Перед заняттями спортом необхідно добре розтягнутися, і тільки після давати організму навантаження.

Чому болить стопа?

Травми нижніх кінцівок можуть бути різної симптоматики. Наприклад, часто п’яти болять внаслідок аутоімунних захворювань або інфекції. Збій в організмі впливає на всі внутрішні органи та кінцівки, тому не дивно, що може боліти там, де менше всього чекав.

Серед основних причин, наслідком яких є біль, виділяють:

  • сильне розтягнення ноги або розрив зв’язок;
  • удари і переломи кістки;
  • эпифизит, запальний процес в задньому эпифизе п’яткової кістки.

Розтягнення зв’язок стопи в дитини призводить до сильної болі. Таке може статися після травми, яка, в свою чергу, може бути прямою чи прихованою. Пряма травма – коли є безпосередній удар в область стопи, прихована – після значного навантаження на гомілку ноги. Таку травму дитини дуже легко визначити, так як досить лише доторкнутися хворе місце. Також характерний набряк ноги явне тому підтвердження.

Удари і переломи найчастіше трапляються у хлопчиків, так як вони дуже енергійні і люблять стрибати з висоти; заняття спортом також можуть нашкодити. Стрибки в довжину або біг з перешкодами можуть зіграти злий жарт, адже ніхто не знає, коли може впасти.

Після удару п’ятки відчувається сильний біль в місці удару, неприємні відчуття посилюються при дотику або ходьбі. Забій п’ятки може спровокувати розвиток запалення сусідніх зв’язок. У такому разі перемотують ногу еластичним бинтом і відправляються на рентген знімок, щоб побачити проблему. Перелом відразу діагностується, так як неозброєним оком помітно, що стопа викривлена, а гостра біль не дає можливості пересуватися. Від сильних больових відчуттів у дитини може статися шок. В цьому випадку необхідна екстрена медична допомога.

Эпифизит, або хвороба Півночі, характеризується розривом тканин між тілом кістки і апофизом. Найчастіше така хвороба виникає у дітей дев’яти років. У цей період формується п’яткова кістка, і будь навантаження на неї може спровокувати біль, а з нею й інші наслідки. Біль посилюється при бігу і ходьбі, а нога в нижній частині помітно набрякає.

Лікування болю в п’яті у дітей

Лікування такої проблеми комплексне, так як потрібно не тільки прийом медичних препаратів, але і постільний режим. У будь-якому випадку необхідно звернутися до фахівця. Тільки лікар-терапевт або рентгенолог можуть сказати, в чому причина нездужання і яке лікування слід приймати. Якщо причина у взутті або просто невеликий забій, немає причин переживати. Але у випадку з переломом або з інфекційною хворобою знадобляться екстрені заходи лікування. Після діагнозу призначається комплекс процедур, іноді в їх число входить фізіотерапія.

Як надати першу допомогу при гострому болі в стопі?

Іноді у хворого немає можливості звернутися до лікаря при першому симптомі, але біль все-таки можна зняти в домашніх умовах. Батькам необхідно запастися кубиком льоду і поводити по хворому місцю в напрямку від пальців до стопи. Холод заморожує больові відчуття, і самопочуття покращується. Ще один варіант – опустити ноги в таз з водою кімнатної температури. Знеболюючі препарати допоможуть зняти симптом, але вони не лікують. Для першої допомоги краще всього придбати препарат на основі ібупрофену, так як він швидко знімає біль. Протизапальні мазі також заспокійливу дію.

Профілактика болю в п’яті

Перший і самий важливий аспект – це правильне харчування. Слід вживати продукти з комплексом вітамінів і мінералів, їсти побільше продуктів, в яких містяться білки і фосфор, щоб зміцнити кісткову тканину. Стежити за вагою дитини, адже надмірна вага шкодить не тільки внутрішніх органів, але і стопах. Бути розсудливим щодо занять спортом. Якщо присутні різкі больові відчуття, то краще припинити вправи на деякий час, щоб дати організму відновиться. Одним з видів профілактики є необхідність підбирати зручне взуття. При болю в п’яті краще всього користуватися спеціальними устілками для зменшення навантаження на підошву. Масаж ніг – це процедура, яка зменшує будь-які прояви болю, в тому числі і біль у стопі.

Але у разі тяжкої хвороби профілактика безсила, потрібне комплексне лікування. Щоб заощадити час і матеріальні засоби, витрачені на лікування, необхідно не запускати хворобу, якою б вона не була.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code