vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Чому повільно зростає ХГЛ?

З якої причини повільно зростає ХГЛ? Це нерідко виникає питання у жінок, які в перший раз готуються стати мамами. Хоріонічний гонадотропін людини, або ХГЛ, це гормон, що виробляється ембріональним органом жінки в період виношування дитини, він є одним з провідних індикаторів її наявності та успішного протікання. До 7-11 тижні його зростання відбувається стрімко, потім сповільнюється. У перші 3 місяці хоріонічний гонадотропін змушує продукуватися прогестерон і естроген – гормони, необхідні для благополучного розвитку вагітності.

Почему медленно растет ХГЧ?

Встановлення рівня гонадотропіну в період вагітності

Аналіз ступеня вмісту хоріонічного гонадотропіну дозволяє встановити наявність вагітності на тому періоді, коли проведення ультразвукового дослідження ще не може дати результатів. Стимуляція вироблення прогестерону і естрогену хоріонічним гонадотропіном продовжується до того моменту, поки ембріональний орган жінки (плацента) не приступає до вироблення та формування гормонального фону самостійно. ХГЛ складається з альфа-одиниці і бета-одиниці. З них бета-одиниця за своїм складом унікальна, що робить можливим її використання у тестах для визначення вагітності. Аналіз кількості бета-гонадотропіну в крові дає змогу визначити наявність вагітності вже через 14 днів.

Падіння кількості хоріонічного гонадотропіну в крові в період протікання вагітності або зниження темпів його зростання свідчать про мимовільні викидні або розвиток плоду поза маткою.

Наявність підвищених показників гонадотропіну у чоловіків, а також невагітних жінок служить тривожним сигналом. У кращому випадку це неправильно проведений аналіз, в гіршому – початок розвитку онкологічних пухлин в організмі.

Аналізи на гормон ХГЧ

Для визначення присутності в крові гормону-хоріонічного гонадотропіну жінці потрібно здати сечу і кров на аналіз. Аналіз роблять в ранкові години і на порожній шлунок. При призначенні аналізу на інший час необхідно пам’ятати, що між прийомом їжі і процедурою повинно пройти не менше 5 годин.

За достовірністю аналіз крові стоїть на першому місці, самий точний метод – тест для визначення вагітності, хоча у жінок він користується популярністю. Чому призначають аналіз на вміст гормону? Роблять це гінекологи для того, щоб:

 • діагностувати ранній термін вагітності;
 • вести моніторинг розвитку вагітності;
 • виключити розвиток плоду поза маткою;
 • визначити патології в розвитку дитини;
 • вчасно виявити завмирання плоду;
 • встановити небезпеку викидня;
 • діагностувати злоякісні пухлини.

Для проведення діагностики пухлин яєчок такий аналіз призначається і чоловікам.

Часто лікар-гінеколог просить зробити повторне дослідження крові з проміжком в один тиждень в цій же лабораторії. Робиться це для точного встановлення вагітності або виключення помилки в аналізі. При збільшенні рівня гонадотропіну в 1,5-2 рази можна говорити про те, що жінка вагітна. Якщо його рівень не виріс чи знизився, то вагітність відсутня. Необхідно знати, що норми і точність визначення рівня хоріонічного гонадотропіну різні у всіх лабораторіях.

Норми вмісту ХГЛ і відхилення від них

Для чоловіків, а також жінок не в положенні зміст гонадотропіну знаходиться в діапазоні від 0 до 5 мЕд/мл (міжнародних одиниць на 1 мл).

При нормальному перебігу вагітності вміст гонадотропіну знаходиться в прямій залежності від її терміну, від зачаття до останніх тижнів терміну воно зростає від 25 мЕд/мл до 78000 мЕд/мл. За перший триместр рівень ХГЛ зростає в кілька тисяч разів, далі різке зростання числа гормонів припиняється і відбувається повільно. Зміна рівня гонадотропіну суто індивідуальна для кожної жінки, жорстких рамок немає. В період виношування малюка буває підвищення або зниження рівня ХГЛ.

Занадто швидко збільшується вміст гонадотропіну в крові у разі:

 • неправильного визначення терміну (строк більше, чим розраховували);
 • багатоплідної вагітності;
 • пузирного замету.

Занадто повільно зростає ХГЛ, якщо:

 • сталася помилка у визначенні терміну (строк менше, ніж очікувалося);
 • затримка розвитку плода;
 • плід розвивається поза маткою;
 • сталося завмирання плоду;
 • існує небезпека викидня.

Можливі неправильні результати?

Можливість отримання неправильних результатів при дослідженні крові на хоріонічний гонадотропін не виключена. Називаються такі висновки псевдопозитивними.

Перший випадок, при якому вагітності немає, але результат позитивний, буває дуже рідко.

Хибний негативний результат (аналіз не підтверджує наявну вагітність) можливий при порушенні правил при здачі крові, при неправильному встановленні терміну вагітності, при пізній овуляції і у виняткових обставинах – позаматкової вагітності.

При підозрі на хибний результат в обох випадках гінеколог рекомендує здати аналізи ще раз.

Крім того, на утримання гонадотропіну в крові впливають препарати, які застосовуються для лікування безпліддя і містять даний гормон (Хорагон, Прегніл). Перед здачею аналізів необхідно попередити працівників лабораторії про прийом таких препаратів. Інші препарати на рівень ХГЛ в крові впливу не надають.

Зміна рівня ХГЛ при патологічній вагітності

Підвищення кількості гонадотропіну в крові при позаматковій вагітності відбувається не так стійко, як при нормальній. В перший тиждень, поки яйцеклітина розвивається поза матки (яєчник або маткова труба), його рівень зростає. Але вже з другого місяця спостерігається зниження кількості гормону. Порівнюючи результати аналізів з нормою, можна діагностувати патологічний характер вагітності. Як правило, відхилення від нормальних показників помітні вже з середини третього місяця.

Бувають випадки, коли плід припиняє свій розвиток в матці і гине. Це завмерла вагітність. На дуже ранньому терміні биття серця ще не чутно і на УЗД не визначається. Виявити патологію можливо лише за рівнем гонадотропіну в крові. У більшості випадків завмирання відбувається в перші 3 місяці. При завмерлій вагітності продовжується зростання матки, проте рівень гонадотропіну не зростає, а поступово знижується.

До вад належить і вагітність двома і більше плодами. Причиною такого явища можуть бути:

 • спадковість (у роду одного з батьків був подібний випадок);
 • дозрівання декількох фолікулів або одного, але містить кілька яйцеклітин;
 • прийом гормональних препаратів;
 • зачаття в пізньому віці;
 • екстракорпоральне запліднення.

Рівень гонадотропіну при виношуванні двох і більше ембріонів обов’язково вище, чим при вагітності, що нормально розвивається з одним плодом.

Зміст гонадотропіну після ЕКЗ (екстракорпоральне запліднення) навіть при виношуванні одного плоду завжди трохи вище норми. Причина підвищення рівня гормону полягає в проведеній перед процедурою ЕКО гормональній терапії.

Вікові зміни в організмі жінки, зумовлені припиненням менструального циклу, також ведуть до повільного зростання хоріонічного гонадотропіну в крові. Для жінок у період клімаксу нормою вважається рівень у 14 мЕд/мл.

Після проведення аборту або втрати дитини в результаті викидня рівень гонадотропіну протягом декількох днів залишається трохи вище норми. Після закінчення 1,5 місяці він наближається до норми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code