vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Чому після бігу болить п’ята

Деякі починаючі спортсмени стикаються з проблемою, що після бігу болить п’ята. Багато людей вважають, що особливої науки тут немає і треба просто швидше переставляти ноги. Однак техніка бігу може вивчатися роками. Крім того, з’явилися ускладнення можуть свідчити про наявність проблем, ніяк не пов’язаних з ногами. Чому після бігу виникають болі? Які протипоказання можна виділити? Що треба зробити? Відповіді на ці та інші питання можна буде знайти нижче.

Почему после бега болит пятка

Техніка бігу з порушеннями

Спочатку розглянемо проблему, яка пов’язана з неправильною постановкою стопи під час пробіжки. Всі звикли бігати, акцентуючи свою увагу саме на п’яті. Всі починають активно махати руками і сподіватися, що при цьому швидкість багаторазово зросте, але все залишається без змін. Насправді це твердження не позбавлене істини, оскільки виробники сучасної взуття намагаються робити досить товсту підошву.

У підсумку після тренування спортсмени відчувають пригніченість і занепад сил. Фактично жодна товста підкладка не зможе уберегти стопу від того навантаження, яке з кожним кроком збільшується. Під час бігу нога викидається вперед і вдаряється об землю. Товста підошва допомагає акумулювати навантаження. Зрештою з’являються хворобливі прояви не тільки в п’яті, але і стопах.

Були проведені десятки експериментів, в ході яких визначалася анатомічно правильна техніка. При цьому жодна з них не застосовувала п’яту.

Необхідно використовувати комплекс рекомендацій, що допоможуть полегшити біль:

  1. Бігати треба таким чином, щоб нога не викидалася вперед, і приземлення виконувалося на носок, а не на п’яту.
  2. Приземлення потрібно здійснювати тільки на передню частину стопи.
  3. При використанні представленої техніки підвищується загальна дальність і швидкість бігу. Ноги довше зависають у повітрі і періодично відпочивають.
  4. Щоб прискоритися, треба не розкидати ноги по сторонам, а поступово збільшувати швидкість переміщення.

Також треба вибирати взуття з однаковою товщиною підошви. Якщо бігун робить все правильно, то підошва взуття починає стиратися з носка, а не із п’яти.

Інші причини

Якщо після бігу болить п’ята, то треба зробити деякі дії для запобігання негативних наслідків. Багато пацієнтів не сприймають подібні болі і не звертають на них належної уваги. В результаті можуть виникнути проблеми, які збільшать загальний стан організму.

Вона відіграє важливу роль у розвитку та становленні больового синдрому. Якщо жінка довгий час носить високий каблук, то підвищується навантаження на стопу і в результаті цього можуть з’явитися болі.

Окреме місце займає артрит. Якщо справа не в правильній техніці і взутті, то треба звернути увагу на характер і тривалість болю. Як розпізнати артрит? При даному захворюванні починається запалення всього зводу стопи. Біль починає прогресувати. Найчастіше напади з’являються вранці або пізно ввечері. Якщо правильно дозувати навантаження і застосовувати лікувальний масаж, то можна істотно поліпшити клінічну картину.

Підошовний фасцит може розвиватися у тих людей, які постійно носять вузьке і незручне взуття. В запалених місцях починається відкладення солей. Характер болю істотно відрізняється від артриту. Наслідком фасциту є п’яткова шпора, яка має вигляд своєрідного наросту. Вона завдає серйозний дискомфорт під час ходьби. Больові відчуття посилюються в ранковий і вечірній час. Поступово болі спадають, але варто трохи розслабитися, больові відчуття відразу ж повертаються.

Запалення ахілла. Якщо больові відчуття виникають під час руху, треба правильно локалізувати біль. Причиною може стати запалення ахіллового сухожилля.

Реактивний артрит. Дискомфорт в ступні і п’яті може бути викликаний деякими інфекційними процесами. Як це ні дивно, вагому роль відіграють венеричні захворювання.

Реактивні інфекційні процеси можуть стати каталізатором і спровокувати розвиток запалення. П’ята починає хворіти постійно, а болі посилюються в нічний час.

Також треба виділити окрему групу захворювань, які можуть викликати дискомфорт. Окремі види можуть сприяти різним деструктивним змінам і порушувати обмінні процеси в організмі. Представлені захворювання можна лікувати самостійно. При виявленні характерної симптоматики треба негайно звернутися до фахівця.

Якщо були помічені подібні проблеми, то треба обмежити надмірні фізичні навантаження, як, наприклад, біг або швидка ходьба. До того ж треба визначити оптимальне співвідношення зросту і ваги. П’яти можуть не витримувати зайві кілограми.

У разі виявлення плоскостопості треба придбати спеціальні устілки. Вони допоможуть утримувати стопу в анатомічно правильному положенні. Особливу перевагу треба віддавати не тільки красивому, а зручному і функціональному взуттю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code