vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Чому часте сечовипускання вночі у чоловіків

Часте сечовипускання вночі у чоловіків може вказувати на серйозне захворювання, при якому організм постійно потребує спорожняти сечовий міхур. У більшості випадків, рідина виходить в невеликих кількостях, причому це може бути всього лише кілька крапель.

Чому часте сечовипускання вночі у чоловіків

У суспільстві прийнято вважати, що якщо людина ходить в туалет вночі більше одного разу, то це часто. Але тут потрібно враховувати й інші фактори. По-перше, як багато було випито рідини на ніч. По-друге, якщо в спальні холодно, то людина може хотіти в туалет із-за того, що замерз. Але звичайно момент наявності хвороби відкидати не варто.

Нічне сечовипускання

Проблеми, коли є часте нічне сечовипускання, можуть бути викликані різними причинами. Щоб правильно призначити лікування, лікар зобов’язаний направити пацієнта на повноцінне обстеження. За отриманими результатами складається загальна картина захворювання (ніктурії) і вже підбирається максимально відповідний метод терапії.

Часті нічні позиви можуть бути спровоковані такими факторами:

 1. Хвороба передміхурової залози.Тут спусковим механізмом може бути інфекція або онкологія. В цьому випадку орган починає збільшуватися в розмірах, із-за чого йде надання постійного тиску на сечовий міхур. Але з-за того, що перетискаються сечовивідні шляхи, чоловік не може повноцінно випорожнитись.
 2. Хронічна ниркова недостатність.У цьому випадку порушення вже йдуть в процесі утворення самої сечі. У цьому випадку нічне ходіння в туалет може бути наслідком перенесених травм або операцій на очеревині.
 3. Камені. Якщо в сечовому міхурі виникають новоутворення, то вони по мірі зростання починають займати об’єм органу. Відповідно, накопичуваної рідини залишається все менше і менше місця, з-за чого чоловік починає частіше ходити в туалет, не тільки вночі, але і вдень.
 4. Важливим моментом є і нервово-психологічний стан хворого.

Постійні стреси і напруження сприяють перевантаження на нервові рецептори. А так як вони розташовані по всьому організму, то і сечова сфера не залишиться не порушеною.

Також нічні пригоди в туалет багато в чому залежать від віку. Чим старше чоловік, тим менш еластичним ставати сечовий міхур, з-за чого утримувати колишні обсяги рідини важко.

Для виявлення причини, по якій спостерігається часте сечовипускання у чоловіків, він зобов’язаний здати свою сечу на аналізи. За її складу можна виявити хворобу, адже деякі недуги впливають саме на сечостатеву систему, як той же самий цукровий діабет або ніктурія. Тому, чим раніше хворий звернеться за допомогою, тим швидше зможе (а головне, безболісніше) вирішити свою проблему.

Рясне сечовипускання у денний час

Тому, без врахування додаткових факторів (холодів, рясної рідини і т. д.), в середньому чоловік ходить в туалет приблизно 5 разів вдень і 1 раз вночі. Але якщо ці значення починають збільшуватися, то тут варто вирушати на обстеження.

Якщо сечовипускання у чоловіків супроводжується не тільки частими позивами, але і болем, то цілком ймовірно, що тут проблема в гострому циститі. Рідина буде виходити потроху, при цьому людина буде відчувати гострий біль в області паху. Крім цього, причина може критися і в іншому:

 • діабет, причому як цукровий, так і будь-який інший тип;
 • розвиток гіперплазії;
 • наявність каменів у сечовому міхурі;
 • уретрит і простатит.

В цілому, причини, що викликають нічний і денний сечовипускання, схожі. Тому в будь-якому випадку необхідно відвідувати лікаря.

Сечовипускання безболісне

Не кожне нічне відвідування туалету супроводжується болем. Якщо такого симптому немає, то, швидше за все, у хворого діагностують простатит. Але сечовипускання без болю буде тільки на початковому етапі, по мірі того, як буде розвиватися хвороба, дискомфорт посилиться. Спочатку буде спостерігатися стандартне рясне сечовипускання, але з кожним разом рідини буде виходити все менше, а от біль почне нагадувати про себе все більше.

Безболісні пригоди в туалет можуть спостерігатися і в тому випадку, якщо чоловік брав з тих чи інших причин сечогінні препарати. До речі, до такої ситуації призводить надмірне вживання зеленого чаю та напоїв, що містять у собі кофеїн, ну і звичайно ж, алкоголь, особливо пиво. Тому такі чинники також слід враховувати.

Але тим не менш, ніч стає важкою для тих, хто вже переступив поріг 45-річного віку. На жаль, організм не молодіє, тому з цим доведеться змиритися. Організм перебудовується таким чином, що тепер у нічний час сечі виробляється більше, чим вдень. Тому люди похилого віку особливо часто відвідують туалет під ранок.

Ніктурією найчастіше страждають підозрілі чоловіки. Переживаючи хвилювання, організм більш активно функціонує, те ж саме стосується і сечостатевої системи. У цьому випадку часті позиви вважаються проблемою неврологічного характеру. Тому впоратися з таким питанням набагато простіше, вистачає курсу прийому седативних засобів.

Особливої уваги заслуговують ситуації, коли під час ходіння в туалет струмінь не тільки не має звичайного напору, але в паху відчувається біль ріжучого характеру, а в самих сечовивідних каналах пече. Ось тут зволікати ні в якому разі не можна, а необхідно терміново звертатися до фахівця.

Діагностика та лікування

Як тільки лікар огляне свого пацієнта, він направить його на обстеження. В залежності від того, на що є підозри, хворому можуть запропонувати кілька методів діагностики:

 1. Якщо проблема полягає в аденомі передміхурової залози, то хворому необхідно буде пройти трансректальне ультразвукове дослідження. Воно допоможе підтвердити або спростувати наявність патології періуретральних залоз. При такому захворюванні йде перекриття просвіту уретри, з-за чого в сечовому міхурі накопичується рідина, а ось виходу їй практично немає.
 2. При підозрі на простатит пацієнтові належить здати секрет простати, пройти пальцеве дослідження і знову-таки УЗД. При такому захворюванні хворий скаржиться на болю легкої та середньої інтенсивності в процесі сечовипускання.
 3. Проблеми з сечовою системою можуть бути спровоковані інфекцією.

Щоб підтвердити цей момент, проводять аналізи бакпосіву та ІПСШ. Таку проблему може підтвердити і сам хворий, якщо під час спорожнення він зверне увагу на свою сечу. При інфікуванні рідина змінює свій колір і починає неприємно пахнути.

Такі захворювання, як гонорея, хламідіоз та трихомоніаз також виявляються бакпосевом. Шкідливі мікроорганізми досягають сім’яних пухирців і передміхурової залози, і там починають свою руйнівну діяльність.

В залежності від того, що саме спричинило за собою порушення в сечостатевій системі і які воно має масштаби, буде залежати лікування.

У кожному випадку індивідуальна терапія, так як лікар дивиться на ситуацію в комплексі. Тут враховуються причини появи недуги, масштаби хвороби, ймовірність її прогресування, загальний стан організму. Що стосується консервативного лікування, то найчастіше проблеми сечовипускання усуваються наступними методами:

 • комплексом вправ, які допомагають зміцнити м’язи сечостатевої системи;
 • медикаментами, які допомагають усунути запалення і інфекції (якщо проблема не в цьому);
 • фізіотерапією, сприяє усуненню запальних вогнищ та поліпшенню кровотоку.

Але при більш важких випадках можуть призначатися склерозирующие речовини, слінгові методи і лапароскопія. Але знову-таки, все вирішується індивідуально. Тому зі своєю проблемою затягувати не варто, без сорому потрібно записуватися на прийом до відповідного спеціаліста.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code