vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Чому болить статевий член у чоловіків: основні причини та різновиди захворювань

Практичні всі хвороби органів сечостатевої системи характеризуються болями в статевому члені у чоловіків. Неприємні відчуття можуть виникати як зсередини органу, так і зовні (у результаті виникнення виразок та ран). Концентрується біль у різних областях чоловічих геніталій.

У більшості випадків такий стан свідчить про протікання серйозних патологічних процесів в організмі людини, які потребують лікування. Але перед початком терапії необхідно встановити точну причину, через яку болить статевий член у чоловіків.

Основні причини неприємних відчуттів

У багатьох випадках причиною появи больових відчуттів виступає надмірно тонка і ніжна шкіра, що покриває статевий орган. Будь-який необережний рух, відсутність нормального вагінального змащення під час статевого акту призводить до того, що на поверхні пеніса можуть утворитися мікроскопічні травми, в які проникає інфекція, викликаючи більш серйозні захворювання. Ще однією частою причиною запального процесу виступає порушення гігієнічного догляду за генітальної зоною.

У більшості випадків болить статевий член у чоловіків в результаті впливу деяких факторів:

  • початку запального процесу в передміхуровій залозі;
  • хвороб, що передаються статевим шляхом;
  • баланиту або баланопоститу;
  • появи на поверхні шкіри подразнення;
  • алергічних реакцій в організмі.

Больові відчуття в статевому органі найчастіше супроводжуються додатковими симптомами: виділеннями з уретри, появою неприємного запаху і шкірними висипаннями. Такі ознаки свідчать про захворювання сечостатевої та репродуктивної системи чоловіка.

До основних причин, що викликають неприємні відчуття в пенісі, відносять:

Причина Характер болю
Травми, отримані механічним шляхом, впливом на статевий орган і промежину Біль буває гострим або тупим (з пульсацією), локалізується безпосередньо в місцях впливу або зміщується на сусідні тканини.
Венеричні або урологічні інфекції Болі виникають в сечостатевому каналі і на голівці пеніса, провокують відчуття печіння, у рідкісних випадках з’являється різь. Неприємні відчуття значно посилюються після сечовипускання і статевого контакту.
Патологічні відхилення структурного або функціонального значення Болі набуває пекучі, гострі і ріжучі прояви. Симптоматика виникає під час ерекції і фрикції (поступально-зворотних рухів статевого члена у вагінальному каналі).
Процеси запалення Ураження органів сечостатевої системи здатне супроводжуватися сильним болем в області пеніса. Запалення розвивається в нирках, простаті, сечовому міхурі і каналі сечовипускання. Характерна поява гострих, колючих і ріжучих болів в області мошонки, низу живота і попереку. Неприємні відчуття виникають раптово і спонтанно.
Патологічний стан нервових стовбурів в малому тазу Больові відчуття можна порівняти з ударом струму невеликого розряду, вони виникають в результаті неправильного розташування тіла або під впливом деяких умов – різка зміна температури навколишнього середовища.
Ускладнення в післяопераційний період З’являються в перший час після механічного впливу на статевий орган. Найчастіше інтенсивність болю легкої та середньої ступені. Вони не доставляють дискомфорту в повсякденному житті, виникаючи тільки під час сексу.
Ракові пухлини Виникають в органах малого тазу і сечостатевій системі, характеризуються ріжучими, колючими і ниючими відчуттями в області пеніса. Конкретна локалізація відсутня, біль може віддавати в нижню частину живота і поперек.

Якщо поява болю в статевому члені викликана обмороженням або опіком, то слід звертатися не до уролога, а до травматолога.

Всі перелічені ознаки дають підстави лікарям для визначення основного захворювання, що спровокував симптом.

Захворювання сечостатевої системи

Симптоми патології, що найбільш часто супроводжуються болем в статевому органі:

Назва захворювання Симптоматика
Генітальний герпес На додаток до больових відчуттів при генітальному герпесі на поверхні пеніса з’являються невеликі пухирці, що зливаються один з одним у міру розростання. Після вскривання на їх місці утворюються чутливі ерозії.
Каверніт (освіта печеристих тіл) Біль у геніталіях доповнюється появою набряків, почервоніння, підвищення температури тіла, ознак інтоксикації організму. На поверхні шкіри, що покриває головку пеніса, виникає наліт білого або зеленуватого відтінку. При зміні положення тіла відчуття можуть переходити в область одного яєчка.
Гострий уретрит У цьому випадку у чоловіків спостерігаються виділення з сечовипускального каналу. Консистенція може бути різноманітною – слизові, слизово-гнійні або гнійні. Основним симптомом захворювання є дизурія (прискорене і хворобливе сечовипускання).
Хвороба Пейроні Виникає біль переважно в моменти сильної ерекції та безпосередньо у період парування. Статевий орган видозмінюється і викривляється. При пальпації відчуваються підшкірні бляшки щільної консистенції.
Пріапізм Захворювання виникає в результаті тривалої ерекції, яка не купірується навіть після сім’явипорскування. У деяких випадках у хворих відзначається наявність синюшного відтінку, вони відчувають, що всередині пеніса постійно тягне.
Камені в сечівнику Біль пов’язана з труднощами мікції (спорожнення сечового міхура). Синдром виникає в результаті перешкоди у вигляді кам’янистих утворень. У деяких випадках сечовипускання не відбувається.
Камені в сечовому міхурі Зазвичай у хворих виникає біль у нижній частині живота, який переходить в область головки. Характеризується стан погіршенням відчуттів при зміні положення тіла. Сечовипускання стає переривчастим у зв’язку з закриттям каналу виводу урини конкрементом (каменем щільної структури).
Коллікуліт Перебіг цього захворювання характеризується прискореним і хворобливим процесом сечовипускання, часто статевий акт коротшає. У рідкісних випадках виникає ретардная еякуляція (утруднене вивільнення сперматозоїдів).
Камені в сечоводі З’являються болі в попереку та животі (в районі сечоводу), поколювання в області паху і статевого органу. В ускладненій стадії розвитку захворювання можуть виникнути ниркові кольки.

Болить орган з різним ступенем інтенсивності, що залежить від стадії розвитку основного захворювання.

Баланіт і баланопостит

Баланіт – поширена причина появи болю в пенісі. Являє собою запальний процес головки статевого члена і супроводжується її значним почервонінням, набряком і болем при сечовипусканні. У запущених випадках запалення переходить на крайню плоть, утворюючи баланопостит. До вже існуючих симптомів при цьому додаються свербіж і печіння. У рідкісних випадках спостерігається збільшення лімфатичних вузлів у мошонці.

Запускати цю патологію небезпечно не тільки для загального стану хворого, вона може спровокувати некроз (омертвіння) тканин, що призводить до серйозних ускладнень.

Порушення кровообігу

Збої в системі кровопостачання, яка живить області чоловічих геніталій, призводять до хворобливих відчуттів. В такому випадку виникає гостра нестача кисню і поживних речовин всіх органів. До таких патологій наводять деякі захворювання, що провокують процес порушення кровопостачання.

При ендартеріїті ураженню піддаються дрібні артеріоли (невеликі артерії), що сприяє появі постійного болю в пенісі у чоловіків. Часте розпивання спиртних напоїв і зловживання курінням приводить до початку патологічного процесу. Провокуючими факторами при розвитку ендартеріїту виступають скупчення солей в організмі та наявність атеросклерозу.

Цукровий діабет також сприяє виникненню больових відчуттів в пенісі, так як захворювання уражає дрібні судини по всьому тілу, включаючи дітородний орган.

Болі “під” членом

Запалення передміхурової залози є причиною появи хворобливих відчуттів в основі пеніса і яєчках. Визначити конкретне захворювання можна за наступними симптомами:

  • При прискореному і хворобливому сечовипусканні у чоловіків спостерігається аденома простати (сильне збільшення залози).
  • Ниючі і тягнучі відчуття під пенісом і в паховій області свідчить про протікання простатиту.

При такому захворюванні, як варикоцеле, біль починається в одному з яєчок, поступово переходячи в основу дітородного органу. В якості основного симптому у чоловіків відзначається перекручення яєчок, що провокує дискомфортний і вкрай хворобливий стан.

Висновок: Незалежно від причини, що спровокувала біль в статевому органі у чоловіка, її потрібно лікувати. При відсутності належної терапії ускладнення можуть привести до втрати репродуктивних функцій та повної або часткової імпотенції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code