vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Чим відрізняється СНІД від ВІЛ інфекції

Багато людей задаються питанням, чим відрізняється СНІД від ВІЛ-інфекції? І це не дивно, адже всі постійно чують, що СНІД (синдром набутого імунодефіциту) також вважається ВІЛ-інфекцією. Але от не всі інфекції, що викликають імунодефіцит, називаються Снідом. ВІЛ-інфекція є вірусним захворюванням імунітету, яке порушує його роботу і, як правило, повільно прогресує. Внаслідок такого прихованого і повільного плину вона починає поступово руйнувати імунітет і в підсумку призводить до синдрому набутого імунодефіциту.

Чем отличается СПИД от ВИЧ инфекции

Звідси випливає, що СНІД – це та стадія розвитку ВІЛ-інфекції в організмі людини, коли імунна система зруйнована остаточно. Відмінність їх у цьому і криється, незважаючи на те, що одне є наслідком іншого. Тому інфекції, які викликають імунодефіцит, називаються ВІЛ, і небезпечні вони саме тим, що через них людина може захворіти на Снід. Цікаво ще й те, що у ВІЛ-інфекції досить тривалий інкубаційний період. Від первинного прояву такої інфекції до розвитку вторинних її ознак може пройти навіть більше 10 років. Тому так важливо стежити за здоров’ям і знати, що з себе представляє людський вірус імунодефіциту.

Від ВІЛ-інфекції до Сніду

Для того, щоб наочніше було зрозуміло, як розвивається СНІД, потрібно знати стадії розвитку ВІЛ-інфекції. З медичної практики відомо п’ять таких стадій. Кожна характеризується як своїми часовими рамками, так і певними ознаками, а п’ята з них є синдром набутого імунодефіциту. Спочатку відбувається зараження, при якому вірус потрапляє в кров безпосередньо або через слизову оболонку. При цьому він може існувати в організмі і ніяк себе не проявляти. Активізація його зазвичай відбувається під впливом інших вірусних інфекцій, які теж знижують імунітет. Отже, ВІЛ-інфекція розвивається за такими стадіями:

  1. Стадія інкубаційного періоду – від моменту потрапляння в організм інфекції до її клінічного прояву (може тривати більше 6 місяців).
  2. Стадія гострої інфекції – може виявлятися різними симптомами: від лихоманки і збільшення лімфатичних вузлів аж до енцефаліту (може тривати до 2 місяців), а може ніяк не проявлятися.
  3. Третя стадія вважається латентної, при якій інфекція може не проявлятися, але підтверджуватися при проведенні діагностики за різними показниками (може тривати до 7 років і більше).
  4. Стадія вторинних ознак, коли на тлі ВІЛ-інфекції діагностується те чи інше опортуністична захворювання, з яким імунітет не може боротися.

П’ята стадія розвитку ВІЛ-інфекції і є Снідом, проявляється вона, коли організм хворого сильно виснажений, а імунна система практично зруйнована. В цьому і полягає різниця між ВІЛ-інфекцією та Снідом. Прогресування ж опортуністичних захворювань, що виникли за весь час, поки ВІЛ-інфекція вражала організм, в цій стадії може привести до летального результату.

Адже незважаючи на те, що при такому імунодефіциті страждають всі органи і системи організму, лікування в цей період має сенс застосовувати тільки симптоматичне.

Як ВІЛ-інфекція вбиває імунітет

У чому відмінність ВІЛ від Сніду, можна також побачити, уявивши, як працює імунна система людини. Імунітет являє собою систему, що складається з трьох типів клітин – Т-лімфоцитів, В-клітин і фагоцитів. У здоровому організмі ці клітини здатні узгоджено боротися з будь-якою загрозою для здоров’я.

Спочатку Т-лімфоцити, призначені для виявлення вірусів і бактерій, сигналізують В-клітинам про те чи іншому чужорідному агента. В-клітини в свою чергу позначають ці чужорідні агенти антитілами, а фагоцити реагують на вироблені антитіла і знищують чужорідного агента, так як є клітинами-вбивцями.

Коли ВІЛ-інфекція потрапляє в організм, то цей процес порушується. В імунній системі вона вражає саме Т-лімфоцити, з-за чого інші клітини не отримують відповідних сигналів про небезпеку. Після цього вірус імунодефіциту людини здатний використовувати Т-лімфоцити в своїх цілях, змушуючи створювати свої копії. В результаті з часом уражені Т-лімфоцити гинуть, а робота кожної нової копії вірусу спрямована на подальше ураження здорових клітин імунної системи людини. В кінцевому підсумку розвивається синдром набутого імунодефіциту людини.

Як уберегтися від Сніду

Для того щоб уберегтися від синдрому набутого імунодефіциту, необхідно, в першу чергу, знати, як його можна придбати. І що єдиним способом захисту від такої хвороби може стати тільки пропаганда здорового способу життя. Так як саме безладні статеві контакти, наркоманія, проституція і неграмотність можуть привести людину до таких страшних наслідків, як СНІД.

Сама по собі ВІЛ-інфекція, потрапляючи в організм з міцним імунітетом, піддається лікуванню. Вся проблема полягає в тому, що люди не стежать за своїм здоров’ям і своєчасно не звертаються в медичні установи.

І це стосується не тільки захворювань, спричинених вірусом імунодефіциту людини. Статистика цей факт так само підтверджує: виявлення Сніду, так само як і ВІЛ-інфекції, зазвичай відбувається саме тоді, коли людина звертається за медичною допомогою зовсім з іншого приводу. Важливо розуміти, що організм людини не так слабкий, як здається. І він цілком здатний впоратися з великою кількістю недуг, але тільки в умовах своєчасно наданої медичної допомоги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code