vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Чим небезпечне варикозне розширення вен матки?

Варикозне розширення вен матки – це хвороба, яку досить важко діагностувати. Симптоматична картина варикозу матки схожа з іншими гінекологічними хворобами, вона не проявляється ніякими специфічними ознаками. Тому дану патологію часто плутають з іншими захворюваннями і не лікують її.

Чем опасно варикозное расширение вен матки?

Найчастіше варикозна хвороба матки приймають за варикоз малого тазу. Однак ці хвороби ніяк не пов’язані один з одним, тому їх не можна прирівнювати. Відрізняється як механізм їх перебігу, так і можливі ускладнення. Як правило, варикозне розширення вен матки зустрічається у жінок у віці, коли вони здатні до дітородіння, підлітки страждають від нього дуже рідко.

Що викликає хворобу

Спровокувати розвиток хвороби можуть різні причини. Деякі з них мають безпосереднє відношення до гінекології, інші – ні, тому в кожному конкретному випадку лікар визначає причину хвороби в індивідуальному порядку.

Основні фактори, які можуть спровокувати патологію, такі:

 • запальні процеси, які зачіпають внутрішні статеві органи жінки і характеризуються тривалим перебігом;
 • важкий перебіг пологів, після яких виникають ускладнення;
 • вагітність;
 • переривання вагітності (особливо часте);
 • порушення менструального циклу, викликане застоєм крові в яєчникової вени;
 • патологія венозних клапанів, яка є вродженою;
 • гормональна терапія.

Паралельно з цим захворюванням, як правило, протікає варикозне розширення вен на ногах. Це може служити непрямою ознакою і вказувати на можливість варикозу матки при ускладненій діагностиці.

Симптоми патології

Ця хвороба виявляється такими ознаками, які легко прийняти за симптоми інших гінекологічних захворювань. Основні ознаки захворювання такі:

 1. Болі внизу живота. Їх сила і інтенсивність іноді можуть бути такими високими, що жінка втрачає працездатність і не може вести нормальний спосіб життя. Тривалість больового синдрому буває досить високою.
 2. Хворобливий статевий акт. Під час близькості або після неї жінка відчуває біль або дискомфорт.
 3. Збій менструального циклу. Тривалість циклу може досягати 50 днів. Кров’янисті виділення при цьому тривалі, але мізерні.

Подібна симптоматика може вказувати і на ряд інших гінекологічних захворювань, тому діагностика може бути утруднена.

У період вагітності патологія може абсолютно ніяк себе не проявляти або мати слабко виражену симптоматику. Тому діагностувати варикоз матки у вагітних ще складніше.

Хвороба часто супроводжується розширенням вен яєчника і шийки матки. З цих хвороб найпростіше діагностувати варикоз шийки, його видно на інтравагінальному УЗД.

Захворювання розвивається при вагітності

У вагітних вени матки бувають вражені варикозом досить рідко. Однак ця патологія може чинити серйозний вплив на перебіг вагітності. Ймовірність зіткнутися з цією патологією вище у жінок, які вже перенесли кілька вагітностей. Причому їх результат не так вже і важливий. На більш пізніх термінах ризик розвитку патології вище, чим на попередніх. Найчастіше хвороба починає з’являтися на другому триместрі.

У вагітних з варикозним розширенням вен матки дуже висока ймовірність розвитку таких ускладнень при пологах:

 • тромбофлебіту;
 • плацентарної недостатності;
 • тромбозу вен яєчників.

Щоб уникнути низки серйозних і небезпечних наслідків пологів з варикозом матки багатьом жінкам призначається кесарів розтин.

Особливе положення хворий істотно ускладнює лікування. Виявити хворобу допомагає УЗД. Якщо вагітній жінці поставлений такий діагноз, то протягом всього терміну вирощування дитини їй необхідно спостерігатися у флеболога.

Особливості лікування вагітних і невагітних жінок

Якщо захворювання виявляється в період вагітності, то його лікування не проводиться. Жінці необхідно дотримуватися особливих рекомендацій лікаря. Все лікування зводиться до усунення або згладжування симптоматики та запобігання її наслідків і ускладнень.

Хворий призначають обов’язкові заняття ЛФК, також їй потрібно використовувати спеціальні латексні подушки і носити компресійну білизну. Іноді призначається прийом венотоников, але тільки з другого триместру. Спостереження у флеболога дозволить стежити за динамікою хвороби. При її прогресуванні або несприятливому перебігу лікар буде рекомендувати розродження шляхом кесаревого розтину.

При виявленні захворювання у жінки, яка не вагітна, проводиться комплексне всебічне обстеження, після якого лікар призначає лікування.

Можуть бути призначені такі методи терапії:

 1. Медикаментозна. Хворий призначаються венотонизирующие препарати або лікарські засоби, які допомагають розріджувати кров. В кожному окремому випадку лікар призначає препарати на основі вираженості симптоматики та інтенсивності перебігу хвороби.
 2. Лікувальна фізкультура.
 3. Фізіотерапевтичні процедури.
 4. Оперативне лікування. До хірургічного методу вдаються у тих випадках, коли консервативні методи не дають бажаного результату або коли хвороба інтенсивно прогресує. Залежно від стану пацієнтки лікар призначає той чи інший метод оперативного лікування.

Високу ефективність нерідко дають народні методи лікування варикозу матки. Можна приймати такі засоби народної медицини:

 1. Настоянка кінського каштана на горілці.
 2. Питво з яблучного оцту (2 столові ложки на 200-250 мл води).
 3. Настій шишок хмелю.
 4. Настій арніки.
 5. Настій з трав’яного збору. Для приготування збору в рівних кількостях змішують сухі компоненти: мати-й-мачуху, деревій, звіробій, хвощ польовий, календулу.
 6. Ліки з квіток бузку і прополісу. Щоб приготувати лікувальний засіб, беруть 100 г квіток і 30 г прополісу. Суміш заливають 0,5 л горілки і дають настоятися 30 днів у темному сухому місці. Пити настоянку потрібно по 1 столовій ложці перед їжею тричі на день.

Його лікування необхідно проводити тільки під наглядом лікаря. Особливої уваги потребує лікування цієї хвороби у вагітних жінок, так як це може бути загрожує ускладненням пологів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code