vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Чим можна лікувати артроз стопи

Чим лікувати артроз стопи? В даний час це одне з найпоширеніших захворювань опорно-рухового апарату. З кожним роком захворювання все більше молодіє і часто спостерігається у 40-річних жінок. У чому ж причина цієї недуги і як боротися з артрозом суглобів ніг?

Чем можно лечить артроз стопы

Що таке артроз і симптоми захворювання

Артроз стопи являє собою порушення обміну речовин і циркуляції крові в суглобовому хрящі, в результаті яких руйнується м’яка хрящова тканина.

Причиною захворювання можуть стати різні фактори: тісне і незручне взуття, високі підбори, надмірні навантаження на стопи ніг, надлишкова вага тіла, травмування гомілкостопа. Переохолодження може призвести до утворення артриту, тому взуття слід вибирати по сезону. Не допускайте також переохолодження ніг під час купання у відкритих джерелах: морях, річках, озерах, водоймах.

Симптомами артрозу є:

 1. Сильний біль в області стопи.
 2. «Похрускування» стопи при ходьбі і бігу.
 3. Почервоніння і набряклість.
 4. Підвищення температури ділянок ніг.
 5. Обмеження рухливості стоп і гомілковостопного суглоба.
 6. Кульгавість.

Найчастіше при артрозі страждає великий палець ноги. При захворюванні відбувається зміна першого плюснефалангового суглоба. Найчастіше причиною цього є: носіння тісного взуття, травма ноги, в результаті чого великий палець відхиляється у бік другого пальця.

Метод діагностики, за допомогою якого можна розпізнати початкову стадію, називається рентгенографія. На знімку стопи можна побачити зміни в кістковій і хрящовій тканині.

За статистикою найчастіше артрозом страждають жінки. В даний час захворювання діагностується вже у 20% жінок у віці 40 років. Це відбувається через часте носіння взуття на шпильці. Внаслідок цього деформуються нервові закінчення стопи і суглобова щілина звужується. Жінки починають кульгати і горбиться, їм важко утримувати всю масу тіла на такій тонкій і нестійкій основі.

Стадії артрозу

В даний час розрізняють три стадії захворювання.

1 стадія. Найбільш поширена для жінок ступінь захворювання артрозом. Вона характеризується періодичними хворобливими відчуттями в стопах, пов’язаними з сильними навантаженнями на цю область. При цьому хворий швидко втомлюється і при першій можливості намагається звільнити ноги від взуття. У чоловіків перша стадія захворювання має ті ж симптоми, що і у жінок, але пов’язана з тим, що вони носять як занадто вузьке взуття, так і взуття, виготовлене з шкірозамінника.

2 стадія. На другій стадії артрозу відбуваються суттєві зміни. На поверхні ніг утворюється так звана «кісточка», яка регулярно запалюється і призводить до сильного дискомфорту і больового шоку. Стає дуже важко підібрати взуття у зв’язку з деформацією кінцівок. Лікарі-ортопеди не рекомендують на другій стадії сильні фізичні навантаження і високі підбори.

3 стадія. На цій стадії спостерігаються явні зміни і деформація першого плюснефалангового суглоба, з’являється сильна набряклість. Великі пальці на ногах сильно товщають і помітно зміщуються в бік другого пальця ноги. При навантаженнях хворий намагається маневрувати і переносити вагу тіла на зовнішню частину ступні. При цьому хода виглядає не зовсім природно, людина шкутильгає.

Лікування артрозу стопи

Чим лікувати артроз стопи?

Для лікування артрозу на першій стадії хворому пропонується наступний комплекс:

 • носіння ортопедичного взуття чи зручного взуття з ортопедичними устілками;
 • носіння підборів висотою не більше 3-4 см;
 • нестероїдні протизапальні медикаменти;
 • фізіотерапія ніг;
 • лікувальна гімнастика для стоп;
 • масаж стопи і гомілки.

При лікуванні другий і третій стадії артрозу медичне лікування вже спрямовано на виправлення деформуючих суглобів і нарощування хрящової тканини.

Для лікування артрозу застосовують такі лікарські препарати:

 • ліки (анальгетики);
 • місцеве введення лікарських ліків в хворий суглоб на нозі;
 • хірургічне втручання.

Застосування нестероїдних і знеболюючих засобів допомагає усунути причину сильної болі і підготувати хворого до подальшого лікування та відновлення.

Кортикостероїди – засіб, які вводяться у вигляді ін’єкції безпосередньо у хворий суглоб. Найчастіше вони є блокадними і здатні зняти сильний біль. Подальше лікування відбувається за рахунок: магніто – та УВЧ-терапії, фоно – та електрофореза, опромінення лазером низької інтенсивності, грязетерапії.

У цей період вилікувати артроз стопи можна і лікувальною гімнастикою, яка відновлює рухливість суглобів і допомагає розслабити напружені м’язи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code