vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Чи можна використовувати тест на вагітність до затримки?

Тест на вагітність до затримки – актуальне дослідження для жінки. Неважливо, чи планувалося зачаття чи ні, кожній жінці хочеться якомога раніше дізнатися, чи підтверджуються її надії або побоювання. Первинні прояви запліднення на фізіологічному рівні можуть виражатися у вигляді нудоти, переважно у першій половині доби, інтенсивному виділенні сечі, збільшенні молочних залоз. Однак характер цих симптомів досить суб’єктивний, і найчастіше вони проявляються вже після настання місячних.

Можно ли использовать тест на беременность до задержки?

Сучасний метод ультразвукового діагностування матки на предмет запліднення здатний дати об’єктивний результат лише через п’ять тижнів після зачаття. З цієї причини учені розробили тест, здатний розпізнати зачаття на самих ранніх термінах, тобто ще до зникнення менструації.

Первинні симптоми вагітності

Базова симптоматика вагітності відома вже давно. За цими ознаками протягом століть розпізнавали ранню вагітність. Але в умовах сучасної медицини зовнішній фізіологічний прояв запліднення складно назвати ранніми ознаками.

Ранні симптоми вагітності мають певну послідовність і проявляються наступним чином:

 1. Місячні затримуються приблизно на тижневий термін, за умови стабільного менструального циклу і виключаючи інші фактори, здатні порушити (прийом гормональних медикаментів, хірургічне втручання, стрес тощо).
 2. Тупий ниючий біль трохи нижче живота, дуже схожий з тим, який виникає перед місячними.
 3. Почастішання сечовипускання. Це вважається типовою ознакою того, що дівчина вагітна.
 4. Молочні залози збільшуються в розмірах, стають більш чутливими. Цей симптом з’являється через пару тижнів після запліднення. Шкірний покрив біля соска набуває більш темний відтінок, в області молочної залози на шкірі стають видно вени.
 5. Обличчя вагітної жінки може місцями покриватися ледве помітними пігментними плямами. З’являється темнувата смуга трохи нижче живота, що піднімається від лобка до пупка.
 6. Через тиждень з моменту зупинки місячних варто перевірити температуру прямої кишки. У разі успішного зачаття температура злегка підводиться (до 37,2°С). Щоб отримати більш точні результати, вимірювання необхідно здійснювати протягом трьох-чотирьох днів відразу після пробудження.
 7. Коли настає другий тиждень з моменту запліднення, може з’явитися нудота, блювота. Нерідко спостерігається спотворення смакової переваги (одні страви викликають повну байдужість, навіть огиду, інші, навпаки, підвищену потребу). Також можуть з’явитися досить несподівані потреби (сильне бажання крейди, наприклад).
 8. Змінюються нюхові властивості. Певні аромати викликають негативну реакцію, хоча раніше сприймалися вельми схвально.
 9. Різка зміна настрою, часте бажання спати, постійна втома.

Деякий час тому представники традиційної і нетрадиційної медицини могли заявити, що дана симптоматика є раннім проявом зародження нового життя в утробі дівчини. Для сучасних представниць прекрасної половини подібного підтвердження буде недостатньо. З цієї причини виникла потреба в розробці нових способів розпізнавання вагітності на ранніх термінах.

Таким чином був розроблений ранній тест на вагітність, який використовується до затримки менструальних виділень. Даний спосіб має найвищу чутливість до гормональних змін в організмі майбутньої матері.

Особливості роботи тесту на вагітність

Крім високої чутливості, сучасні тести мають не менш високий рівень достовірності. Працює кожен засіб за однією методикою. При заплідненні в організмі жінки починає вироблятися гонадотропін, особливий гормон. Саме на його вміст у крові дівчини і реагує діагностуючий препарат.

Коли зачаття не відбулося, кров дівчини не містить хоріон. Саме завдяки йому і відбувається викид хоріонічного гонадотропіну. Відразу ж, як ембріон проник в маткові стінки, починає інтенсивно вироблятися вказаний гормон. Цей процес набирає чинності через 10 діб з моменту запліднення. Саме на цьому терміні відбувається гормональний зростання. Через кожні дві доби рівень гормону зростає ще більше. Отже, щоб результат тесту був найбільш точним, його краще проводити в момент найбільшого сплеску гонадотропіну в організмі жінки.

Підвищення даного гормону в сечі дівчини починається через один тиждень. В крові вміст гонадотропіну з’являється на два-три дні раніше. Протягом одинадцяти тижнів рівень гормону поступово зростає разом з процесом виношування плоду. На думку багатьох фахівців тестувати ймовірність вагітності краще через три доби з моменту затримки, так як є значний ризик помилкових результатів тестування через малий відсоток змісту гонадотропіну в сечі.

Спосіб використання тестуючого засобу

На даний момент існує багато засобів, здатних допомогти діагностувати вагітність вдома. Відмінні їх характеристики відносяться до методів діагностування, а також до візуалізації отриманих підсумків тестування.

Тест на вагітність до затримки і його види:

 1. Струменевий. Тест підставляється під випускається струмінь жіночої сечі.
 2. Тестовий прилад у вигляді касет. Щоб визначити наявність вагітності, на касету наноситься дві-три крапельки сечі за допомогою піпетки. Даний вид діагностуючих приладів відрізняється досить високою чутливістю і точністю результату.
 3. Однак найбільш поширені ті, які мають доступну для більшості вартість. Такі тести виглядають як смужки. Їх занурюють у спеціальний посуд, в якій знаходиться певна кількість жіночої сечі. Через половину хвилини тест покаже точний результат. Якщо виявляється друга смуга, підтверджується наявність зачаття. При цьому не має значення, наскільки смужка яскраво виражена. Прояв першої смуги вказує лише на те, що тест придатний для використання і не має дефекту.

В окремих випадках тестові палички виявляють знак «плюс», цим підтверджуючи запліднення, а знак «мінус» свідчить про зворотні результаті. Останнім часом великим попитом починає користуватися цифровий прилад діагностування вагітності. Використовуючи подібні апарати, підсумки тестування досить просто розшифрувати. Електронне табло присвоює досліджуваній дівчині положення мами. При цьому відразу ж визначається імовірна дата пологів.

Інтерпретація результатів діагностування

Для сучасної дівчини тести вважаються елементарним і легким методом, що визначає факт запліднення вже через два тижні після зачаття. Щоб домогтися найбільш точних результатів тестування, слід дотримуватися деяких правил використання приладу:

 • перш чим використовувати засіб, варто упевнитися в терміни його придатності;
 • потрібне точне покрокове виконання приписів, що належать до приладу;
 • для більш впевненого результату тест слід повторити через дві доби; у такому разі можливі сумніви самі собою зникнуть.

Коли тест показує негативний результат, не потрібно передчасно впадати у відчай. Можливо, що рівень хоріонічного гонадотропіну не досяг свого максимуму. Тому тестування може бути неточним через слабку чутливість до необхідного гормону. Отже, необхідно дочекатися затримки місячних, після чого повторити тестування сечі новим приладом.

Відповідні добові години для діагностики вагітності

Більшість розробників подібних тестових продуктів радять використовувати прилади в першій половині дня, ближче до ранку. Краще використовувати тест при першому сечовипусканні. Тим не менш, існує безліч прикладів, коли тести виявляли правильні результати і в більш пізній час доби. Для цього дівчина не повинна пити багато води протягом двох-трьох годин і протягом цього періоду не справляти нужду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code