vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Чи можна робити УЗД малого тазу під час місячних?

Чи можна робити УЗД під час місячних? Це питання часто задають собі жінки, яким належить пройти таке обстеження. Адже бувають ситуації, коли дата прийому визначається заздалегідь, і начебто ця дата перед місячними, але при нерегулярному циклі просто неможливо передбачити точний день початку менструації.

Можно ли делать УЗИ малого таза во время месячных?

УЗД: коли робити?

Ультразвукове дослідження органів, або ще його називають ультрасонографія, це метод діагностики, коли з допомогою хвиль високої частоти на екрані можна отримати зображення органів малого тазу та оцінити їх стан. Проводиться таке дослідження за допомогою спеціального апарату, який складається з консолі, датчиків і монітора. Сучасні апарати для ультрасонографії можуть з великою точністю визначити стан органів і систем організму та оцінити кровоток у великих судинах. Цей вид обстеження абсолютно безпечний, оскільки при ньому не використовується іонізуюче випромінювання, як, наприклад, при рентгенівських знімках.

Ультрасонографія – найбільш інформативний метод обстеження органів малого тазу, адже зображення передається на екран в режимі реального часу. Цей метод дозволяє виявити патології (наприклад, новоутворення) на самих ранніх етапах. Тому таку діагностику рекомендовано проходити абсолютно всім жінкам з профілактичною метою. Після 35 років це потрібно робити 2 рази в рік.

Зазвичай УЗД призначається на 8-10 день менструального циклу, коли в матці вже з’явилася нова слизова оболонка, але при цьому вона ще нещільна. Лікар може детально розглянути всі органи малого тазу і визначити їх стан. Якщо ж мова йде про планування вагітності, то жінку можуть направити на ультразвукове дослідження під час овуляції – виходу яйцеклітини з яєчника. Тоді таке обстеження відбувається на 12-14 день циклу.

УЗД органів малого тазу проводиться за допомогою датчиків двох типів:

  1. Вагінального. При такому дослідженні спеціальний датчик вводять у піхву. Цей метод УЗД дозволяє оцінити м’язовий шар матки, а також стан ендометрію.
  2. Абдомінального. У цьому випадку обстеження проводиться через черевну стінку.

Дослідження вагінальним датчиком під час менструації принесе масу незручностей самої пацієнтки. Тому рекомендовано в такій ситуації використовувати абдомінальний датчик.

УЗД при місячних: робити чи не робити?

Багато лікарі сходяться на думці, що робити УЗД під час місячних небажано. На це є кілька причин:

  1. Згустки крові, присутні в матці, будуть заважати фахівця ретельно оглянути цей орган. Це може призвести до того, що лікар просто може не побачити патологію.
  2. Під час менструації важко оцінити товщину ендометрію – шару клітин, устилающего матку. Цей параметр дуже важливий. Так як зміни товщини цього ендометрію говорить про низку патологій.

Іноді, навіть коли почалася менструація або кровотеча з іншої причини, просто необхідно пройти УЗД органів малого тазу. Наприклад, при таких ситуаціях:

  1. Загроза викидня або підозра на позаматкову вагітність. Кровотеча не завадить лікарю побачити плодове яйце, якщо воно є, і визначити його місце розташування. У таких ситуаціях пройти обстеження потрібно негайно, адже подібні стани можуть загрожувати життю жінки.
  2. Визначення стану фолікулів. Мова йде про лікування безпліддя, коли потрібно точно знати, дозріває яйцеклітина.
  3. Діагностика деяких видів новоутворень: кіст, поліпів, міом. У такій ситуації краще не затягувати з обстеженням. До того ж деякі види кіст яєчників найкраще проглядаються саме в перші дні циклу.
  4. Невідкладні стани, наприклад, аварії, коли лікаря просто необхідно оцінити характер травми.

Як підготуватися до УЗД при місячних?

Підготовка до цієї процедури під час менструації не відрізняється від такої у звичайні дні. Потрібно обов’язково прийняти душ, взяти з собою водонепроникну пелюшку, вологі серветки для інтимної гігієни. Якщо обстеження буде проводитися за допомогою трансвагінального датчика, то слід спорожнити сечовий міхур.

У разі використання трансабдомінального датчика, навпаки, на процедуру слід приходити з повним сечовим міхуром.

Не потрібно робити спринцювання. Деякі жінки думають, що так вони полегшать обстеження. Навпаки, таким чином можна занести інфекцію в матку, адже цервікальний канал відкритий, а це ворота для хвороботворних мікроорганізмів.

Що ж стосується етичної сторони питання, то не потрібно соромитися проходити УЗД малого тазу під час місячних. Повірте, лікарі, які проводять подібне обстеження, бачили різні ситуації, тому вони не звертають уваги на такі нюанси.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code