vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

чи Можливо лікування контагіозного молюска в домашніх умовах?

При такому захворюванні, як контагіозний молюск, лікування в домашніх умовах хвилює багатьох батьків. Яке лікування в цьому разі є оптимальним? Щоб відповісти на це питання, необхідно спочатку розібратися, що саме являє собою хвороба.

чи Можливо лікування контагіозного молюска в домашніх умовах?

Контагіозний молюск – це інфекційне захворювання, яке характеризується появою на шкірі дитини вузликів, візуально нагадують раковини молюсків, з втисненням в центрі і маленьким отвором. Якщо натиснути на такий вузлик, з отвору почне виходити творожистая маса. Папули зазвичай мають округлу форму і рожевий колір, в деяких випадках колір є перлинно-білим. Збудник цієї шкірної хвороби добре відомий в медицині – це вірус molluscum contagiosum. Переносником інфекції може бути тільки інша людина, тварини даний вірус не переносять.

Захворювання дуже часто зустрічається в нерозвинених країнах, де панує досить теплий клімат і спостерігається велика щільність населення. Зазвичай в таких умовах люди не надто ретельно дбають про свою особисту гігієну і про гігієну своїх дітей, в результаті чого створюються сприятливі умови для вірусних інфекцій. Подібна ситуація нерідко спостерігається в сім’ях, де в одній квартирі проживає багато її членів. Люди найбільш схильні до ризику зараження саме при наявності цих факторів.

Хвороба може зустрічатися в будь-якому віці, однак у дітей – набагато частіше. У віці до одного року проявляється досить рідко, так як дитина отримує імунітет від матері, до того ж у хвороби досить довгий інкубаційний період. Вірус може передаватися від людини до людини двома шляхами:

 1. Статевий шлях – сексуальні контакти з інфікованими; зазвичай так хвороба передається між дорослими людьми.
 2. Контактний шлях – найчастіше при використанні разом з хворою людиною предметів індивідуального користування, іграшок і т. д. Також зараження може відбутися в громадських місцях, наприклад, в басейні. Дуже часто хвороба передається членам сім’ї.

Причини появи і симптоми контагіозного молюска

Існують основні причини, які призводять до того, що дитина заражається цим захворюванням. Причини наступні:

 • контакт із зараженими людьми;
 • недотримання або неналежне дотримання правил особистої гігієни.

Перші ознаки захворювання починають проявляти себе приблизно через 2 тижні після того, як відбудеться зараження. До основних симптомів можна віднести наступні:

 1. Спочатку з’являються поодинокі папіломи розміром 1-3 мм, потім їх кількість збільшується і вони зливаються, тим самим формуючи більш великі вузлики, розмір яких доходить до 1,5 см в діаметрі.
 2. Висип абсолютно безболісна. При спробі натиснути на вузлик з нього починає з’являтися рідина, в якій міститься велика кількість вірусних частинок.
 3. Висипання з’являються на будь-якій ділянці тіла, за винятком стоп і долонь, але найбільше їх на обличчі, руках, шиї, в області пахв і на тулубі.
 4. Одним з найважливіших ознак контагіозного молюска є шкірний свербіж у місцях появи висипки, при розчісуванні свербіж починає посилюватися. Він доставляє пацієнтові дуже великі незручності.
 5. Якщо відбулося приєднання до висипу бактеріальної інфекції, наприклад, у разі травми при розчісуванні, з’являються припухлості, почервоніння і нагноєння шкіри в області висипань.

При виявленні у дитини подібних симптомів необхідно якомога швидше звернутися в лікарню, щоб там поставили точний діагноз і призначили лікування.

Діагностика контагіозного молюска

Діагностика цієї шкірної хвороби в більшості випадків здійснюється дерматологом після проведення загального огляду пацієнта. Висипання при цьому захворюванні мають дуже характерний, унікальний вид, інші методи діагностики з цієї причини потрібні досить рідко.

Іноді з’явилася на шкірі пацієнта висип дуже сильно нагадує висипання, які з’являються при інших шкірних захворюваннях. У подібних випадках лікар зазвичай проводить дослідження на біопсію.

Лікування контагіозного молюска

Чим швидше приступити до лікування цього захворювання, тим легше від нього позбавитися. Не слід намагатися позбавитися від захворювання самостійно, лікування обов’язково повинен контролювати дерматолог.

Слід сказати, що хвороба може пройти самостійно, проте для цього потрібно дуже багато часу (кілька місяців, а в особливо важких випадках кілька років).

Якщо молюск не вилікувати, при зниженні імунітету (наприклад, у разі простудного захворювання) вірус буде прокидатися знову, викликаючи нові висипання на шкірі.

Лікування контагіозного молюска у дітей здійснюється в амбулаторних умовах під суворим контролем фахівця.

При лікуванні вдома назавжди позбутися від хвороби практично неможливо, проте можна значно зменшити ризик поширення захворювання по тілу шляхом використання противірусних засобів і препаратів, що позитивно впливають на імунітет.

Що стосується самого лікування, то воно полягає у видаленні вузликів і обов’язковій обробці уражених ділянок шкіри спеціальними антисептичними засобами.

Видалення папілом у дитини може здійснюватись шляхом використання наступних методів:

 1. За допомогою використання спеціального хірургічного пінцета лікар, що проводить операцію, видаляє всі папіломи на шкірі пацієнта.
 2. Застосування електрокоагуляції. Після обробки ураженої шкіри анестетиком проводиться невелика операція за допомогою струму високої частоти. Папілома повністю відмирає, а на її місці утворюється суха кірочка, яка теж незабаром відпадає. Основна перевага даної процедури полягає в тому, що частини новоутворень можна відправити на гістологічне дослідження.
 3. Вишкрібання молюска з допомогою ложечки Фолькмана – спеціального гострого інструменту.
 4. Найбезпечніше видалити контагіозний молюск у дитини лазером, тим більше що ефективність цього методу була вже неодноразово доведена. Така процедура є абсолютно безболісною і не залишає на шкірі ніяких наслідків у вигляді рубців і шрамів. Лікування лазером дозволяє нічого не змінювати у звичному способі життя дитини, тому такий метод є найбільш популярним при контагіозний молюск.
 5. Ще один спосіб видалення контагіозного молюска – це вплив на уражене місце рідким азотом. В результаті проведення цієї процедури відбувається руйнування тканини вузликів та їх вмісту. Процедура проходить без будь-яких ускладнень і не вимагає перед проведенням особливої підготовки.

Також існують і інші, консервативні методи лікування, які поєднують в собі використання медикаментозних засобів. Наприклад, при лікуванні цієї шкірної хвороби дуже часто використовується оксолінова мазь. При цьому слід обов’язково пам’ятати, що лікування медикаментозними і народними засобами буде тривати трохи довше.

Профілактика контагіозного молюска

Профілактичні заходи при даному захворюванні полягають перш за все в повному виключення контакту дитини з хворими.

Якщо здорова дитина контактував з хворим, йому слід в цілях профілактики закапувати в ніс 3 рази на день 1-2 краплі Інтерферону. Також слід обов’язково пояснити дитині, чому так важливо ретельно дотримуватися правил особистої гігієни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code