vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

чи Можливо лікування кісточки на ногах йодом

Скарги на появу хворобливих шишок у підставі великого пальця на ногах частіше лунають від жінок. Лікування кісточки на ногах йодом є у них найбільш популярним.Перш чим визнавати ефективність народних методів лікування цього захворювання, потрібно розібратися в причинах появи шишок.

Возможно ли лечение косточки на ногах йодом

Причини виникнення захворювання

Причин хворобливих змін кісточок пальців ніг кілька, визначити їх може тільки лікар в результаті огляду, проведення рентгенівських досліджень стопи та аналізу крові. Від результатів лікарського обстеження залежать і методи лікування. Якщо у вас виявлена анатомічна проблема, так звана вальгусна деформація стопи, то не можна вилікувати її примочками або нанесенням йодної сітки. А ось при запаленні суглоба, викликаному відкладенням солей (подагра), лікувати шишки на ногах за допомогою ванн, примочок, йодних аплікацій та відварів лікарських рослин цілком можливо.

Що ж таке вальгус великого пальця стопи? Виникає ця анатомічна проблема в основному у жінок. Раніше її пов’язували з віковими деформаціями, але зараз зміни виявляють навіть у 15-річних дівчаток. У жінок м’язи і зв’язки стопи еластичніші, чим у чоловіків, легше розтягуються з-за неправильно підібраного взуття і тривалих фізичних навантажень, навіть пов’язаних із заняттями спортом. Біг і стрибки можуть деформувати стопу. Перша кісточка плюсни починає зміщуватися всередину, а великий палець ноги нахиляється до зовнішньої сторони. Головка плеснової кістки випирає з суглоба, товщає, що візуально виглядає як шишки на ногах. Проблема тут не тільки в непривабливому зовнішньому вигляді. Кісточка заподіює біль при ходьбі, а це вже неможливість жити повноцінним життям. Також це викликає труднощі у підборі взуття.

При запаленні суглоба великого пальця ноги, пов’язаному з артроз або подагрою, відбувається збільшення суглоба, що супроводжується різким болем і пухлиною. Причому цими захворюваннями страждають як чоловіки, так і жінки. Пов’язані вони з порушеннями обміну речовин. Наприклад, при подагрі в суглобовій сумці відкладаються кристали нерозчинних солей сечової кислоти, чим і викликається пекучий біль. Порушення водно-сольового обміну пов’язані із захворюваннями нирок, неправильним раціоном з переважанням м’яса, консервованих і копчених продуктів, а також з вживанням у великих кількостях спиртного. Лікування загальних захворювань та місцеві впливу на хворий суглоб призводять до нормалізації процесу, припинення болю і поступового зменшення шишок на ногах.

Профілактика і лікування деформованих кісточок на ногах

Профілактику деформації стопи потрібно починати з самого раннього дитинства. Дитина повинна ходити в правильно підібраній за розміром взуття з широкою носовою частиною і невеликим плоским каблучком. Високі підбори і тим більше шпильки не повинні бути присутніми в гардеробі і у дівчинки-підлітка. Помірні заняття спортом, ігри на свіжому повітрі тренують м’язи і зв’язки, зменшують ризик виникнення захворювання. Якщо ж зміщення кісток стопи все-таки почалося, то його не зупинити знеболюючими мазями і різними примочками.

Після консультації з лікарем потрібно скористатися спеціальними ортопедичними пристосуваннями: супінаторами у взуття, бандажем на великий палець ноги, який фіксує його в правильному положенні, межпальцевыми прокладками, коригуючими положення кісточок стопи. Існує також лікувальна гімнастика, масаж, апарати, здатні витягувати стопу і повертати кісток нормальне положення. Якщо захворювання прогресує, деформація не дає можливості ходити, лікар запропонує хірургічне втручання. Операція ця досить серйозна, реабілітація після неї займає кілька місяців. Але вона кардинально вирішує проблему, що не виключає в подальшому заходи профілактики. Потрібно нормалізувати вагу, правильно підбирати взуття і робити лікувальну гімнастику.

Здолати шишки на ногах допоможуть:

  • спеціальна дієта з підвищеним змістом овочів і фруктів і зниженим м’яса, солінь і копченостей;
  • вживання відварів і настоїв лікарських рослин, таких як марена фарбувальна, корінь лопуха, соняшнику – ці трави нормалізують водно-сольовий обмін, сприяють перетворенню нерозчинних солей сечової кислоти в розчинну форму і виведення їх з організму;
  • ще наші бабусі проводили лікування йодом, змащуючи кісточки на ногах аптечної настоянкою, що зменшувало біль і запалення в суглобі і сприяло поступовому розсмоктуванню шишки.

Для посилення лікувального ефекту можна зробити лікувальні суміші на основі йоду:

  1. Розтерти 5 таблеток аспірину з 10 мг йодної настойки, отриманої безбарвною рідиною змащувати хворі місця.
  2. 100 г подрібнених квіток кульбаби лікарської заливають настоянкою йоду, дають настоятися в темряві 4 дні, віджимають і наносять отриманий розчин у вигляді сіточки на хворі суглоби.
  3. Знімуть біль і запалення теплі сольові ванни для ніг з додаванням кількох крапель йодної настойки. Сіль краще брати морську або кам’яну грубого помелу.

При використанні препаратів на основі йоду слід пам’ятати, що вони сушать шкіру, а лікування тривале. Тому потрібно робити перерви в кілька днів після кожної тижні лікування і змащувати ноги спеціальним пом’якшувальним кремом, щоб не виникло подразнення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code