vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Буває видно цироз печінки на узд

Видно цироз печінки на узд? Це питання цікавить багатьох пацієнтів. Цироз печінки – це прогресуюче захворювання, яке поступово порушує всі основні функції печінки, причиною появи якої є загибель печінкових клітин під дією різних факторів.

Бывает ли виден цирроз печени на узи

Причин, із-за яких може з’явитися дане захворювання досить багато. Ось деякі з них:

 1. Вірусний гепатит (В, С, дельта, G). Найнебезпечнішим є гепатит С, тому що на ранніх стадіях захворювання його складно побачити, а симптоми відсутні.
 2. Часте вживання спиртних напоїв. Дане захворювання починає розвиватися через 15 років від початку їх вживання.
 3. Метаболічні порушення.
 4. Хімічні токсичні речовини та медикаменти теж викликають цироз печінки.
 5. Лікарські препарати, що входять у групу гепатотоксичних.
 6. Проблеми з жовчними шляхами.
 7. Венозний застій печінки.

У багатьох випадках головну причину даного захворювання виявити досить важко, а іноді неможливо.

Прояви, характерні для цирозу печінки

Ознаки даного захворювання в більшості випадків визначаються за її стадії.

На перших порах хвороба не дає пацієнтові ніяких загострень. Тому в цей період захворювання краще всього почати його лікування. Тому що на початковій стадії організм зможе зберегти решту здорову тканину печінки. І потім людина зможе вести нормальний спосіб життя.

Печінка – це орган, який вміє відновлюватися самостійно. Здорові клітини цього органу можуть працювати за себе і за вже померлі клітини.

У хворих таким захворюванням спостерігаються наступні симптоми – це мінливість у поведінці людини, сильна кровоточивість ясен і здуття живота. Всі перераховані вище симптоми свідчать про ускладнення.

Хвора людина починає скаржитися на швидку стомлюваність, втрату ваги, сонливість вдень, фарбування шкіри в жовтий колір, знебарвлення калу, потемніння сечі, сильні болі в області живота. Ці і багато інші ознаки свідчать про наявність даного захворювання.

Печінка стає занадто великий або маленькою, а також ущільненої. Коли фахівець починає оглядати хворого, то при цирозі печінки у нього будуть виявлені почервоніння шкіри на долонях, наявність судинних «зірочок», малинового кольору мову. Всі ці ознаки будуть говорити про ускладнення даного захворювання.

Інфекційні ускладнення цирозу печінки теж можуть бути, тому що у пацієнтів під час хвороби різко знижується імунітет, і він буде схильний до будь-яких захворювань. Тому різні віруси і бактерії з легкістю можуть потрапити в організм і викликати інші захворювання.

У більшості випадків у таких людей з’являються серйозні проблеми з дихальною системою. А температура тіла може різко підвищуватися і знижуватися. Такий стан називається эндотоксемией.

Добре розвинений цироз печінки – явище незворотне. Але якщо пацієнт буде виконувати всі призначення лікаря, то він через деякий час піде на поправку. Найголовніше вилікувати основну причину появи даного захворювання, почати вести здоровий спосіб життя. Все це буде сприяти швидкому одужанню хворого.

Діагностика захворювання

При зверненні до фахівця вам відразу ж буде призначено пройти обстеження на УЗД. Тому що саме УЗД допоможе лікарю поставити вам остаточний діагноз, особливо в період декомпенсації. Якщо у пацієнта початкова стадія хвороби, то печінка збільшена, а структура залози поки ще буде однорідною.

УЗД при цирозі печінки показує на якій стадії знаходиться хвороба і як вона розвивається. На останній стадії захворювання при УЗД виявляються окремі вузли, неоднорідна структура органу, нерідко горбистість поверхні.

Таким чином, дана процедура допоможе доктору скласти правильне уявлення про ваше захворювання і поставити вірний діагноз. При правильному лікуванні, ви швидко підете на поправку. Крім цього новітня ультразвукова апаратура дозволяє відслідковувати динаміку стану печінки і при необхідності вносити корективи в лікувальний процес.

Яким чином проводиться УЗД?

При ультразвуковому обстеженні печінки пацієнт лягає спиною на кушетку і оголює частину живота. На нього спеціаліст капає трохи спеціального крему і починає водити датчиком по животу. В цей час на екрані виводиться картинка і доктор починає бачити зображення внутрішніх органів, зокрема печінки. Ця процедура при такому захворюванні вважається найбільш безпечною і ефективною.

 1. При ультразвуковому обстеженні можна визначити:
 2. Хронічні зміни в залозі. Ультразвуковий вид печінки при цирозі залежить від стадії захворювання.
 3. Дифузні зміни печінки.
 4. Вогнищеві утворення при ультразвуковому дослідженні. Але все ж безліч пухлин залози не видно при обстеженні. Ця процедура може з високою точністю діагностувати тільки прості кісти печінки, якщо вони строго відповідають певним ультразвукових критеріїв.
 5. Сонографічно абсцес печінки.

УЗД допоможе виявити у хворого різні захворювання, включаючи хвороби печінки, але важливо пам’ятати, що цей метод діагностики не може дати потрібні дані на визначення типу пухлини.

Лікування цирозу печінки

Якщо хворий почуває себе у фізичному плані досить добре, то лікар рекомендує йому робити лікувальну гімнастику і займатися ходьбою. Жінкам з таким захворюванням не можна мати дитину.

Компенсований неактивний цироз печінки не потребує медикаментозного лікування.

При суб – і декомпенсованій формах хвороби лікарська терапія призначається спеціалістом в індивідуальному порядку.

При хронічній формі захворювання і супутніх інфекційних хворобах пацієнт повинен дотримувати деякі правила. Ось деякі з них:

 1. При втоми потрібно терміново лягти відпочивати.
 2. Не можна піднімати щось важке.
 3. Щодня приймайте лактулозу, цей препарат допоможе вам нормалізувати стілець. У цього лікарського засобу немає протипоказань, так що можете приймати його ні про що не турбуючись.
 4. Поліферментні препарати допоможуть покращити перетравлення їжі в організмі.
 5. Кожен день рахуйте скільки ви випили рідини.
 6. Щоденно замірюйте вага тіла, об’єм живота на рівні пупка. Якщо живіт буде збільшено, то терміново повідомте про це лікаря.

Дотримуючись рекомендації лікаря, ви незабаром підете на поправку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code