vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Аутоімунні захворювання: причини

Аутоімунні захворювання, причини яких криються в особливій реакції організму на віруси, є наслідком помилки в саморегуляції тіла. Якщо розглядати назву, то легко здогадатися, що аутоімунне захворювання спровоковано імунною системою людини. В організмі стався якийсь збій, і тепер лімфоцити або білі кров’яні тільця стали вважати небезпечними клітини тіла. Вони намагаються усунути уявну небезпеку, а насправді запускається програма саморуйнування організму.

Аутоиммунные заболевания: причины

Уражаються органи, і здоров’я людини сильно погіршується. Лікування аутоімунних захворювань може їх особливостями: всі вони носять системний характер. Чи можна уникнути змін в імунітеті, згубних для людського організму?

Причини виникнення аутоімунних захворювань

У кровоносній системі є лімфоцити, які є «клітинами-санітарами». Ця група клітин налаштована на білок органічних тканин в організмі. Коли клітини відмирають, хворіють чи видозмінюються, тоді санітари приступають до своєї роботи. Їх завдання знищити сміття, що з’явився в організмі. Ця функція є корисною, так як допомагає нам справлятися з багатьма проблемами. Проте все починає відбуватися в точності до навпаки, якщо лімфоцити виходять з-під контролю організму.

Причини виникнення агресії з боку клітин-санітарів поділяються на 2 види:

 • внутрішні;
 • зовнішні.
 1. У першому випадку відбуваються генні мутації. Якщо вони відносяться до I типу, лімфоцити не впізнають клітини власного організму. Генетична схильність, ймовірно, дасть про себе знати, і людина може захворіти аутоімунним захворюванням, від якого страждали його близькі родичі. Мутація стосується як одного конкретного органу, так і цілих систем. В якості прикладів можна навести тироїдит і токсичний зоб. Коли відбуваються генні мутації II типу, тоді лімфоцити, яким відводиться роль санітарів в організмі, починають швидко розмножуватися. Цей процес є причиною появи системних аутоімунних захворювань: вовчака, розсіяного склерозу;
 2. Зовнішні причини – це тривалі інфекційні хвороби. Результатом стає агресивна поведінка з боку лімфоцитів. Сюди відноситься і шкідливий вплив навколишнього середовища. Сильне сонячне випромінювання або радіаційне опромінення викликають незворотні зміни в організмі. Клітини-збудники деяких хвороб починають проявляти своєрідну «хитрість». Вони «прикидаються» клітинами організму, які хворіють. Лімфоцити-санітари не в змозі розібратися, де «свої» і «чужі», тому починають вести себе агресивно по відношенню до всіх.

Проблема посилюється тим, що хворий протягом довгих років мучиться від недуги, але не звертається до лікаря за медичною допомогою. Іноді він спостерігається у терапевта і навіть лікується, але безрезультатно. Виявити наявність в організмі аутоімунних захворювань зможе спеціальний аналіз крові.

Проведена діагностика аутоімунних захворювань покаже, які саме антитіла присутні в організмі. Дивні симптоми – це привід пройти обстеження. Якщо лікар сумнівається у своєму остаточному вердикті, проконсультуйтеся також з іншими фахівцями.

Симптоми аутоімунних захворювань

Аналізуючи аутоімунні захворювання, причини яких різноманітні, можна побачити, що у всіх є різні симптоми. Іноді лікарі не в змозі відразу поставити правильний діагноз, так як ознаки у більшості хвороб стерті і нагадують інші поширені і добре відомі недуги. Своєчасна діагностика допоможе врятувати пацієнту життя.

Аутоімунні захворювання, симптоми деяких з небезпечних недуг далі розглядаються окремо:

 1. Для ревматоїдного артриту характерно ураження суглобів. У хворого з’являються хворобливі відчуття, набряки, оніміння, висока температура. Пацієнт скаржиться на відчуття стиснення в грудній клітці і м’язову слабкість;
 2. Небезпечну хворобу нервових клітин – розсіяний склероз – можна визначити за дивним тактильним відчуттям, які турбують хворого. Пацієнт втрачає чутливість. У нього погіршується зір. При склерозі відбуваються м’язові спазми. До симптомів захворювання відносяться порушення пам’яті і оніміння;
 3. Цукровий діабет першого типу означає для людини довічну залежність від інсуліну. До ознаками діабету відноситься часте сечовипускання. Хворий постійно відчуває спрагу і відчуття голоду;
 4. Для васкуліту характерно ураження кровоносних судин. Вони стають дуже крихкими. Тканини або органи починають кровоточити зсередини;
 5. Системна червона вовчанка здатна завдати шкоди всім органам. У пацієнта болить серце. Він відчуває постійну втому. Йому важко дихати. На поверхні шкіри з’являються опуклі плями червоного кольору. Їх форма неправильна. Плями покриваються коростою і викликають свербіж;
 6. Пухирчатка – одна з найжахливіших аутоімунних хвороб. Великі пухирі, заповнені лімфою, з’являються на поверхні шкіри;
 7. При тиреоїдиті Хашимото уражена щитовидна залоза. Людина відчуває сонливість. У нього грубіють шкірні покриви. Пацієнт швидко набирає вагу. Серед симптомів виділяється боязнь холоду;
 8. Якщо у пацієнта гемолітична анемія, білі кров’яні тільця починають активно боротися з червоними. Коли еритроцитів не вистачає, це призводить до швидкої втоми і млявості. У хворого підвищена сонливість. Він схильний падати в непритомність;
 9. Хвороба Грейвса – антипод тиреоїдиту Хашимото. Щитовидна залоза виробляє багато тироксину. У людини знижується вага, вона не переносить спеку.

Лікування аутоімунних захворювань

Знаючи аутоімунні захворювання, які бувають у них симптоми і наслідки, людина уважніше ставитиметься до свого організму. Вірною ознакою початку аутоімунних процесів є погіршення стану організму після прийому вітамінів, макро- чи мікроелементів, амінокислот, адаптогенів.

Лікування аутоімунних захворювань – це спеціалізація багатьох професійних фахівців. Хвороби лікують лікарі: невропатолог, гематолог, ревматолог, гастроентеролог, кардіолог, невролог, пульмонолог, дерматолог, ендокринолог. В залежності від стану хворого, аутоімунне захворювання може бути вилікувано за допомогою медикаментозного способу або іншого методу.

Якщо у людей є аутоімунні захворювання, як лікувати їх, може розібратися лише спеціаліст. Досить ефективним вважається дієтологічний спосіб лікування. Без застосування лікарських препаратів він дозволяє позбутися від аутоімунного енцефаліту або хворобі Хашімото. Суть цього методу – у відновленні пошкоджених мембран клітин. Як тільки вони відновляться, аутоімунні процеси припиняються.

Для відновлення мембран потрібно наступне:

 • БАД Гінкго Білоба;
 • корисні жири.

БАД приймають натщесерце, а жири після їжі. Можна вживати риб’ячу ікру, омега-3, риб’ячий жир, лецитин і олії з великим вмістом фосфоліпідів. Гінкго Білоба слід приймати у відповідності з інструкцією.

Для цього використовуються препарати Преднізолон, Циклофосфамід, Метотрексат, Азатіоприн. У сучасній медицині проводяться дослідження, які повинні допомогти в пошуку ефективних засобів боротьби з небезпечними недугами. Сміливим методом вважається повна заміна імунних клітин.

Коли для життя пацієнта є реальна загроза, йому переливають кров. Вчені-гематологи працюють над проблемою заміни дефективного гена. Поки що реалізувати цю ідею не вдалося. Проводяться дослідження, пов’язані з синтезом штучних антитіл-кілерів. Якщо вчені доб’ються успіху, вони зможуть повністю виліковувати аутоімунні хвороби на останній стадії. Створені антитіла змогли б знищити всі хворі лімфоцити. Імунна система організму людини перестане руйнуватися і відновиться.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code