vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Алергія на метал: лікування

Алергія на метал і лікування її є серйозною проблемою, оскільки даного захворювання схильний кожен десятий. Таку алергію називають також контактним дерматитом, який може проявлятися реакцією на зіткнення з металевими грішми, прикрасами, пряжками і застібками, внутрішньоматковими спіралями, металевими елементами в зубних коронках і т. п.

Аллергия на металл: лечение

Чому виникає алергія на метал, точно не встановлено, але відомо, що впливає місце проживання. Схильні їй жителі мегаполісів, в повітрі яких підвищена концентрація різних хімічних сполук. Алергени мають властивість накопичуватися якийсь час, а проявляються після досягнення критичної величини.

Примітно, що практично не відзначається алергії на дорогоцінні метали, але може виникнути реакція на вироби зі сплавів. Бувають ситуації, коли організм не реагує на носіння ланцюжків з дорогоцінного металу, а із-за сережок з’являються свербіж, набряк. Атмосфера в містах все більш насичена шкідливими сполуками, тому питання, як позбавитися від алергії на метал, стає все актуальнішим.

Причини і симптоми захворювання

Причини виникнення алергії мають різний характер, але серед них можна виділити:

 • активність алергенів;
 • низький імунітет;
 • підвищену сприйнятливість до різних металів;
 • вік.

Алергія зазвичай проявляється через деякий час після контакту з джерелом. За цей період іони металу проникають в шкіру і викликають реакцію організму.

Відомі випадки, коли виникала алергія після вживання продуктів, що містять нікель (цитрусові, червона квасоля, гіркий шоколад тощо).

Метали сьогодні є невід’ємною частиною фарб, косметики, шовних матеріалів, складу для пломб, вакцин, інших медичних препаратів і багато чого іншого. Саме тому причини часто складно встановити, але своєчасна реакція на прояв симптомів допомагає оперативно вживати профілактичні та лікувальні заходи.

Потрібно звернутися до лікаря при появі таких симптомів:

 • почервоніння;
 • поява лущення і шкірних висипів, там де метал контактує зі шкірою;
 • заповнені рідиною пухирі;
 • мокнучі екземи;
 • запалення в районі металевих імплантатів;
 • висипки у статевих органів (свідчать про алергію на прийнятий з їжею нікель).

Прояви алергії на метал у стоматології

 1. Металокерамічні і металеві коронки мають у своєму складі берилій, нікель, кобальт, молібден, галій, хром. Нікель значно підвищує ризики алергії, оскільки утворюється його оксид при взаємодії зі слиною. Попадання його в шлунково-кишковий тракт призводить до порушення діяльності печінки, нирок, головний біль, ослаблення імунітету.
 2. У ротовій порожнині алергія проявляється у вигляді болю, стоматитів, почервоніння, металевого присмаку, ерозії ясен і язика. З цієї причини в стоматології сьогодні використовують циркониекерамические, золотокерамические і титанокерамические коронки, які мають високу вартість, але при їх застосуванні не виникає алергії на метал.
 3. Алергія може виникнути, якщо встановлені імплантати з різних металів. Їх конфлікт викликає негативні наслідки.

Як видно, алергію можуть викликати різні стоматологічні метали, тому сьогодні використовуються методики, завдяки яким ймовірність алергічної реакції встановлюється ще до початку протезування.

Всі види алергічних захворювань лікуються за схожими принципами, але у випадку алергії на метал процедура лікування простіше, оскільки можна виключити вплив алергену.

Перед тим як позбутися від реакції на метал, потрібно знати загальні принципи боротьби з недугою:

 • щоб вилікувати алергію, потрібно виключити або обмежити зв’язок між джерелом алергії і організмом;
 • уражена шкіра обробляється глюкокортикоїдних мазями;
 • призначаються антигістамінні;
 • прописується дієта для підвищення імунітету.

При алергії на метал лікування включається комплекс гормональних мазей, антигістамінних препаратів, а також спеціальних дієт.

Широко використовуються препарати

У число лікарських препаратів, які призначають при алергічних реакціях на метал, входять Тавегіл, Супрастин, Зодак, Димедрол, Цетрин, Діазолін і т. п. Перед тим, як лікувати, лікар обов’язково уточнить реакцію вашого організму на побічні дії, визначить дозування і тривалість прийому препаратів.

Найчастіше застосовують місцево мазь Лоринден, Фенистил-гель, Флуцинар, Фторокорт. Можливе також призначення мазей з ретинолом, які стимулюють регенерацію шкіри і зменшують вплив на неї навколишнього середовища.

Народні цілителі пропонують засоби для того, щоб перемогти алергію. У їх числі компреси на основі картопляного, яблучного або огіркового соку, які накладаються на осередки алергічної реакції. Добре зарекомендували себе ванночки з настою череди, материнки, волошки, ромашки. Можна наносити на уражену шкіру крем, у складі якого гусячий жир і масло обліпихи. Якщо шкіра суха і лущиться, на неї можна наносити домашнє масло або сметану. Дані засоби можна використовувати в профілактичних цілях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code