vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Алергія на цвіль: лікування

При такому захворюванні, як алергія на цвіль, лікування та профілактика мають велике значення для підтримання здоров’я багатьох людей. Цей вид недуги широко поширений як серед дорослих, так і серед дітей. Цвіль – супутник людини. Вона з’являється з нізвідки, і впоратися з нею непросто.

Аллергия на плесень: лечение

Що таке цвіль

Це група найпростіших організмів, що відносяться до царства грибів. Всі гриби живляться органікою – живою чи мертвою. У першому випадку ці організми називаються паразитами, у другому – детритоядными видами (детрит – це мертва органіка). Таким чином, гриби – це щось середнє між рослинами і тваринами. Вони нерухомі як рослини, але їдять органіку як тварини. Однак тварин вони все-таки ближче. Схожість проявляється не тільки в харчуванні, але і в будові клітини. У клітинної стінки грибів є хітин, з якого побудований зовнішній скелет комах.

Крім того, у складі багатьох будівельних матеріалів можуть міститися речовини, які цвіль здатна переробляти. Такими можуть бути: шпалерний клей, штукатурка, розчин, за допомогою якого прикріплюється до стіни кахельна плитка і т. п. Для людини з алергією до цвілі потенційно небезпечними є старі будинки, зроблені, наприклад, з саману. Це великі блоки, сформовані з суміші глини, соломи і гною копитних тварин, зазвичай коней. Якщо зробити будинок з недостатньо просушених блоків, то в них заводиться цвіль. В результаті людина буде страждати від сильної алергії, хоча сам будинок може бути сухий, теплий і затишний. Однак у такому будинку завжди будуть присутні спори цвілі, які і викликають алергію.

Цвіль відноситься до грибів, що живляться мертвою органікою. Її життєва стратегія полягає в тому, щоб захопити простір з достатньою кількістю їжі та сприятливим середовищем. Проти конкурентів цей гриб веде хімічну війну, виділяючи в середу речовини, що вбивають інші мікроорганізми. Головними конкурентами цвілі є найпростіші тварини і бактерії. Виділяються цвіллю речовини їх вбивають і дозволяють цим грибам поширюватися скрізь, де є їжа і відповідні умови. Хімічна зброя цвілі вченим вдалося виділити в чистому вигляді. Воно називається пеніциліном, тобто так само як і латинська назва цвілі. Так грибок, що розбещує людей, відкрив еру антибіотиків і врятував багато життів.

Чому цвілі багато в житлах людини

В природі рідко вдається виявити місця концентрації і розростання цвілі. Мертві тіла рослин і тварин в природних екосистемах рідко покриваються килимом з цвілі, тому що часто відбувається мацерація з допомогою бактерій. Насправді цвіль присутня скрізь, де тепло, волого і є мертва органіка. Однак розростатися і концентруватися в одному місці їй заважає велика кількість інших організмів. У цих жорстких умовах протистоянь цвілеві гриби обрали стратегію великої плодючості і швидкого зростання. Шлях від проростання спори до повного захоплення шматка органіки і власного розмноження проходить цими грибами в кілька днів. І нехай гриби на цьому шматочку органіки загинуть, але їх спори будуть скрізь і всюди чекати своєї години.

В людських оселях цвіль, що оселяється і активізується, тому що в них тепло і часто сиро. Однак тільки цих умов для її поширення недостатньо. Цей гриб часто поселяється на начебто не підходящому для неї субстраті: на штукатурці, шпалерах, кахельної плитки і т. п. Виникає питання: а що ж цвіль там їсть, якщо вона харчується органікою? Справа в тому, що з часом в будь-якому житлі накопичується органіка, не помітна для людини. Це можуть бути загиблі бактерії, водорості, одноклітинні тварини. Унаслідок малого різноманітності всяких дрібних організмів у квартирах часто немає хижаків, тобто тих, хто їв би мікроорганізми і обмежував би їх чисельність. Тому цвіль може бути єдиною групою організмів, здатних поїдати накопичилася в оселях органіку.

Цвіль може з’явитися і в нових багатоповерхових будинках, зроблених з непросушених цеглин. Гриб при цьому вражає не самі цеглини, а все, що накопичилося між ними.

Прояв алергії

Цвіль – це гриби, тому алергія на цвіль – це різновид алергії на гриби. Зазвичай так воно і є: людина може однаково реагувати на спори як красноголовців, так і цвілі. Однак зустрічається і підвищена чутливість саме по відношенню до спор цвілі. Для того щоб з’ясувати, як проявляється алергія на цвіль, досить згадати симптоми алергії на пилок рослин.

У людини, зануреної в алергени від цвілі, з’являються наступні ознаки захворювання:

  1. Головний біль, що локалізується переважно в лобовій частині, почуття нездужання і розбитості.
  2. В очах і носі з’являється відчуття роздратування, що переходить в спонтанне сльозотеча і рясне виділення з носа.
  3. Всі вище перераховані симптоми супроводжуються частим чханням, яке деколи неможливо стримати.
  4. Тривале перебування людини серед цвілевих спір може стати причиною ураження бронхів і навіть легких. Ознакою такого розвитку хвороби є кашель і задишка, що підсилюється при емоційних і фізичних навантаженнях.
  5. Поява астматичного статусу, тобто нападів тривалого і важкого задухи.

Реакція організму на цвіль може проявлятися не тільки в реакції слизової оболонки дихальних шляхів і очей. Можливі почервоніння та висипи на шкірі, аритмія, тахікардія, перепади тиску, прояви загальної інтоксикації організму, аж до вираженого тремору рук. Проте типовою ознакою є симптоми реакції дихальної системи.

Як боротися з алергією

Перевірити це можна двома способами: народним і медичним. У першому випадку людині потрібно на якийсь час піти з приміщення, де у нього виявлялася алергія. Зазвичай такій людині стає краще на свіжому повітрі, а ще краще – в природних умовах. У народі таке поліпшення називають «кустотерапией». Однак краще піти на прийом до алерголога і зробити проби на алерген.

Якщо всі підозри на генезис алергічної реакції підтвердилися, то все життя людина повинна триматися якомога далі від цвілі і тих осель, де вона оселилася. Іноді це означає зміну місця проживання. Будь-які прояви алергії повинні супроводжуватися прийомом антигістамінних препаратів. До цього потрібно ставитися серйозно, тому що алергія на цвіль руйнує організм і є причиною виникнення багатьох хронічних захворювань.

Універсальним способом боротьби з будь алергією є зміцнення імунної системи організму, заняття спортом і, звичайно, дієта. Слід уникати важкої їжі, що надає негативний вплив на печінку, а також будь-яких продуктів, у складі яких є гриби. Оскільки дріжджі – це теж гриби, необхідно утриматися від вживання продукції, виробленої з допомогою процесів дріжджового бродіння.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code