vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Жовта сперма: причини появи і можливі наслідки

Жовта сперма зустрічається через патології і фізіологічні особливості організму. Причиною фарбування фізіологічної рідини можуть стати особливості харчування, наявність шкідливих звичок або запальні захворювання органів малого тазу. Найбільша небезпека, про яку може сигналізувати такий відтінок насіння – проблеми з білірубіном, жовчним пігментом. У цьому випадку мова може йти про серйозну патологію печінки аж до повної її відмови; причина цього – пошкодження органу вірусами або токсинами. Крім того, пожовтіння сперми може вказувати на бактеріальний простатит.

Причини фарбування

У нормі сперма має білувато-флуоресцентний колір, що відрізняється невеликим мерехтінням, що пояснюється наявністю рухомих сперматозоїдів. Сперма жовтого кольору говорить про харчові пристрасті чоловіка або про деякі патології в його організмі, які впливають на сечостатеву систему та інші внутрішні органи.

Фізіологічною причиною фарбування сперми є часте вживання напоїв з харчовими барвниками, вітамінів, страви з моркви. Стати жовтим чоловіче сім’я може і при тривалій відсутності сім’явипорскування.

У певному віці чоловіка насіннєва рідина може забарвлюватися з природних причин. З часом структура сперми змінюється, в ній стає менше рідини. Подібне явище може спостерігатися і у молодих чоловіків при зневодненні організму.

Ці факти не впливають на фертильність еякуляту.

Більшість причин жовтизни обумовлено проблемами сечостатевої системи. Переважно страждають простата і сечовий міхур. Жовтуваті грудочки і згустки вказують на попадання гною і розвиток всередині сечостатевої системи запального процесу. У цьому випадку діагностику і лікування необхідно проводити негайно.

Найбільш частими причинами фарбування сперми є:

Чинник Причина
Часник і цибуля У цих коренеплодах міститься сірка, яка провокує зміну кольору.
Шкідливі звички Змінити відтінок еякуляту можуть алкогольні уподобання, особливості вживання пива. У цьому випадку мова йде не тільки про колірні особливості, але і про його якість. До такої забарвлення насінної рідини призводить і інша згубна звичка — куріння. У завзятих курців не тільки змінюється колір сперми, але і виникають серйозні проблеми з її запліднюють здібностями. Це впливає на потенцію і якість переданого насіннєвого матеріалу. Останнє підвищує ризик виникнення завмерлої вагітності та вроджених вад розвитку ембріона.
Природні рідини Фарбувати у жовтий колір еякулят здатна сеча. У цьому разі важливо визначити, чи носить явище регулярний характер. Останнє є поганою ознакою.
Інфекції Фарбування сперми призводить навіть незначну кількість патогенних мікроорганізмів. Особливо це актуально, коли захворювання протікає в прихованій формі. Часто це вказує на простатит бактеріальної природи.
Захворювання, що передаються статевим шляхом Приводом для серйозного занепокоєння стає поєднання такого симптому з іншими тривожними ознаками – грудочками, згустками, печінням. Це вказує на венеричні інфекції бактеріальної природи – гонорею і хламідіоз. При діагностуванні хламідіозу потрібне лікування з вживанням антибіотиків широкого спектру дії. При гонореї терапія складніше, так як її збудники стійкі до багатьох традиційних ліків.
Захворювання печінки У деяких пацієнтів сперма може забарвлюватися в жовтий колір через підвищений  вміст в крові білірубіну. Це пов’язано з тим, що в еякулят проникають печінкові ферменти, які затримуються в крові через важкі патології — гепатит і цироз. В даному випадку можна звернути увагу на те, що шкірні покриви, як і слизові, стають жовтуватими.
Захворювання сечостатевої системи У цьому випадку супутніми симптомами є болі в животі, підвищення температури тіла, наявність у сечі пластівців. Через контакт з уриною на шкірі пеніса з’являються сухість, почервоніння і подразнення.

Найбільш серйозними причинами зміни кольору еякуляту є захворювання печінки. У цьому випадку до патології варто підійти з особливою відповідальністю. Не варто нехтувати зміною кольору сперми, особливо якщо порушення носить постійний характер. Присутність білірубіну в спермі говорить про ушкодження печінки, які можуть завдати шкоди не тільки інтимного життя, але і всьому організму.

Діагностика та лікування

Для виключення можливих захворювань необхідно відвідати лікаря-уролога. Він уважно вивчає скарги пацієнта і призначає проведення аналізів, на підставі яких зможе встановити причину зміни кольору насінної рідини.

Аналізуються наступні показники:

Процедура Причина проведення
Аналіз сечі При наявності в урині лейкоцитів може діагностуватися запальний процес в нирках або сечовому міхурі.
Аналіз секрету простати У цьому випадку можуть виявлятися лейкоцити, які вказують на простатит. Помітна буде зміна якісного складу біологічної рідини.
Аналіз сперми Оцінюється насіннєва рідина, її в’язкість, кількісний склад сперматозоїдів, їх морфологія, присутність в еякуляті небажаних елементів.
УЗД органів малого тазу Проводиться при наявності скарг на болі в області паху.

Щоб результати досліджень були більш точними, необхідно уникати вживання продуктів з барвниками. Суворо заборонене вживання алкогольних напоїв, які можуть спотворити результат. Також бажано на тиждень відмовитися від куріння.

Оптимальний спосіб одержання зразка для спермограми – мастурбація. Не можна проводити збір з презервативом, оскільки останній може містити спеціальні мастила, що впливають на властивості сперми. Еякулят можна зібрати в домашніх умовах за умови його здачі в лабораторію протягом 30-60 хвилин.

Після постановки діагнозу призначається необхідне лікування:

  • Якщо причина полягає в живленні і шкідливих звичках, перше необхідно змінити, додавши більш нейтральні продукти в раціон, від другого відмовитися.
  • При зневодненні необхідно скоригувати питний режим. Нормальний добовий обсяг споживання води – 2 літри.
  • Якщо явище зазначалося одноразово, спеціального лікування не потрібно.
  • При інфекційній природі проблеми необхідне призначення антибіотиків. Щоб поліпшення наступило швидше, крім основного призначаються додаткові методи лікування: фітотерапія, масаж, фізіотерапія.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code