vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Загартовування при бронхіальній астмі

Астма – це не вирок, з ним можна комфортно жити. Як має проходити загартовування при астмі? Які методи можна використовувати? Які протипоказання можна виділити? Відповіді на ці та інші питання можна буде знайти нижче. Сучасна медицина постійно розвивається, і в ході досліджень була визначена вагома роль загартовувань. Деякі пацієнти думають, що загартовування при бронхіальній астмі категорично протипоказані.

Закаливание при бронхиальной астме

Коротка інформація

Багато людей хотіли загартовуватися при астмі, але були якісь стримуючі фактори, які заважали втілити задумане.

Є ряд рекомендацій для загартовування при бронхіальній астмі. Процедури можуть бути обережними, які передбачають регулярні обтирання прохолодною водою з подальшим зниженням її температури, або навпаки,збуджуючими. Останні – це загартовування з зануренням в ополонку, причому не варто робити цього без відповідної підготовки.

Є окремі методи, які не раз доводили свою ефективність, але при цьому на первинних етапах могли викликати загострення. Деякі фахівці пропонують такий метод лікування, як періодичне обтирання водою з температурою, що не перевищує 13°С. Метод, може, й гарний, але лікарі відразу повинні застерегти. У перші 3 місяці може статися загострення. Частота і періодичність не завжди встановлюється раціонально.

Загартовування при астмі з допомогою обливання треба проводити по 4-6 разів на добу, проте варто пам’ятати, що лікарі не завжди відчували на собі рекомендовані процедури та ефективність деяких все ще не доведена. Починаючи загартовування, слід подумати про можливі наслідки і користь для організму тих чи інших заходів.

При бронхіальній астмі можуть використовуватися практично всі відомі системи загартовування. Однак до процедур треба підходити усвідомлено. Щоб процедура довела свою ефективність, треба розуміти рекомендації, а не сліпо вірити.

Що ж це за процедури?

Загартовування – формування умовного рефлексу, метою якого є зміна ширини периферичних судин і стимулювання реакції організму у відповідь на холод.

Необхідно визначити наступні етапи:

  1. Пацієнт стикається з переохолодженням.
  2. Починає виникати відчуття холоду.
  3. Може статися спазм судин і порушитися робота кровоносної системи. Це можна зрозуміти по зміні кольору шкірних покривів, вони стають блідими або синюшними.

Якщо імунний захист організму сильний, ГРЗ та ГРВІ не страшні. В основі загартовування лежить принцип вродженого рефлексу на розширення периферичних судин. В результаті людина втрачає певну чутливість до холоду і хвороби обходять стороною. Як же добитися таких результатів?

При правильному виконанні процедури повинно з’явитися відчуття тепла, шкірні покриви починають активно червоніти. Якщо ж під час загартовування відчувається холод, озноб, то можна з упевненістю говорити про неправильну техніку. Після загартовування має бути спекотно, а не навпаки. В цьому випадку організм стане несприйнятливим до переохолодження та застуди.

Як же можна досягти такого ефекту? Все дуже просто. У процесі холодового навантаження треба ретельно розтерти шкірні покриви. Це, в свою чергу, викличе розширення дрібних судин – капілярів, які відреагують почервонінням і відчуттям тепла. Якщо все було зроблено правильно і бажаний ефект був отриманий, то можна не боятися за себе і своє здоров’я.

Будь-яка система може бути адаптована, якщо дотримуватися представлені рекомендації. Рефлекс починає вироблятися поступово, і якщо поставитися до процесу халатно, то не можна розраховувати на позитивний ефект.

Найпоширеніший метод

Можна виділити найпростіший, але тим не менш ефективний метод, який може добре спрацьовувати в питаннях загартовування. Вся процедура проводиться після ранкової гімнастики. Треба ретельно зволожити рушник і вичавити всю вологу. Потім потрібно натерти тіло докрасна.

Треба розтерти все тіло. Якщо в процесі виконання відчувається озноб, то, швидше за все, був погано витиснутий рушник або ж були недостатньо енергійні розтирання.

Процедура повторюється щодня протягом 3-х місяців. Поступово температура води може знижуватися. Через 6 місяців можна перейти до обливання під холодним душем з одночасним розтиранням рушником.

Починати краще всього в червні-липні, так як температура буде знижуватися природним чином. Треба запам’ятати одне – після процедури шкіра повинна горіти. Крім посилення імунітету можна відзначити користь процедури у питаннях гігієни та відновлення кровообігу. Люди починають замерзати і стають несприйнятливі до протягів і холоду, поліпшується загальний стан шкіри.

Перед початком загартовування треба проконсультуватися з лікарем, оскільки в окремих випадках може підвищуватися ризик загострення астми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code