vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

З’ясовуємо узд на ранніх термінах вагітності шкідливе

УЗД на ранніх термінах вагітності шкідливо – це питання хвилює практично всіх жінок, які знаходяться в цікавому положенні. Кожна з недосвідчених матусь хоче знати, чи небезпечно проводити цю процедуру на початкових етапах вагітності.

Выясняем узи на ранних сроках беременности вредно ли

Принцип роботи УЗД і як ультразвукове обстеження може пошкодити майбутньої мами і її дитини

Ультразвук – це самий звичайний звук, і він, як і будь-який інший звук, долаючи перешкоди, відбивається від них. В процесі УЗД звук походить крізь тканини і відображає інформацію на екрані комп’ютера, перетворюючи звук в картинку.

Коли ультразвук спрямований на тіло жінки, клітини під його впливом нагріваються. Найбільш схильні нагрівання клітини, що містять багато води. Як відомо, на організм матері ультразвук не робить ніякого згубного впливу, а ось плід не захищений, і всі негативні ефекти відображаються на ньому. На ранніх термінах вагітності плід дуже вразливий до зовнішніх факторів, а ультразвук має великий вплив на головний мозок, тому що в ньому знаходяться так звані «водні» клітини. Проаналізувавши статистичні дані, можна побачити, до яких жахливих аномалій призводить ця процедура в ранній період виношування дитини:

 • до синдрому Дауна (близько 3 % випадків);
 • до запалення головного мозку (у 20%);
 • до пухлини головного мозку (у 25%).

Все це хвороби, які стали наслідком використання УЗД на початкових термінах вагітності. Вплив ультразвуку може стати причиною і більше фатальних наслідків аж до переривання вагітності, тому перш чим проводити дану процедуру на ранніх етапах при нормальному протіканні вагітності, слід грунтовно все обміркувати.

В яких випадках УЗД призводить до переривання вагітності?

Причина переривання вагітності криється в руйнуванні клітин плаценти ультразвуком. Так як плацента служить захисною оболонкою дитини, через згубного впливу УЗД вона може руйнуватися, що призведе до викидня. Абсолютна вірогідність такого результату буде становити близько 5 %, якщо проводити дослідження за допомогою ультразвуку в період з 5 по 12 тиждень. В конкретно цьому випадку абсолютна вірогідність смертельного результату по відношенню до всіх исходниками використання УЗД в період з першого по третій місяць виношування. УЗД в термін з 8 до 10 тижня виношування дуже згубно позначається на шкірі ембріона. Клітини шкіри, як і плаценти, руйнуються, і це призводить до відторгнення плоду тілом породіллі. Наслідком цього може бути викидень до третього місяця вагітності. Ймовірність такого результату складає 25%, ця ймовірність називається абсолютною.

Абсолютна вірогідність смерті після обстеження УЗД на початкових місяцях виношування дуже висока – вона становить приблизно один до п’ятисот обстежених дітей. Тому ультразвук категорично небажаний до 4 місяця при нормально протікає вагітності. Якщо ви відчуваєте себе прекрасно і відхилень немає, а лікар все одно призначає вам ультразвукове дослідження на ранньому терміні, він зобов’язаний назвати вагомі причини свого рішення. Якщо лікар не може обґрунтувати направлення на УЗД, то слід наполягти на іншому методі обстеження або ж звернутися в іншу клініку.

Причини проведення УЗД на різних термінах вагітності

 

На ультразвукове обстеження жінок відправляють на 1-3 місяці виношування для:

 • підтвердження наявності вагітності;
 • проведення точного визначення періоду вагітності;
 • визначення положення плодового яйця;
 • визначення кількості плодів;
 • виключення пузирного заносу;
 • виключення об’ємного утворення в порожнині малого тазу;
 • підтвердження життєздатності ембріона.

Чи варто робити перше УЗД на ранніх термінах, піддаючи свого майбутнього дитини загрозу, коли можна обійтися найпростішим визначенням рівня хоріонічного гонадотропіну? А термін вагітності можна визначати, орієнтуючись на перший день останньої менструації. Кількість плодів визначити можна не раніше п’ятого тижня, і навряд чи це вимагає прямо-таки термінового визначення. Уникнути шкоди для дитини набагато важливіше, чим дізнатися все, але піддавати дитину на небезпеку.

У цей період вже можливо:

 • точне встановлення періоду гестації плоду за кількома показниками;
 • визначення статі дитини;
 • визначення точного кількість плодів;
 • діагностування патологій розвитку плоду (вроджені вади внутрішніх органів);
 • визначення стану та розташування захисної оболонки плода.

У цей період можна дізнатися про проблеми, з якими можна впоратися і попередити небажані наслідки. В цей час можливо виявити вроджені патологічні відхилення і підібрати відповідну тактику проведення пологів. Визначається в цей час і розташування плаценти, якщо вона розташована неправильно, це потребує обов’язкового контролю лікарем.

Так чи шкідливе УЗД на ранніх термінах вагітності? Звичайно, шкідливо, а проаналізувавши все вищезазначене, можна зробити висновок, що ультразвукове випромінювання протягом 3 місяців недозволено при нормальному протіканні вагітності і проводити його варто тільки у разі гострої необхідності, коли обійтися без нього просто неможливо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code