vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Якою повинна бути здорова насіннєва рідина: консистенція і колір сперми в нормі

Здорова сперма повинна мати певний колір і консистенцію. Відхилення від норми вважаються симптоматикою, що вказує на наявність якоїсь патології. Також важливо, щоб чоловічий еякулят був однорідним, не містив у собі білих пластівців або грудок. Молодій людині, який звернув увагу на зміну відтінку і густоти насінної рідини, слід якомога швидше звернутися до лікаря.

У виняткових ситуаціях видозміна біоматеріалу не говорить про розвиток захворювання, а вказує на нездорові харчові звички або неправильний спосіб життя чоловіка.

1

Відтінок еякуляту

В освіті насінної рідини беруть участь кілька органів:

 • тестікули;
 • передміхурова залоза;
 • насінники.

Під час еякуляції всі складові, що виробляються в різних органах сечостатевої системи, змішуються. Якщо ніяких відхилень або патологій немає, в нормі насіннєва рідина являє собою матово-білий або біло-сіру масу середньої густоти. Прозорість сперми залежить від кількості в ній чоловічих статевих гамет – саме вони надають эякуляту білий колір.

Сперма здатна піддаватися окислювальним процесам. Якщо засохла насіннєва рідина злегка пожовтіла, турбуватися про це не потрібно.

У тому випадку, коли еякулят змінив колір раптово, причиною ситуації можуть бути змінені харчові звички. Наприклад, у деяких продуктах рослинного походження присутні речовини, звані антоціанами. Це забарвлені глікозиди, які надають насіння фіолетовий відтінок. Тому при надмірному вживанні в їжу буряків, чорниці, лохини сперма може змінитися. Через кілька днів колір повинен знову стати нормальним. Фарбувати еякулят можуть не тільки антоціани, але і інші речовини: фруктоза, деякі вітаміни і мінерали.

Важливе значення має й те, який спосіб життя веде чоловік. На відтінок сперми можуть вплинути:

 • нерегулярне статеве життя;
 • надмірні фізичні навантаження;
 • недостатній сон;
 • сильний стрес;
 • прийом медикаментозних препаратів та інші фактори.

Зазвичай незначні зміни не є приводом для занепокоєння про здоров’я молодої людини. Однак у тих випадках, коли колір сперми тривалий час залишається нездоровим, слід відвідати фахівця. Тільки лікар зможе відповісти, присутній в організмі патологія або відтінок еякуляту варіюється по іншим причинам.

Ставити собі діагноз самостійно не можна, але можна припустити про наявність якогось захворювання можна по тому, якого саме відтінку стала сперма:

Колір Патологія
Жовтий Насіннєва рідина жовтуватого кольору — ознака запальних процесів статевих інфекцій. Зазвичай присутні й інші симптоми, за якими і ставиться діагноз
Зелений Сперма зеленуватого відтінку говорить про наявність захворювання, що передається статевим шляхом. Конкретний діагноз зможе поставити тільки лікар. Зазвичай це орхіт, везикуліт, епідидиміт або ж інші захворювання
Рожевий Зазвичай рожевий відтінок вказує на гемоспермию — хвороба, яка охарактеризована домішками крові в еякуляті
Коричневий Насіння здатне придбати коричневий колір із-за запалення, інфекції або травми. Іноді відтінок змінюється внаслідок того, що в сперму потрапляє кров. Трапитися це може під час природної еякуляції — коли лопається кровоносну судину. Якщо через кілька діб проблема зникла і колір нормалізувався, отже, турбуватися не варто, інакше потрібно терміново звертатися до медичного закладу
Прозорий Прозорий еякулят є симптомом азооспермії. Патологія говорить про занадто малий, недостатній кількості сперматозоїдів в насінній рідині чоловіки

Часто при наявності захворювання змінюється не тільки колір, але і консистенція, однорідність насінної рідини. Також чоловік може відчувати неприємний запах, дискомфорт, свербіж, біль, печіння та інші симптоми, властиві розвитку патології. Іноді пацієнти скаржаться на виділення з головки статевого члена.

Слід більш конкретно виділити гемоспермию, так як вона є однією з найбільш поширених проблем. Патологія ділиться на два типу:

 1. 1. Помилкова. Кров проникає в еякулят через пошкодження кровоносних судин уретри. Подібна ситуація виникає внаслідок надто частою інтимної близькості. Після нетривалого статевого спокою стан нормалізується.
 2. 2. Істинна. Потрапляючи у сім’яну рідину, кров змішується в сім’явивідних протоках, передміхуровій залозі та тестикулах. В результаті еякулят стає злегка бурим. Причиною змішання є пухлини і запальні процеси.

2

Консистенція сперми

Ще одним найважливішим показником чоловічого здоров’я є консистенція еякуляту. У нормі секреція повинна бути густою, злегка в’язкої і трохи липким.

Відхиленнями вважаються стану, коли сперма зайве:

 1. 1. Рідка. У випадках, коли насінна рідина стала занадто рідкою, причиною може бути малу кількість чоловічих статевих гамет (азооспермія). Лікувати патологію обов’язково, так як вона веде до безплідності чоловіка.
 2. 2. Густа. Дане порушення також здатне стати причиною безпліддя. Густота загальмовує прохідність сперматозоїдів.
 3. 3. В’язка. В’язкість залежить від наявності яких-небудь захворювань інфекційної і неінфекційної природи. Мова може йти про занедбаному простатит, везікуліт, ферментном дефіциті і т. д.
 4. 4. Неоднорідна. Якщо в спермі присутні пластівці або грудочки, причиною є аглютинація — склеювання сперматозоїдів один з одним. В такому стані запліднити жіночу яйцеклітину вони нездатні. Часто така секреція має вигляд манної каші.

Зміни консистенції можуть зустрічатися і при окремих патологіях (синдром Картагенера, хромосомні аномалії, муковісцидоз, захворювання систем внутрішніх органів), тому за зовнішнім виглядом визначити причину змін буває не завжди можливо. Консистенція еякуляту залежить і від того, в якій кількості чоловік п’є воду. Якщо багато, то сперма може стати трохи рідині.

Якщо насіннєва рідина виглядає більш щільною через якийсь час після її вивільнення з статевих органів (на шкірних покривах, нижній білизні) або здається злегка водянистої після інтимної близькості (в презервативі, витікаючи з піхви), патологією це не є.

3

Діагностика і лікування патологій

Єдиної причини зміни структури і відтінку сперми не існує, тому чоловікові рекомендується пройти ряд обстежень, після яких призначається лікування.

Найчастіше проводиться спермограма – лабораторне дослідження еякуляту, яке вказує на відхилення від норми. Результатырасшифровывает лікар-уролог або андролог. Показники спермограми дадуть можливість судити про те, наскільки великі шанси на зачаття плоду, а також допоможуть в діагностиці захворювання.

Якщо процедура вказала на наявність відхилень, чоловікові можуть призначити наступні аналізи:

 • ультразвукове дослідження;
 • комп’ютерну томографію;
 • дослідження гормонального рівня.

Лікування буде залежати від поставленого діагнозу. Воно може бути як хірургічних, так і медикаментозним. Лікар може порекомендувати застосування народних засобів.

У профілактичних цілях чоловікам рекомендується проходити обстеження на регулярній основі — хоча б раз у 6-12 місяців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code