vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Якими багатий вітамінами щавель?

Вживаючи щавель, вітаміни якого необхідні організму, людина заповнить кількість потрібних для його здоров’я мікроелементів. Щавель (з лат. “спис”) відноситься до багаторічним рослинам квіткового відділу двудольного класу сімейства Гречаних. Ріст стебла сягає від 35 до 100 см висоти і закінчується суцвіттям, схожим з формою волоті. Листя має м’ясистий вигляд, соковиті і кислуваті на смак. Плоди мають форму горішка довжиною не більше 2 мм з характерним коричнево-блискучим забарвленням. Ця зелена культура використовувалася в лікувальних цілях ще з часів Стародавньої Русі та продовжує користуватися великим попитом і в сучасному світі.

Какими витаминами богат щавель?

Корисні властивості рослини

На сьогоднішній день щавель широко використовується для лікування в народній і традиційній медицині. Є справжньою панацеєю для ослабленого імунітету після зими, у весняний час року. Це насамперед зумовлено вмістом у ньому великої кількості корисних речовин:

 1. Корінь щавлю – це справжнє джерело мікроелементів. У ньому міститься близько 12% дубильних речовин пірокатехіновой групи; антрахинон у вигляді хризофанола, амадин, щавельная і кавова кислота, флавоноїди неподин, а також залізо і ефірне масло. Корінь використовують як відварів при лікуванні різних захворювань.
 2. Листя щавлю містять каротин, яблучну і лимонну кислоту, фосфор, мідь, магній, калій, кальцій, а також значна кількість вітаміну В (В1, В2, В5, В6, В9). Найбільшу свою цінність мають молоді і свіжі листя.
 3. У соцветьях вміст аскорбінової кислоти майже 68,5 мг%. У фармакології їх широко використовують для отримання рутина (Р-вітамінну речовина).

За хімічним показником в щавлі визначено 579 мг% калію, це набагато більше змісту, чим в огірках (в 4 рази) і моркви (у 2 рази); натрію 140 мг% – в 10 разів більше, чим у капусті. Хоча антраглікозидів в щавлі менше, чим у ревені, його можна вважати цінним лікарською рослиною і потужним антибактеріальним сировиною.

Лікувальні властивості рослини

Завдяки своєму багатому складу мікроелементів, щавель володіє великим спектром лікувальних властивостей:

 • антисептичну – допомагає при вугрової висипки на шкірі;
 • анестезуючий;
 • загоює;
 • в’яжучий;
 • послаблюючу дію при вживанні у великих дозах;
 • кровоспинний, досить прикласти до рани;
 • протицинготний, як профілактика хвороби;
 • профілактика авітамінозу та анемії;
 • антитоксичну – виводить алергени з організму;
 • жовчогінний, покращує роботу печінки;
 • підвищує гемоглобін, завдяки вітаміну С, який прискорює засвоєння заліза;
 • покращує обмін речовин в організмі.

Особливо велику користь щавель приносить жіночого організму в період менопаузи. Він дозволяє поліпшити загальний стан здоров’я, попереджаючи маткові кровотечі, головний біль, підвищене потовиділення, коливання артеріального тиску. Важливо пам’ятати, що застосування того чи іншого засобу обов’язково повинно проходити під спостереженням досвідченого фахівця. Будь-яке порушення роботи органів – це перший «дзвіночок» обов’язкового звернення до лікаря.

Застосування в народній медицині

Народна медицина використовує щавель, вітаміни якого безцінні для лікування багатьох захворювань. Широко застосовується при серцево-судинних хворобах, хворобах внутрішніх органів і шкірних покривів. Для приготування нестандартних рецептів використовують усі частини рослини: корінь, стебла, листя, квітки, плоди і навіть насіння. Перевага віддається молодим рослинам, так як в них міститься значна кількість лимонної і оцтової кислоти. У більш зрілому рослині міститься багато щавлевої кислоти, яка може негативно впливати на травний тракт шлунка. Тому при варінні таких рослин рекомендується додавати крейда, що дозволить вивести щавельную кислоту в осад. На 1 кг щавлю необхідно додати 1 г крейди.

Незважаючи на утримання великої кількості кислоти, щавель вживають для лікування гастритів з підвищеною кислотністю. Рекомендується він також при порушенні роботи печінки. Рослина виявляє жовчогінну дію та нормалізує роботу травного тракту.

Щавель корисний і при лікуванні безпліддя.

Важливо пам’ятати, що використовувати щавель можна у разі сечокам’яної хвороби, виразки і гастриті. Під час вагітності та лактації використання щавлю теж не рекомендується.

Обов’язково перед лікуванням за допомогою щавлю потрібно проконсультуватися з лікарем, що дозволить попередити небажані події і забезпечить позитивний результат зцілення.

Слід пам’ятати, що недотримання дозування та частоти застосування засобу може завдати значно більшої шкоди.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code