vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Яка буває алергія

Якою буває алергія, повинен знати кожна людина з підвищеною чутливістю організму. У людей з такою особливістю ризик розвитку алергічної реакції зростає в кілька разів. Алергія – це найпоширеніше захворювання серед людства. Причому перші ознаки цієї недуги можуть проявитися не тільки в дитинстві, але і в більш зрілому віці. Які бувають алергії у дітей і дорослих, буде описано нижче.

Какая бывает аллергия

Основні причини хвороби

Алергічна реакція може проявитися не відразу. У деяких людей фіксується схильність до алергії, тому неприємні симптоми здатні виникнути в будь-якому віці.

На розвиток хвороби впливають:

 • спадковість;
 • особливості організму;
 • постійний контакт з алергеном.

В деяких випадках симптоми розвиваються в результаті постійного вживання одного і того ж продукту в надмірній кількості. Нерідко зловживання певною їжею в період виношування дитини закладає у малюка непереносимість після народження. Головна причина розвитку алергії – негативний імунну відповідь організму. В результаті цього процесу захисні функції розпізнають алерген як небезпечну речовину і викликають важкі симптоми. Частіше в ролі провокатора виступає:

 • шерсть – вона може бути як штучної, так і натуральній;
 • спори грибів і плісняви;
 • пил;
 • пилок рослин;
 • деякі продукти харчування;
 • лікарські препарати;
 • побутова хімія;
 • засоби особистої гігієни.

При контакті з вищеописаними речовинами необхідно спостерігати за реакцією організму. Можливо, вони є алергеном, здатним привести до важкої алергічної реакції.

Основні різновиди

Види алергії можуть бути різноманітними. Частіше головним провокатором виступає пилок рослин. Це захворювання називається поліноз.

Розвивається воно в результаті неправильної реакції організму на пилок рослин, проникла через слизові оболонки. Спровокувати низку неприємних симптомів здатне не тільки вдихання алергену, але й безпосередній контакт з ним через шкірні покриви.

Ще один різновид алергії – негативна реакція на латекс, в результаті чого у людини виникає ряд шкірних проявів. Частіше вони з’являються відразу після контакту з латексом. Алергіка дошкуляє свербіж, нежить, сльозотеча та чхання. У важких випадках розвивається задуха і анафілаксія.

Алергія на шерсть тварин і їх залози. Дана алергічна реакція є найпоширенішою. Головним джерелом неприємної симптоматики є контакт з домашніми тваринами. Частіше в їх ролі виступають коти, собаки, кролики і хом’яки. Алергія може розвинутися не тільки на шерсть, але і на слину, лупа і пір’я.

Алергія на пил. У побуті алергічна реакція може бути спровокована певними речовинами. Вони оточують людину щодня. Так, частіше алергія розвивається на пил. Цей стан не є небезпечним. Необхідно частіше проводити вологе прибирання, щоб уникнути розвитку неприємних симптомів.

Алергія на комах. Даний стан може розвинутися після укусу. Особливо небезпечними комахами є оси і бджоли.

Негативна реакція організму на цвіль. Ця різновид алергії не несе в собі смертельної загрози, адже цвілеві гриби – головний алерген, що зустрічаються практично скрізь. Прояви при контакті з ними можуть бути непоміченими людиною.

Харчова алергія є дуже поширеною. В ролі основних алергенів виступають молочні та м’ясні продукти, злакові культури і цитрусові фрукти.

Алергічна реакція на медикаменти частіше виникає через відсутність якісної діагностики перед початком лікування, в результаті чого в організм людини потрапляють потенційно небезпечні алергени.

Всі вищеописані види алергії можуть спостерігатися як у дорослих, так і дітей.

Непоширені різновиди

Алергічна реакція на холод. Даний вид зустрічається не так часто і нерідко свідчить про псевдоаллергии, адже як такого алергену немає.

В результаті цього з’являється холодовий дерматит, псевдонасморк і кон’юнктивіт.

Фотодерматит. Це негативна реакція при дії сонячних променів на шкірні покриви. Ультрафіолет може розпізнаватися імунною системою як антигени. В результаті з’являються зовнішні ознаки алергії. Розрізняють дві форми дерматиту: луговий і екзогенний.

Алергія при вагітності. Негативні реакції з боку організму зустрічаються у кожної третьої породіллі. Це пов’язано з гормональним збоєм. Дана алергічна реакція не несе небезпеки для жінки і дитини, адже тут немає ні антитіл, ні алергенів. Проте усунути алергію не так просто, оскільки більшість антигістамінних препаратів не можна приймати в період виношування дитини. Самостійно використовувати ліки не рекомендується, бажано проконсультуватися з фахівцем.

Які бувають види алергії, було висвітлено вище. Однак на сьогоднішній день через певних екологічних умов і особливостей організму можуть фіксуватися інші алергічні реакції. Тому з часом список основних алергенів буде доповнено.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code