vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як вибрати імуностимулюючі препарати для вагітних

Імуностимулюючі препарати для вагітних дуже потрібні для захисту від ГРВІ, грипу, при розвитку плоду, у період лактації. Чим можна підвищити імунітет при вагітності? Без рецепту в аптечній мережі можна придбати обмежений ряд препаратів для підвищення імунітету. Це відбувається від того, що дослідження засобів, здатних підвищувати імунітет жінок під час формування плоду або при годуванні дитини грудьми, проводяться дуже повільно. Це дороге задоволення, і багато фірм для того, щоб швидше запустити препарати для підвищення імунітету у продаж, просто у протипоказання пишуть, що цей засіб не можна давати вагітним жінкам. Це створює додаткові проблеми для провізорів і лікарів, які не знають, що порадити жінці.

Как выбрать иммуностимулирующие препараты для беременных

Але є ряд добре зарекомендували себе ліків, які допоможуть представницям прекрасної статі підвищити імунітет при вагітності.

Що можна порадити вагітним жінкам для покращення імунітету?

Перед тим як йти в аптеку, пацієнтка повинна пройти консультацію у лікаря. Після цього можна відправитися в аптеку. З найбільш популярних медикаментів цього класу зазвичай рекомендують:

 1. Віферон – препарат російського виробництва, має імуномодулюючі властивості. Може застосовуватися в якості противірусного ліки. Створений на основі людського інтерферону. Його можна давати жінкам з 14 тижня при вагітності. Немає обмежень на його використання і в період годування груддю.
 2. Оциллококциум проводиться французькими фірмами. Це гомеопатичний засіб для профілактики і лікування різних простудних захворювань і грипу. При вагітності цей медикамент треба застосовувати тільки за рецептом лікаря.
 3. Лимонтар виробляється в Росії. Він є загальнозміцнюючим засобом, створеним на основі лимонної та янтарної кислот. Добре підходить при підвищенні у вагітної жінки неспецифічної реактивності її організму, підвищення його адаптаційних можливостей.
 4. Береш Плюс угорського виробництва. Може чинити на людину імуномодулюючу, метаболічну і тонізуючу дію. Найчастіше використовують при відсутності яких-небудь мікроелементів, порушення обміну мінералів, під час незбалансованого раціону харчування у вагітних. Цей препарат показаний для людей з цукровим діабетом, при алкоголізмі, надмірних фізичних, нервово-психічних навантаженнях, високої стомлюваності, безсонні, перевтомі, при падінні апетиту.
 5. Вітамінний комплекс Магне В6 виготовляється у Франції. Він призначений для усунення дефіциту магнію. Ліквідує підвищену нервову збудливість, порушення режиму сну, усуває перевтома фізичного і психічного плану, спазми і больові відчуття в м’язах, знімає зайву тривожність. Для вагітних використовується тільки за рекомендацією лікаря. На це плід ліки не впливає. У період лактації застосовувати цей засіб не можна, так як магній виходить разом з молоком матері.

Разом з вищевказаними медикаментами можна використовувати такі вітамінні комплекси, як: Вітрум Пренатал форте, Вітрум Пренатал, Елевіт Пронаталь, Мультипрдукты для вагітних, Мульти-Табс Перинатал, Теравіт і т. д.

Які імуностимулюючі препарати заборонено давати жінкам в положенні?

Не можна використовувати наступні медикаменти цього класу:

 1. Гропріносин – він заборонений при вагітності та в період годування груддю.
 2. Тримунал з такими ж обмеженнями.
 3. Іммунал в краплях і всі ліки, створені на основі ехінацеї, в період виношування дитини або годування можна давати жінкам тільки після консультації з лікарем. Так як краплі Іммунал зроблені на основі спирту, а алкоголь шкідливий при вагітності, їх краще використовувати тільки в обмежених дозах.
 4. Анаферон ще достатньо не досліджений, тому краще його не використовувати.

Для вагітних жінок протипоказані такі засоби, як: Бронхо-мунал, Имунофан,Эстифан, Рибомуніл, Глицеррезиновая кислота, Натрієва нуклеинпат, Імудон, Неовір, Протефлазід, Лікопід, Аміксин, Циклоферон та їм подібні.

Інші лікарські засоби

Серед препаратів для імунітету при вагітності можна виділити такий препарат, як Іммунал. Він належить групі імуностимулюючих ліків, створених на основі рослини ехінацея пурпурова, вплив якої на людський організм викликає поліпшення його захисних систем.

Іммунал не шкодить плоду при вагітності, тому лікарі призначають його пацієнткам. Препарат випускається у вигляді крапель або капсул. Для вагітних жінок краще використовувати другий варіант. Цей препарат чинить такий вплив при вагітності:

 1. У жінки підвищується кількість лейкоцитів.
 2. Зростає виробництво фагоцитів, які знищують проникли в організм мікроби, віруси, бактерії.

Усе це різко підвищує активність захисних систем організму жінки, які швидко знищують інфекційних шкідників. Основними показаннями до використання цього ліки є наступне:

 1. Профілактична захист від епідемій.
 2. Використання Иммунала у складі комплексної терапії при лікуванні вагітної жінки від гострого респіраторного захворювання.
 3. Боротьба з хронічними інфекційними хворобами з метою посилити імунну систему пацієнтки.

Як вже було сказано вище, Іммунал для вагітних краще використовувати в капсулах у дозах, зазначених в інструкції або призначених лікарем. Тривалість застосування ліків може скласти 60 днів.

Як і будь-імуностимулюючий препарат для вагітних Іммунал має ряд протипоказань і побічних ефектів:

 1. Не можна давати жінці ліки при чутливості пацієнтки хоча б до одного з компонентів.
 2. При недугах, які можуть перетворити вплив імунітету в його боротьбу з тканинами власного організму. Це можуть бути лейкоз, ревматизм, остеопороз, СНІД і ВІЛ, різні види туберкульозу. Склероз розсіяного типу і т. д.
 3. Всі ці протипоказання обумовлені тим, що невідомо, як поведе себе імунітет вагітної жінки при введенні ліків в організм.

Побічні явища при прийомі Иммунала можуть носити такий характер:

 1. У вагітної жінки з’являється висипання на шкірних покривах.
 2. При певних ситуаціях можливе виникнення свербежу на шкірі.
 3. Якщо жінка має чутливість до компонентів ліки, то у неї може з’явитися алергічна реакція після вживання Иммунала або набряк обличчя.
 4. У деяких пацієнток відзначені випадки появи прискореного дихання. При цьому Жінки скаржилися на нестачу повітря.
 5. У деяких випадках вживання Иммунала може призвести до розвитку запаморочення.
 6. У деяких хворих фіксувалося падіння артеріального тиску після прийняття лікарського засобу.

Незважаючи на протипоказання і побічні ефекти, Іммунал досить добре справляється із завданням посилення імунітету у вагітних жінок і годуючих матерів.

Інші лікарські засоби, що застосовуються для підвищення захисних властивостей організму пацієнток

Разом з вищеописаними ліками можуть використовуватися і інші засоби. Для лікування часто застосовують Кипферон, який являє собою препарат з противірусною та иммуностимулирующем впливом. Призначений він для боротьби з ГРВІ та бактеріальною інфекцією.

Гриппферон добре переноситься вагітними жінками. Він може бути застосований для усунення порушень імунітету при грип або ГРВІ.

Кагоцел бореться з вірусами і стимулює імунітет. Препарат добре впливає на людину на будь-якому етапі хвороби.

Є й інші медикаменти подібного роду, наприклад, Інгавірін, Аміксин, Таміфлю, Цитвир 3, Романтадин та інші. Але для їх використання треба проконсультуватися з лікарем, так як багато хто з цих препаратів мають побічні ефекти і протипоказання, які можуть негативно позначитися на плоді.

Треба побоюватися і передозування, що може призвести до отруєння вагітною, тому треба чітко виконувати всі рекомендації лікарів щодо застосовуваних доз і кількості прийомів препарату.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code