vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Які вітаміни корисні для судин голови

Вітаміни для судин голови допомагають людині знизити ризики інсульту і запобігти розвитку склерозу. Їх благотворний вплив на діяльність головного мозку проявляється в підвищенні стресостійкості і працездатності, поліпшенні пам’яті.

Какие витамины полезны для сосудов головы

Організм людини являє складну систему, де все взаємопов’язано і взаємозумовлено. Якщо відбувається збій в роботі будь-якого органу, то це обов’язково позначається і на роботі інших органів. Тому всі вітаміни корисні для організму. Однак кожен орган виконує певну функцію і відрізняється специфікою своєї будови, складом і протіканням процесів. З цієї причини судини – це головний фактор здоров’я мозку.

З усього різноманіття вітамінів для судин голови найбільш значущими є наступні.

Аскорбінова кислота або вітамін С

Він вважається головним стимулятором імунної системи організму. Аскорбінова кислота та інші речовини, що відносяться до вітаміну С (дегидроаскорбиновая кислота, аскорбіген), сприяють виведенню з організму холестерину, знижуючи ризик інсульту, інфаркту і склерозу.

Аскорбінова кислота концентрується в надниркових залозах, гіпофізі і гонадах, що свідчить про її велику значущість для всього організму.

Метаболізм аскорбінової кислоти безпосередньо пов’язаний з метаболізмом інших вітамінів – насамперед У1, Е, пантотенової і нікотинової кислоти. Вітамін С має захисну дію на їх біохімічні перетворення в організмі.

Аскорбінова кислота має вплив на мінеральний баланс організму. Особливе «заступництво» вона надає кальцію і залізу. Не дарма анемія часто провокується дефіцитом вітаміну С.

При дефіциті С проявляються симптоми, аналогічні симптомам дефіциту кальцію. Дефіцит того й іншого призводить до крихкості судин і появі множинних дрібних розривів і внутрішніх кровотеч.

Вітамін С можна вважати універсальним і базовим. Його можна використовувати для зміцнення судин головного мозку. Внутрішньом’язові ін’єкції аскорбінки у великих дозах (5-6 кубиків) сприяють не тільки зняття перших симптомів грипу, але і знижують підвищений тиск, знімають головний біль, покращують зір. Цей ефект пов’язаний з тим, що аскорбінова кислота розширює судини. Однак слід утриматися від її частого внутрішньом’язового введення, оскільки організм змушений виводити надлишки речовин. Разом з аскорбіновою кислотою і виводяться інші вітаміни, що може призвести до авітамінозу.

Джерелом аскорбінової кислоти є свіжі фрукти і ягоди. Лідирують цитрусові, чорна смородина, журавлина, брусниця.

Рутин або вітамін Р

Рутин знаходиться в тісному синергізмі з вітаміном С. Він також зміцнює стінки кровоносних судин, зберігає їх еластичність, знижує крихкість і проникність капілярів.

Рутин являє собою набір речовин, що володіють подібною біологічною активністю. Оскільки всі вони мають структурну і функціональну схожість, їх об’єднують під назвою біофлавоноїдів. Вони сприяють зміцненню стінок капілярів і зниженню їх проникності. Рутин – антиоксидант, що впливає на роботу ендокринної системи. Він сприяє утриманню в організмі аскорбінової кислоти.

Харчовим джерелом рутина є: чорна смородина, шипшина, цитрусові, горобина, аронія (чорноплідна горобина), зелений чай, натуральне виноградне вино і пиво.

Ніацин, або вітамін РР

Ніацин представлений декількома речовинами, що володіють подібною активністю. До них відносяться нікотинова кислота і нікотинамід. Ці речовини не варто плутати з нікотином, який вітаміном не є.

Нікотинова кислота вводиться внутрішньом’язово пацієнтам, що страждають вегето-судинною дистонією, енцефалопатією та іншими захворюваннями, пов’язаними з роботою головного мозку. Вона розширює судини головного мозку і сприяє поліпшенню мозкового кровообігу.

Дефіцит нікотинової кислоти є причиною виникнення пелагри – важкого захворювання, що проявляється у вигляді функціональних порушень нервової системи і психіки.

Нікотинова кислота і нікотинамід частково виробляються самим організмом людини, частково надходять до нього ззовні. В рослинній їжі міститься переважно нікотинова кислота. Особливо багато її сконцентровано в рисових висівках, зародках пшениці, бобових, арахісі, шпинаті, помідорах, картоплі, гриби, хлібі, зробленому з борошна другого сорту. У нерослинних продуктах тиацин представлений нікотинамідом, особливо його багато в печінці і нирках ссавців, у рибі.

Фолієва кислота, або вітамін В9

Фолієва кислота є будівельником тканин, для яких характерні інтенсивний синтез ДНК і, відповідно, висока швидкість поділу клітин. З цієї причини у дітей та вагітних жінок спостерігається підвищена потреба в цьому вітаміні.

Наслідки дефіциту фолієвої кислоти: стоматит, гастрит, ентерит, порушення психіки новонароджених. Можливі порушення в біохімічних процесах, які призводять до накопичення в крові гомоцистеїну – головного чинника атеросклеротичного ураження судин.

Функція фолієвої кислоти пов’язана з вмістом в організмі вітаміну В12. Нестача одного з них призводить до дефіциту іншого. Оскільки вітамін В12 відповідає за кровотворення, фолієва кислота може бути віднесена до цієї ж функціональної групи.

Джерелом фолієвої кислоти є зелені овочі і фрукти, а також хліб з борошна грубого помелу, печінка, нирки. Однак вона швидко руйнується при термічній обробці, що скорочує спектр корисних продуктів.

Кальциферол або вітамін D

Кальциферол бере участь в наступних процесах:

  1. Забезпечує всмоктування в кишечнику кальцію і фосфатів. Недолік вітаміну D в організмі тягне за собою дефіцит кальцію і фосфору. При цьому кількість випитих препаратів, що містять кальцій, не має значення – без кальциферолу він все одно не засвоюється. Дефіцит кальцію, в свою чергу, веде до крихкості судин і ризику інсульту.
  2. Є основним чинником мобілізації кальцію з скелета. Це має велике значення для доставки кальцію в клітини, де він виконує важливу обмінну функцію.
  3. Забезпечує резорбцію кальцію в ниркових канальцях.

Кальциферол не має безпосереднього впливу на судини мозку. Однак він забезпечує мозковий кровообіг, підтримує досить високий вміст кальцію в судинах. Дефіцит цього вітаміну призводить до рахіту, тобто трансформації кісток, тому що в кишечнику кальцій не засвоюється, а забирається з кісток. В результаті не вистачає кальцію всьому організму.

Головним джерелом кальциферолу є тваринні жири. Особливо багато його в жирній рибі і, насамперед, в печінці тріски.

Токоферол або вітамін Е

Токоферол – один з потужних антиоксидантів, що інактивують вільні радикали. Знижується активність процесів окислення ненасичених жирів, які є важливим компонентом біологічних мембран.

Завдяки своїм антиоксидантним властивостям токоферол запобігає розвитку атеросклерозу і знижує ризик інсульту та інфаркту. Токоферол запобігає руйнуванню еритроцитів, забезпечує тканини киснем і сприяє розширенню судин.

Його джерелом є рослинні олії, особливо нерафіновані. Серед олійних рослин лідирують бавовна і кукурудза. Проте вживати масло з цих рослин слід обережно, оскільки при вирощуванні бавовни часто використовуються токсичні дефоліанти, а при виробництві кукурудзяного масла може використовуватися ГМО.

Багато вітаміну Е міститься в бобах, зеленому горошку, листових салатах. Багаті токоферолом злаки: овес, кукурудза, жито, пшеничні висівки.

Таким чином, всі перераховані вітаміни, що містяться в організмі людини в достатніх кількостях, покликані зміцнити судини головного мозку, забезпечивши його здоровий стан.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code