vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як відбувається визначення вагітності на ранніх термінах

Для визначення вагітності на ранніх термінах у домашніх умовах можна провести експрес-тест на підвищений рівень гормону ХГЛ, хоріонічного гонадотропіну. Цей гормон виробляється в організмі жінки з першого дня зачаття, що значно полегшує діагностику вагітності.

Как происходит определение беременности на ранних сроках

Тести на вагітність повсюдно застосовуються акушерами-гінекологами з-за свого зручності, швидкості та досить високій точності. Термін вагітності офіційно відраховується з першого дня останньої менструації, відповідно зачаття відбувається приблизно на другий тиждень циклу. Експрес-тести дозволяють визначати вагітність вже з першого дня затримки, тобто через 12 – 14 днів після події зачаття. Проте, якщо з якихось причин овуляція в даному конкретному циклі відбувається повільніше, то вагітність може наступити не строго через два тижні після кінця останньої менструації, а, припустимо, через три тижні. І якщо дівчина зробить тест на день передбачуваної затримки, рівень ХГЛ все ще може бути надто низьким для діагностики з допомогою тесту.

У крові ХГЛ з допомогою аналізу в ранній термін можна виявити вже через тиждень. Після експрес-тесту для підтвердження вагітності гінекологи проводять УЗД.

Трансвагінальний метод дозволяє виявити плодове яйце в матці приблизно на 5 – 6 день затримки.

Як визначити ранню вагітність за допомогою тесту?

Тести на вагітність випускаються в різних варіантах, однак всі вони працюють по одному і тому ж принципу, вони визначають концентрацію ХГЛ в сечі з чутливістю 10 – 25 mME/мл. Це відповідає першому – другому дня затримки, якщо запліднення відбулось точно в середині циклу, овуляція не була зміщена в часі і підвищення рівня ХГЛ відбувається з середньостатистичною швидкістю. Які є різновиди тестів?

 • тест-смужка;
 • струменевий;
 • електронний;
 • планшетний.

Існує поширене упередження: чим дорожче тест на вагітність, тим він якісніший і точніше. Найчастіше це не так, тому що до складу і дорогих і дешевих тестів входять одні і ті ж реактиви. Стрип-тест або тест-смужка, проводиться так: в ранкову сечу занурюється папірець з нанесеним на неї речовиною, яка вступає в хімічну реакцію з гонадотропіном, в результаті чого виявляється візуальний індикатор, одна або дві поперечні лінії. Одна лінія означає, що жінка не вагітна, дві – що вагітна, жодної – що тест зроблений невірно, або не дотримувалися належні умови його виробництва і зберігання.

В ранковій сечі найбільший вміст ХГЛ, але досвід показує, що можливе застосування цього тесту в будь-який час доби для того, щоб визначити вагітність на ранніх термінах. При використанні слід чітко дотримуватися інструкції, це дасть максимальну точність. Планшетні тести мають стильний дизайн, сеча наноситься піпеткою в спеціальне віконце, а в іншому віконці проявляється результат. Найбільш дорогі струменеві та електронні тести.

Електронний тест висвічує результат «плюс/мінус» на екрані. Важливо звертати увагу на термін придатності тесту і обов’язково відвідувати гінеколога в тому випадку, якщо тест позитивний. Тести не дають інформації про те, як протікає вагітність. До того ж можливі хибнопозитивні і помилково негативні результати. В яких випадках буде псевдонегативний результат?

 • тест проведено занадто рано, концентрація ХГЛ у сечі ще не досягла нижнього порогу чутливості;
 • некоректний збір сечі, безпосередньо до тесту було випито занадто багато рідини, сеча сильно розбавлена;
 • хвороби нирок, пієлонефрит;
 • позаматкова вагітність, що завмерла вагітність;
 • хронічна плацентарна недостатність плоду, інші патології розвитку вагітності.

Сеча, яку не використали відразу, зберігатися в холодильнику не більше 48 годин, після чого тести не зможуть показати достовірний результат. Якщо жінка повністю впевнена в тому, що вона вагітна, але неодноразове тестування показує негативний результат, потрібно терміново відвідати гінеколога. Довіра до своїх відчуттів зможе виключити такі небезпечні для життя патології, як позаматкова вагітність, що завмерла вагітність, і внести ясність у ситуацію. Нежиттєздатне плодове яйце слід якомога раніше видалити. В яких випадках тести можуть бути псевдопозитивними?

 • завершена вагітність, після якої організм ще не припинив вироблення ХГЛ, недавні пологи, викидні, аборти;
 • пухлини, які провокують вироблення ХГЛ в організмі жінки, наприклад, хоріон-эпителиома матки;
 • міхурово занесення, запліднення нежиттєздатною яйцеклітини, запліднення однієї яйцеклітини двома сперматозоїдами відразу;
 • прийом медичних препаратів, що містять хоріонічний гонадотропін.

Раннє визначення вагітності за допомогою тесту – це зручно, швидко і досить достовірно. Маленька ймовірність хибнопозитивних і хибнонегативних результатів дозволяє жінкам і професійним гінекологів у всьому світі використовувати тести.

УЗД для визначення вагітності

Аналіз крові на гонадотропін проводиться починаючи з 5 – 6 дня затримки. Звичайно до діагностики з допомогою УЗД підходять після тестування сечі і паралельно з аналізом крові. Обстеження на ранніх термінах відбувається трансвагінальним методом, що дозволяє виявити плодове яйце в матці і виключити такі патології, як позаматкова вагітність, що завмерла вагітність. УЗД проводиться, коли рівень гонадотропіну перевищує 2000 Од.

При дослідженні на вагінальний датчик надівається з гігієнічною метою презерватив, у разі індивідуальної алергічної реакції потрібно попередити про це гінеколога. Можливо дослідження через черевну стінку, без введення апарату. Трансабдомінальний датчик менш чутливий і виявляє плодове яйце починаючи з 6 тижня вагітності при рівні гонадотропіну 7500 ммо/мл Планове УЗД проводиться на 12 тижні вагітності, що дозволяє виключити деякі патології розвитку плоду, наприклад, синдром Дауна. При підозрі на завмерлу або позаматкову вагітність дослідження проводиться терміново.

Інші ознаки вагітності

Аналіз крові, УЗД і тест на вагітність дозволяють оперативно діагностувати стан жінки з великою достовірністю. Інші симптоми можуть змінюватись по інтенсивності в залежності від індивідуальних особливостей жінки. Як правило, на ранніх термінах вагітності проявляється:

 • чутливість до запахів;
 • перепади настрою;
 • втома, сонливість, труднощі з концентрацією;
 • зміна смакових відчуттів, а також переваг у виборі їжі;
 • часте сечовипускання;
 • гази, запори, проноси;
 • загальне погіршення стану шкіри, прищі, вугри;
 • зміна чутливості грудей;
 • висока базальна температура тіла;
 • нудота, особливо вранці;
 • головний біль, важкість у голові;
 • збільшення природних виділень вагінальної змащення;
 • припинення менструального циклу.

Останній ознака найбільш точно свідчить про можливу вагітність. На 8 – 10 день циклу, тобто приблизно тоді, коли повинна була наступити менструація, відбувається імплантанційне кровотеча, яйцеклітина прикріплюється до стінки матки, в результаті чого може бути пошкоджений кровоносну судину. У жінки відбувається одноразове виділення рідини червоного кольору, яке легко можна переплутати з початком менструації. При підозрі на вагітність потрібно якомога швидше звернутися до лікаря для обстеження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code