vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Які устілки краще підійдуть при п’яткової шпори?

Часто люди задаються питанням, купуючи устілки при п’яткової шпори: які краще? Адже сучасний темп життя змушує людину багато часу проводити на ногах, що стає причиною хвороб стоп, в тому числі і виникнення п’яткової шпори.

Какие стельки лучше подойдут при пяточной шпоре?

Неякісне взуття або постійний рух, найчастіше пов’язане з робочою діяльністю, призводять до додаткового навантаження на стопи. Ноги все швидше втомлюються, починають хворіти, з’являється відчуття тяжкості в ногах. Подібні порушення опорно-рухової системи з часом відображаються на викривлення хребетного стовпа. Особливо це актуально при плоскостопості і п’яткової шпори. Для зняття больового синдрому і недопущення порушень у хребті лікарі пропонують носіння ортопедичних устілок. Для дітей призначають їх з метою профілактики плоскостопості.

Також ортопедичні устілки слід використовувати спортсменам, оскільки постійні фізичні навантаження впливають на стопи. Без їх підтримки можуть розвинутися хвороби стоп.

Іноді неправильне положення стопи провокує розвиток шпори в п’яті, в цьому випадку краще не ігнорувати користь ортопедичних устілок, так як з їх допомогою можна позбутися від п’яткової шпори і запобігти її виникнення і розвиток. При початковій стадії можна використовувати замість устілок подпяточники.

Чим корисні подпяточники

Досить часто п’яткова шпора розвивається через неправильне положення стопи. При запущеній стадії шпори для підтримки всієї стопи потрібно використання ортопедичних устілок. При початковій стадії недуги можна обійтися недорогими подпяточниками.

На сьогоднішній день вони продаються в будь-якій аптеці та їх доступна ціна, а тому здійснити лікування зазвичай не складає жодних проблем. Такі подпяточники дозволяють прийняти стопі анатомічно правильне положення у взутті і знизити навантаження на п’яту при ходьбі.

Функцією ортопедичного подпяточника є підйом п’яти і прийняття нею правильного положення. Піднесена п’ята не відчуває натяг в області підошовної фасції, чого може бути цілком достатньо для усунення п’яткової шпори.

Також за рахунок подпяточников поліпшується амортизація. Цьому сприяє м’який матеріал і правильна форма, бо щоденне носіння покращує ходьбу. При наявності своєрідного невеликого вирізу навантаження на то місце п’яти, де є шпора, стає ще менше. При носінні подпяточника завжди слід звертати увагу на його зношеність. Чим менший ефект амортизації, тим менше від нього користі.

Деколи люди воліють носіння силіконових подпяточников. В цьому випадку їх слід щодня промивати з милом під струменем теплої води. Тоді їх служба буде дуже тривалою.

Користь ортопедичних устілок при п’яткової шпори

Як корсета для стопи люди використовують ортопедичні устілки. Їх користь полягає не тільки в покращеній амортизації при ходьбі, але і в правильній підтримки стопи. Для устілок від п’яткових шпор використовують наступні матеріали:

  • силікон;
  • натуральну шкіру;
  • повсть;
  • спеціального гелю.

У деяких випадках готові варіанти ортопедичних устілок можуть не допомогти при лікуванні, тоді потрібно звернення до ортопеда. Можливо, він порекомендує замовити індивідуальні і призначить супутнє медикаментозне лікування.

Для хворих, які мають зайву вагу і тим більше страждають ожирінням, устілки роблять з більш твердих матеріалів, надаючи деяку жорсткість.

Використання таких медичних пристосувань лікарі рекомендують при таких захворюваннях, як:

  • п’яткова шпора;
  • плоскостопість;
  • цукровий діабет.

Також рекомендовано їх використання при підвищеному ризику травмування кінцівки, після травм, при порушенні постави, вагітності та в період після пологів.

Якщо у дитини спостерігається клишоногість, плоскостопість і будь-якої форми деформація стопи, виправити цей стан можна за допомогою дитячих ортопедичних устілок. Особливо це легко здійснюється у дітей до 5 років, оскільки в цьому віці відбувається формування стопи. Педіатри рекомендують використання ортопедичних устілок ще з того моменту, коли дитина тільки почав ходити. У цьому випадку у дитини максимально правильно розвивається стопа. Основною вимогою таких устілок є те, що вони не повинні заважати дитині при ходьбі.

Якщо у дитини є патології опорно-рухового апарату, йому призначають поздовжньо-поперечного типу ортопедичні устілки зі спеціальними супінаторами. Така устілка максимально знижує всі зовнішні впливи на стопу і пом’якшує амортизацію.

Використання ортопедичних устілок, зміна способу життя і дотримання дієти дозволяє запобігти рецидив хвороби. Щоб носіння устілок було максимально тривалим, після миття їх не можна сушити на батареї, інакше форма устілки може змінитися. Носити їх потрібно постійно і таким чином, щоб краї не деформувалися і не загиналися. Виконуючи ці дії, людина може максимально продовжити термін служби виробів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code