vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Які таблетки від алергії можна вагітним

Які таблетки від алергії можна вагітним? Сьогодні алергією страждає більше 20% населення Землі, і десята частина з них – вагітні жінки. Схильні до алергії представниці прекрасної статі цілком обґрунтовано бояться заводити дітей, так як постійне застосування ліків під час 9 місяців виношування плоду може нашкодити дитині. Проте зневірятися не варто – вчені довели, що у жінок в положенні виробляється гормон кортизол, пом’якшувальний протягом алергії. Таким чином, навіть серйозні прояви алергічного стану начебто бронхіальної астми можуть ніяк не заявити про себе. Після закінчення строку вагітності рівень гормону в організмі нормалізується і все повертається до нормальної реакції організму на алергени. У будь-якому разі постійний контроль стану у лікаря забезпечить безпечне протягом вагітності.

Какие таблетки от аллергии можно беременным

Прояв алергії під час вагітності

У жінки в положенні алергія може проявлятися у трьох формах:

 1. Перебіг алергічних реакцій поліпшується завдяки вагітності.
 2. Перебіг алергічних реакцій загострюється з-за вагітності.
 3. Протягом алергії ніяк не залежить від вагітності.

У першому випадку кортизол, згаданий раніше, пом’якшує перебіг алергії, допомагаючи жінкам перетерпіти її прояви в більш легкій формі.

Другий випадок протилежний першому, і жінки, не страждали раніше алергією, вже після 12 тижнів спостерігають ознаки алергічного риніту – звичної форми у вигляді закладеного носа, набряку слизової і чхання. Крім алергічного риніту, алергія при вагітності може проявлятися і в інших формах – як легких, так і важких.

Третій параметр вказує на те, що алергія при вагітності веде себе так само, як і раніше. Це означає, що якщо планується зачаття дитини і про наявність алергії майбутньої матері невідоме, то варто звернутися до лікаря-алерголога і провести ряд спеціальних тестів, які за наявних сьогодні технологіях виявлять алергени і допоможуть спланувати вагітність. Зазвичай загострюється алергія з середини і до кінця весни – саме в цей час цвіте більшість рослин. Лікування алергії при вагітності починається з профілактики. Крім відвідування лікаря, який призначить комплексне обстеження пацієнтці, виявить алергени і випише рекомендації з лікування, варто скористатися також гіпоалергенної дієти, що виключає з раціону майбутньої матері продукти, здатні викликати алергічну реакцію. Тоді алергія під час вагітності та шанси її появи будуть зведені до мінімуму.

Лікування вагітних від алергії

Приймати ліки під час вагітності потрібно вкрай обережно.

Не виняток і протиалергічні засоби. Лікування алергії при вагітності препаратами потребує особливої уваги. Приймати такі препарати варто лише у випадку перевищення користі від прийому над ризиками. Постійні консультації з лікарем повинні проходити протягом всієї вагітності, так як в I триместрі вагітності не рекомендується пити ніяких препаратів.

Починаючи з II і в III триместрі обмеження пом’якшуються. Лікувати алергію при вагітності протиалергічними препаратами варто тільки під контролем лікаря, так як повної гарантії безпеки дитини немає. При прояві будь-якої алергічної реакції слід негайно звертатися до лікаря. Самолікування, включаючи прийом заборонених при вагітності препаратів і надмірне вживання антигістамінних засобів, може призвести до незворотних наслідків. Які препарати використовувати в лікуванні, вирішувати лікареві.

Якщо виникала алергія при вагітності, чим лікувати її в такому випадку?

 1. Супрастин. У разі коли стан майбутньої матері загрожує здоров’ю плода більше, чим прийом препарату, після оцінки ризиків лікарем може бути призначений у II та III триместрах. Застосування самостійно строго не рекомендується.
 2. Піпольфен. Незважаючи на те що він призначається лікарями, препарат не рекомендується при годуванні грудьми і вагітним жінкам.
 3. Аллертек. Застосування препарату відбувається при тих же умовах, що і прийом Супрастину. До всього іншого, призначається не раніше II триместру.
 4. Тавегіл. При випробуванні на вынашивавших плід щурах викликав у дитинчат дефекти лап і вади серця. Застосування цього препарату через його негативного впливу на плід має відбуватися тільки під час загрози життя майбутньої матері і відсутності можливості прийняти інший препарат.
 5. Кларитин. Незважаючи на відсутність категоричної заборони на застосування жінками, які очікують дитину, виписується при тих же умовах, що Супрастин і Аллертек.
 6. Фексадин. Лікування майбутньої матері цим препаратом можливе після оцінки ризиків лікарем – при переважанні ефекту терапії над ризиком для плоду.
 7. Астемізол. Застосування не рекомендовано через токсичного впливу на плід.
 8. Димедрол. При дозах, що перевищують 50 мг, може викликати скорочення або підвищену збудливість матки. Застосування не рекомендовано.
 9. Терфенадин. Наслідком застосування може бути зниження ваги новонародженого.

Також варто уникати стресових ситуацій і підйому тягарів. Алергія при вагітності для непідготовлених жінок може обернутися вкрай неприємними наслідками. Однак при спланованому візит до лікаря і дотриманні даних ним вказівок вагітність буде створювати саме те почуття, яке має, – очікування дива. Будьте здорові!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code