vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як самостійно викликати пологи?

Перед тим як викликати пологи самостійно, рекомендується проконсультуватися з лікарем. Акушер-гінеколог знає термін, коли повинні початися перейми. Попередня дата пологів повідомляється майбутньої матері. Народити малюка здорова жінка може починаючи з 38-42 тижні.

Как самостоятельно вызвать роды?

Рекомендації фахівців

Якщо стан малюка і його матері негативне, тоді потрібно прискорити вагітність. В іншому випадку лікарі не викликають пологи. Пацієнтка після 38 тижні вагітності зобов’язана проходити 1 раз у 7 днів КТГ та ультразвукове дослідження. З урахуванням отриманих даних фахівці оцінюють:

 • стан плода та матері;
 • ступінь дозрівання плаценти;
 • стан матки і навколоплідних вод.

Якщо на 40-41 тижні вагітності не почалися перейми, тоді жінка починає замислюватися, як викликати пологи самостійно. Ходьба і секс – це природні методи передчасних пологів. В останньому випадку спостерігається оргазм – природна стимуляція пологів. До складу чоловічої сперми входять простагландини, які викликають сутички. Такий спосіб протипоказаний, якщо у вагітної спостерігається низьке розташування плаценти. Не можна займатися сексом на 40-41 тижні вагітності, якщо статевий партнер ВІЛ-інфікований. В іншому випадку необхідно використовувати презерватив.

За активної стимуляції молочних залоз і сосків виробляється окситоцин. У його завдання входить стимуляція родової діяльності. З-за високої чутливості навколососкової області рекомендується робити щадний масаж. При оргазмі скорочується матка. Подібне явище може поступово перейти в сутички. Швидкі пологи можуть наступити при фізичному навантаженні – миття підлоги, помірному підйомі тягарів. Якщо не дотримуватися цих умов, тоді плацента відшарується і може виникнути серйозна загроза життю дитини.

Народні рецепти

Можна прискорити родову діяльність за допомогою народної медицини. Так як в даному процесі бере участь перистальтика кишечника, можна купити касторку. З допомогою такого проносного пологи прискоряться, кишечник очиститься. В іншому випадку перед пологами вагітна може вживати багато їжі, багатої на клітковину – каші, фрукти, овочі.

Перед тим як прискорити пологи за допомогою акупунктури, буде потрібно допомога фахівця. За кожен орган або процес, що протікає в людському організмі, відповідає певна точка. Вона розташована на шкірному покриві. Якщо знайти точку, яка пов’язана з маткою, і почати її стимуляцію за допомогою тонкої голки, тоді можуть виникнути передчасні пологи.

Прихильники народної медицини вважають, що прискорити пологи можна за допомогою ароматерапії. Для цього потрібно аромалампа і масло жасмину або троянди. В лампу наливається вода, в яку додають 2-3 краплі олії. Під поглиблення ставиться палаюча свічка. Вдихаючи пари масла, можна викликати родову діяльність. Подібна методика застосовується при відсутності алергії на ці компоненти. Передчасні сватки можуть викликати також свіжа петрушка, сік зі смородини, буряк, чай з малини. Ці лікувальні трави та овочі активують скорочення матки.

Допомога фахівців

При відсутності протипоказань лікар може самостійно прийняти рішення про стимуляції пологової діяльності в домашніх умовах.

Акушери-гінекологи викликають пологи з допомогою наступних способів:

 • відшарування навколоплідних оболонок;
 • введення простагландину;
 • проколювання плодового міхура;
 • окситоцин.

Процес відшарування навколоплідних оболонок проводиться гінекологом при огляді вагітної. При необхідності процедура повторюється. Якщо в організм пацієнтки вводяться простагландини, тоді спостерігається дозрівання шийки матки та її розкриття. Препарат вводиться вагінально. Він представлений у вигляді гелю або свічок. Сутички починаються через 30 хв. після введення засобу. Якщо родова діяльність не спостерігається протягом доби, тоді препарат вводиться повторно. Простагландин не має побічних ефектів і протипоказань. Він не чинить негативного впливу на дитину. Рідко цей препарат уповільнює перехід до активної стадії пологів.

Навколоплідний міхур проколюють рідко, так як ця методика може призвести до наступних ускладнень:

 • плід втрачає природну захист;
 • занесення інфекцій.

Ця методика застосовується гінекологами-акушерами при затяжних боях. Для проколу потрібно аминокрючок, який вводиться в піхву. Вилиття вод спостерігається після підхоплення і проколювання навколоплідної оболонки. Подібна методика застосовується у випадку, коли голова малюка розташована в області малого тазу. В іншому випадку проколювання навколоплідної оболонки може спровокувати кровотечу або випадання пуповини.

Наслідки та протипоказання

При згасанні пологів і зниження інтенсивності перейм використовують систему з окситоцином. Передозування окситоцину може призвести до кисневого голодування плоду. Тому одночасно з його введенням лікар веде моніторинг стану малюка і інтенсивності перейм. При необхідності медики застосовують препарати, які знижують скоротливу діяльність матки. Дозування окситоцину підбирається в кожному випадку індивідуально. Так як окситоцин викликає хворобливі відчуття, паралельно з ним вагітної призначаються знеболюючі процедури або епідуральна анестезія.

До негативних наслідків стимуляції пологів медики відносять:

 • болючі перейми;
 • введення крапельниці;
 • прийом додаткових знеболюючих засобів;
 • обмеження в рухах;
 • кисневе голодування дитини;
 • відсутність результату;
 • проведення кесаревого розтину.

Для штучної стимуляції пологів акушери-гінекологи частіше застосовують щипці та інші аналогічні інструменти. Подібна процедура не призначається, якщо при 1-х пологів проводилося кесарів розтин, а 2-е пологи будуть протікати самостійно. В іншому випадку старий шов може розійтися. Не можна штучно викликати родову діяльність, якщо плід розташований неправильно або розмір голівки не відповідає плоду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code