vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як самостійно робити вдома масаж простати

Как самостоятельно делать дома массаж простаты

Як самостійно робити вдома масаж простати

Все більше і більше чоловіків при приписі такої делікатної процедури, як масаж простати, хочуть робити її саме вдома, а не у доктора. Подібний вибір дуже просто пояснити швидше психологією, а не фізичним утрудненням, якщо доводиться проводити масаж в кабінеті у лікаря.

Зміст статті

 • 1 Для чого лікар наказує процедуру
 • 2 Тонкощі виконання процедури масажу простати
 • 3 Як приготуватися
 • 4 Різновиди методів
 • 5 Техніка виконання масажу простати
 • 6 Діагнози і обмеження при призначенні процедури
 • 7 Підводячи підсумки

Для чого лікар наказує процедуру

Якщо масаж простати проведений коректно, це надає посильну допомогу у виведенні надлишку рідини. Також призначення наказують в разі серйозних хвороб статевих органів. Виконання масажу простати самостійно простимулює функціонування статевих органів, дозволить відчути себе краще. Правильний підхід повністю нормалізує стан психіки – прибере сором і незручність.

Насправді, навчитися робити самому собі масаж простати набагато легше, чим здається. Треба трохи терпіння, наочний інструктаж і спеціальний інструментарій для здійснення цієї делікатної ректальної процедури. Щоб добре зробити масаж простати самостійно, треба спочатку встановити, де ж вона точно знаходиться, і яким чином до неї дістатися.

Тонкощі виконання процедури масажу простати

Масажі простати – Чи можна зробити самому? Такою проблемкою задається кожен чоловік, зіткнувся з подібним завданням. Але перш, чим робити будь-які активні дії, буде правильніше отримати консультацію у фахівця. Якщо ж візит до лікаря для чоловіка з будь-якої причини не бажаний, нескладно буде відшукати в Мережі схематичні малюнки або відеоролики. Базова умова для масажу простати самостійно вдома – менше шкоди і більше толку.

Розбираючись, як робити масажі простати в домашніх умовах, потрібно обов’язково врахувати розташування тіла. Як і те, що його необхідно змінювати протягом всієї процедури. Пам’ятайте, що належним чином масаж простати зможе виконати лише кваліфікований лікар.

Види позицій для самомасажу простати:

 • Рачки;
 • Ухил на тверду поверхню з упором на лікті, і вигнувшись у попереку;
 • Лежачі на боці і притиснувши коліна до грудей.

Три ці положення дозволяють зробити масаж простати самостійно і масажувати всі частки передміхурової залози. Масаж простати в домашніх умовах повинен брати початок з найлегших майже невагомих погладжувань. І по ходу справи сила натискання повинна зростати, а процедура не повинна тривати більше півтора хвилин. Ідеально по часу робити масаж простати протягом приблизно двох тижнів, кожен день або з перервою в один день. Щоб уникнути неприємних для себе відчуттів, зазвичай використовують крем або гель-мастило.

Як приготуватися

Чи можна самому собі робити масаж простати? І що для цього приготувати. Питання є більше умовним. Власноруч виконати масаж передміхурової залози складно, але можливо. Але приготуватися до майбутнього необхідно. Крім морального настрою, доведеться виконати наступне:

 • Переглянути теоретичний матеріал. Відшукати відео або фото на приблизну тему: «Масажі простати – як зробити правильно», і постаратися все запам’ятати. Не варто недооцінювати користь цієї дії. Адже, спробувавши виконати процедуру абсолютно без будь-яких знань, є ризик тільки нашкодити собі.

Зробити клізму. Як би це не було неприємно, але очистити кишку перед проведенням процедури дуже важливо. Хвилинок тридцять згодом потрібно буде влити в пряму кишку трав’яний настій. Ромашка – правильний вибір. Приблизно 300 мілілітрів потрібно буде також протримати всередині приблизно тридцять хвилин. Важлива умова – щоб настій злегка натискав на стінки кишки, і викликав невелике бажання сходити в туалет.

 • Зайнятися масажем простати самому собі пальцем. Часто буває, що чоловік соромиться це робити та сумнівається, що зможе зробити все правильно. І тоді краще попросити кого-то, кому чоловік може довіряти. Нігті обов’язково потрібно підстригти і одягнути стерильні рукавички. Лікарі настійно радять за півгодини до ректальної процедури попити трохи води, щоб спорожнити сечовий міхур по завершенню процедури. Це проста дія виведе всі продукти запалення в передміхуровій залозі.

Щоб масажі простати самому собі пальцем дали максимальний ефект, буде краще ненадовго розслабитися в теплій ванні або під душем.

Різновиди методів

Перед тим, як робити масаж простати самому собі пальцем, бажано обрати найбільш відповідний метод. Всього їх три:

 • Прямий масаж простати. Для цього потрібно ввести палець в пряму кишку. Самостійно зробити це пацієнту буде не дуже зручно, тому буде легше попросити кого-небудь. Так, своїми руками дружина може зробити цю процедуру чоловікові. Необхідно до цього обов’язково сходити на консультацію. Лікар розповість, як самому зробити масаж простати правильно, щоб не завадити собі. Масаж простати не можна робити при наявності кісти або нагноєнь, про які пацієнт може просто бути не в курсі.
 • Непрямий масаж простати. Найпростіший варіант власними силами зробити таку процедуру. Зручність полягає в тому, що процедуру можна робити не тільки вдома, але і в поїздці, в громадському місці і так далі. Все, що потрібно для непрямого масажу – це лише стискати і розтискати м’язи ануса від 100 до 300 разів.
 • Водомассаж з ромашковим настоєм. За допомогою клізми необхідно очистити кишку. Пізніше впливати на неї з допомогою лікарського настою. Він буде діяти на слизову, дратувати її і впливати на загальний стан судин. Відео про масаж простати і те, як самостійно зробити його собі за допомогою ромашкового настою, нескладно відшукати в Мережі. Лікарі радять робити процедуру за дві години до відходу до сну пару раз в сім днів. Така процедура не завдасть шкоди і гальмує запальні процеси.

Техніка виконання масажу простати

Як вірно зробити масаж простати в домашніх умовах? Цією проблемою задається велика частина пацієнтів, яким ще тільки належить випробувати на собі таку делікатну процедуру, як масаж простати. Особливо, якщо питання з асистентом вже вирішене. Дружина навряд чи відмовиться допомогти чоловікові в настільки делікатній справі.

Періодичність масажу передміхурової залози обов’язково повинна бути встановлена саме лікарем-урологом. Все буде залежати від перебігу хвороби і наявності або відсутності яких-небудь ускладнень.

Ще одна деталь, як робити масаж простати самостійно – тривалість. Один курс орієнтовно складається з десятка процедур. Зазвичай процедура проробляється день за днем не більше, чим півтори хвилини. Якщо робити його довше – можна лише погіршити ситуацію.

Різні техніки масажу простати:

 • У ванні. Масаж простати зручно робити самому пальцем, лежачі у ванні на спині, закинувши ноги на борту. В такому розташуванні відкриється зручний доступ до анального отвору та кишці. Палець, прихований стерильної рукавичкою, треба ввести орієнтовно на п’ять см. На цьому рівні і розташована заліза, так її зручніше обмацувати. Торкання за напрямом безпосередньо до мошонки просуваються легкими рухами по колу. Якщо на голівці члена проступило кілька крапельок виділень, значить, процедура робиться коректно.
 • Крім масування власними силами, лікарі настійно радять два рази на сім днів масажувати живіт. Така процедура допоможе стимулювати кровообіг в районі тазу і зменшить загрозу ускладнень простатиту або повернення давніх хвороб залози.
 • Масаж простати стоячи. Для цієї процедури знадобиться асистент. Чоловік повинен стояти на прямих ногах, спираючись на стіл або іншу зручну поверхню. Спочатку асистент масажує анал, щоб полегшити проникнення пальця все в тій же стерильної рукавичці. Перед введенням палець потрібно намастити кремом або вазеліном. Він вводиться в кишку, потім треба промацати бугорок. Саме його потрібно масажувати. Рухи повинні бути акуратними й неквапливими. У ході процедури у пацієнта не повинно бути хворобливих відчуттів.
 • Лежачи на боці. Чоловік зможе зробити собі цю процедуру самостійно, лежачі набік і підтягнувши коліна до сонячного сплетіння. Після процедури необхідно спустошити мочевик.
 • Стоячи на колінах. Цей спосіб також допоможе провести процедуру з зручністю. Напівприсівши з позиції стоячи на колінах, необхідно ввести добре змащений палець в кишку і намацати горбок. Його і треба масажувати хвилину-півтори. Якщо з уретри з’явилися крапельні виділення, процедура виконується правильно.

Ось як зробити простаті нескладний масаж вдома самостійно або за допомогою асистента, звільнити її від застояної рідини і зменшити запалення. Непрямий масаж не настільки ефективний, на відміну від прямого, але теж може послужити відмінною альтернативою.

Діагнози і обмеження при призначенні процедури

Цей метод допоможе вилікувати вже продиагностований простатит. Але він може стати і хорошою профілактикою, яка буде підтримувати чоловіче здоров’я і попереджати появу таких хвороб, як:

 • Хронічний простатит;
 • Застій рідини в передміхуровій залозі;
 • Імпотенція.

У випадку з такими захворюваннями пацієнт спокійно може проробляти процедуру. Але, якщо мова йде про асимптомні різновиди простатиту чи аденоми, процедура повинна виконуватися фахівцем. Призначення робиться на базі відповідей лабораторних аналізів.

Процедура повинна бути скасована, якщо має місце:

 • Біль в районі залози;
 • Загострення інфекційного простатиту;
 • Будь-яка інфекція в районі тазу;
 • Камінчики або кіста безпосередньо в залозі;
 • Збільшення гемороїдальних вен;
 • Виразки;
 • Затримка сечі.

Вищезазначені хвороби та ускладнення встановлюються в ході обстеження. Тому так важливо проконсультуватися у лікаря-уролога і отримати «добро» на проведення процедури, перед тим як робити масаж простати власними силами. Пам’ятайте, що здійснення лікування без рекомендацій може завдати вашому здоров’ю серйозної шкоди.

Підводячи підсумки

Насправді мало дізнатися, як правильно робити масаж простати. Значення має не тільки консультація відповідного фахівця, але і проведення аналізів, щоб заздалегідь встановити всі можливі хвороби та ускладнення. Слід запам’ятати, що будь-який з перерахованих способів того, як зробити масаж простати, буде ефективним у комплексі з ліками, які призначив лікар. При частих повтореннях легко навчитися, як своїми силами робити масажі простати вдома.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code