vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як розрахувати в які дні можна завагітніти?

Коли краще завагітніти. Планування зачаття дитини нерозривно пов’язане з визначенням того, в які дні можна завагітніти. Це питання хвилює і тих, для кого настання вагітності буде небажаним. Зачаття відбувається при контакті яйцеклітини і сперматозоїда. Якщо сперматозоїди виробляються в організмі чоловіка регулярно, то жіноча яйцеклітина, в більшості випадків, один раз на місяць.

Как рассчитать в какие дни можно забеременеть?

Процес виходу яйцеклітини називається овуляцією – вихід готової до запліднення яйцеклітини з фолікула. Тільки в період овуляції і тільки тоді можливість зачаття дитини, і відповідно настання вагітності максимально висока. Без овуляції вагітність неможлива, тому необхідно визначити, чи відбувається овуляція у жінки та в які дні вона відбувається, оскільки це найсприятливіший час для зачаття.

Кращі дні для планування вагітності

Найбільш сприятливим періодом для зачаття дитини є дні овуляції. Можливість зачаття природним чином пов’язана з менструальним циклом жінки, який складається з двох приблизно однакових за кількістю днів фаз: фолікулярної і лютеїнової. У першій фазі відбувається дозрівання фолікула, з якого в подальшому вийде яйцеклітина, готова до запліднення. Ця фаза починається з першого дня менструації і завершується самою овуляцією. Тривалість – приблизно половина днів циклу.

Друга фаза – лютеїнова – це фаза жовтого тіла, яке виникає в результаті овуляції (на місці виходу яйцеклітини з фолікула). Тривалість її 14 днів, саме стільки існує жовте тіло, функція якого полягає у виділенні спеціальних гормонів, які готують організм жінки до можливої вагітності. Ця фаза закінчується початком менструального кровотечі, у разі якщо вагітність не настала. Вважається, що день овуляції при стандартному 28-денному циклі відбувається рівно в її середині. Але тривалість циклу у кожної конкретної жінки може бути різна, залежно від безлічі факторів.

Вагітність може наступити і у разі, якщо статевий акт відбувся за 3-4 дні до овуляції. Це пояснюється тим, що сперматозоїди можуть жити в статевих шляхах жінки це час і зберігають здатність до запліднення. Ймовірність вагітності досить велика і в наступні добу після овуляції.

Для того, щоб вирахувати дні коли можна завагітніти, а коли ні жінка повинна знати тривалість свого циклу. Якщо цикл регулярно стабільний, то вести розрахунок буде значно легше, чим якщо цикл не відрізняється регулярністю і загальна тривалість його завжди коливається. Це зустрічається у жінок з порушенням гормонального балансу, що мають проблеми з функціональністю яєчників.

Є кілька способів визначення сприятливих для настання вагітності днів, зокрема це:

  • проведення тесту на визначення овуляції – тест можна придбати в аптеці;
  • фолікулометрія – моніторинг дозрівання яйцеклітини за допомогою УЗД;
  • вимірювання базальної температури тіла – вимірювання температури в прямій кишці;
  • суб’єктивні відчуття.

Як визначити настання овуляції самостійно?

Існують так звані суб’єктивні ознаки і симптоми настання овуляції. Вони можуть проявлятися у всіх жінок по-різному, це залежно від особливостей організму.

Отже, симптоми можуть бути наступними:

  1. Зміна характеру піхвових виділень – при настала овуляції або її близькості виділення будуть нагадувати яєчний білок. Вони будуть прозорі і тягучи. Ці виділення носять назву “цервікальна рідина”.
  2. У цей період підвищується лібідо.
  3. Зміна базальної температури тіла. Під час овуляції температура тіла підвищується під впливом гормону прогестерону (вище 37 градусів).
  4. Хворобливі відчуття внизу живота. Болі виникають з правого або з лівого боку, в залежності від того, з якого яєчника вийшла яйцеклітина. Як правило, вихід яйцеклітини відбувається поперемінно, в один цикл з одного, наступного з іншого яєчника.

Для визначення сприятливих днів для вагітності можна використовувати калькулятор овуляції. Він являє собою додаток, за допомогою якого в онлайн режимі відбувається визначення настання ймовірних днів овуляції. Відбувається це наступним чином: зазначається дата першого дня початку менструальної кровотечі та кількість днів тривалості циклу, далі ця інформація обробляється і виводиться передбачуваний день овуляції. Таким чином, калькулятор може розрахувати найкращі дні для зачаття дитини.

Повністю покладатися на даний спосіб не варто, оскільки процес овуляції індивідуальний і залежить від стану жіночого організму, а ці дні розраховуються приблизно (на основі усереднених статистичних даних). Краще користуватися ним в якості орієнтира і для підтвердження використовувати додаткові методи (спеціальні тести, фолікулометрія, вимірювання базальної температури). Особливо не рекомендується даний спосіб жінкам з нерегулярним циклом.

Чому не виходить завагітніти в сприятливі дні

Однак, навіть при дотриманні всіх необхідних умов зачаття може не відбуватися. На цей процес впливає безліч факторів. Не завжди здорова жінка з регулярним овуляційним циклом може швидко завагітніти, за статистикою, у більшості це може вийти протягом року активного планування. У кожної жінки трапляються, так звані, ановуляторні цикли, тобто цикли, коли не стався вихід яйцеклітини з тих чи інших причин. У будь-якому випадку, якщо вагітність довгий час не настає, необхідно звернутися за консультацією до фахівця.

Кращий час для настання вагітності – це середина циклу, приблизно 5-6 днів. Сюди входять предовуляционные дні, безпосередньо день самої овуляції і добу після неї. Цей період можна визначити різними способами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code