vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як розрахувати сприятливі дні для зачаття дитини

Сприятливі дні для зачаття дитини вираховують практично всі пари, які живуть регулярним статевим життям. Дата, коли відбувається зачаття дитини – це час зародження нового життя, особливий день. Для того, щоб наблизити цю подію, в деяких випадках необхідно форсувати процес, допомогти йому в реалізації. Слід підготувати свій організм, а також вибрати сприятливий час для зачаття малюка.

Как рассчитать благоприятные дни для зачатия ребёнка

Як все відбувається

Ні для кого не є секретом те, що для зачаття дитини потрібно, щоб відбувся контакт між яйцеклітиною та сперматозоїдом. Чоловічі статеві клітини виробляються у великій кількості кожен день. Для того ж, щоб дозріла жіноча статева клітина, потрібен час. Яйцеклітина, готова до запліднення, дозріває тільки один раз в місяць.

Прийнято вважати, що процес виходу яйцеклітини з яєчника (овуляція) проходить у кожної жінки без проблем, в середині її індивідуального менструального циклу. В цей же час завершується підготовка в матці до того, щоб прийняти запліднену яйцеклітину. Менструальний же цикл прийнято рахувати так: з першого критичного дня та до початку наступного. Найчастіше можна зустріти цикли тривалістю в 26-30 днів.

Важливим моментом є те, що активність сперматозоїдів в організмі жінки не перевищує доби. У разі, якщо овуляція не відбулася, всі вони гинуть. Тому найкращі дні для зачаття дитини – це безпосередньо день овуляції. Якщо брати до уваги тривалість життя статевих клітин, то можна порахувати, що приблизно за 2-3 доби до овуляції і ще стільки ж після неї – найкращий час для зачаття дитини.

Отже, приблизно в середині менструального циклу можна відзначити 5-6 днів, коли, як правило, відбувається зачаття малюка. Варто враховувати й те, що яйцеклітина живе не більше, чим один день (12 годин), а тому оптимальним варіантом буде, якщо статевий акт відбудеться за день до овуляції.

Трохи про овуляцію

Як показує практика, овуляція у жінок відбувається в різні дні.

Певна кількість жінок відчувають цей процес:

 • молочні залози починають боліти, стають більш грубими на дотик;
 • внизу живота з’являється тягучий біль;
 • у деяких випадках може виникнути нудота;
 • з статевих шляхів може почати виділятися рясна слиз, що має густу консистенцію, іноді з домішкою невеликої кількості крові.

Якщо протягом декількох циклів помітити наступ днів, коли відбувається овуляція, то можна в подальшому при потребі скласти свій особистий календар для зачаття. В той же час не варто забувати, що термін овуляції може змінитися під впливом стресу, хвороби або з-за будь-якого іншого фактора.

Індивідуальний графік базальної температури

Зрозуміти те, який саме час зачаття дитини буде найбільш підходящим і запліднення точно відбудеться, можна за допомогою графіка базальної температури, який є індивідуальним для кожної жінки. Звичайно, цей метод не можна назвати точним на всі 100 %. До того ж він досить складний, і не кожна жінка захоче його застосовувати на практиці.

Вся суть такого способу полягає в тому, що протягом декількох місяців потрібно вимірювати температуру в прямій кишці. Дана процедура повинна бути регулярною і причому відбуватися в один і той же час. Численні дослідження довели, що до овуляції температура знаходиться в межах 36,0-36,2 градусів. У другій половині циклу вона підвищується до 37,0 градусів. Отже, якщо в дні, коли відбудеться перепад температури, відбудеться статевий акт, то вагітність настає практично в усіх випадках.

Таблиця базальної температури теж знадобиться в тому випадку, якщо менструації нерегулярні. У таких випадках зрозуміти, коли настає овуляція, досить складно. Цікавим є те, що базальну температуру можуть не міряти жінки, які приймають будь-які гормональні ліки, адже показник температури в такому випадку спотворюється.

Щоб дізнатися день овуляції в середині циклу, можна зробити кілька спеціальних тестів, здати мазки або аналізи на гормони, пройти УЗД та інше. Це допоможе визначити сприятливі умови для зачаття з точністю до 1-2 днів. І встановити небезпечні дні для зачаття.

Чоловікам для швидкого зачаття

Якщо ви хочете зачати дитину, то варто виконувати ще деякі рекомендації – як жінкам, так і чоловікам. Отже, вийшло розрахувати приблизний день овуляції у жінки, чоловіки за деякий час до цього дня не повинні:

 1. Приймати дуже гарячі ванни або ж відвідувати баню, сауну: високі температури згубно впливають на сперму і знижують її якість. Тому велика кількість тепла і сухого повітря – це несприятливі фактори, які можуть перешкоджати успішному зачаттю.
 2. Не варто занадто сильно захоплюватися їздою на велосипеді або ж займатися занадто довго верховою їздою. З-за того, що відбувається постійне тертя мошонки, якість сперми знижується (з-за високої температури даної ділянки тіла).
 3. Приблизно за півроку до зачаття необхідно припинити прийом будь-яких стероїдів або ж стимуляторів м’язового зростання. Дані препарати можуть викликати патології у розвитку дитини і відтягнути момент зачаття.

Жінкам для швидкого зачаття

Крім того, що жінки повинні стежити, щоб їх менструальний цикл був регулярним, необхідно виконувати й інші важливі рекомендації.

Якщо ви вирішили зачати дитину, то не слід використовувати ніяких піхвових мастил. Більшість кремів, які виготовляють на основі вазеліну, у своєму складі містять і інші елементи. Вони змінюють кислотно-лужну середу в піхві, руйнівно впливають на чоловічу сперму.

Точно такий же ефект має і спринцювання, про нього бажано теж на час забути. Крім того, якщо спринцюватися занадто часто, то це буде дуже сильно знижувати природну захисну реакцію, якою володіє вагінальна флора. В результаті цього збільшується ризик зараження якоюсь інфекцією.

Величезну роль для зачаття має також поза партнерів при статевому акті. У позі «чоловік зверху» проникнення буде найглибшим і, відповідно, втрата сперми буде мінімальною. Після того, як відбудеться виверження, жінка повинна злегка підняти тазову частину і полежати приблизно 30 хвилин в спокійному стані. Щоб було зручніше, можна підкласти подушку. Якщо з певних причин у жінки працює тільки один з яєчників, то необхідно повернутися на ту сторону, де він знаходиться.

Як вже говорилося вище, необхідно правильно порахувати день, коли відбудеться овуляція. Для цього використовується досить часто спеціальна таблиця, дані в яку записуються протягом декількох менструальних циклів. Яйцеклітина може бути запліднена протягом трьох діб. Приблизно вирахувати день овуляції досить просто, адже даний процес відбувається посередині менструального циклу. Відповідно, якщо його тривалість становить 26 днів, то на 13 день після початку критичного дня відбудеться овуляція.

Якщо чоловік дуже багато працює, то це вкрай негативно позначиться на якості сперми. Не варто часто займатися сексом в період, коли повинна відбутися овуляція, але не варто утримуватися. Якщо секс буде частим, то сперматозоїди будуть неповноцінними, якість сперми низькою. Якщо ж довго утримуватися, то активність статевих клітин не буде достатньою для запліднення. Ідеальним варіантом буде секс 1 раз у два дні – 12, 14, 16 дні менструального циклу у жінки. Приблизно за 4 дні до передбачуваної овуляції бажано утримуватися, а після 16 дня можна знову почати отримувати задоволення і не обмежувати себе.

Якщо жінка дуже довго приймала якісь протизаплідні препарати, то необхідно почекати, поки нормалізується менструальний цикл. На це потрібно приблизно до 15 місяців. Якщо жінка старше 30 років і не приймала протизаплідні, то достатньо шести місяців.

Якщо не виходить завагітніти протягом тривалого часу, то не варто тягти зі зверненням до лікаря. В середньому на зачаття може знадобитися один рік. Після цього, якщо ви все перепробували (таблиці, спеціальний калькулятор тощо), потрібно звернутися до фахівців для комплексного обстеження і з’ясування причини, по якій не відбувається зачаття.

Кілька рекомендацій

Для того, щоб зачаття відбулося якомога швидше і майбутня дитина була абсолютно здоровою, необхідно дотримуватися наступних пунктів:

 • до зачаття майбутнім батькам потрібно пройти обстеження, при наявності яких-небудь захворювань спочатку їх потрібно вилікувати;
 • якщо є нездорові зуби, то цю проблему треба вирішити;
 • непогано було б повноцінно відпочити та відновити свої сили;
 • простежити за тим, щоб контакт з побутовою хімією був мінімальним;
 • вживати якомога менше медикаментів;
 • сексуальна активність має бути трохи знижена.

У будь-якому випадку необхідно перед початком спроб завагітніти сходити на прийом до гінеколога, який вас огляне і розкаже в подробицях, яким саме чином можна визначити день овуляції. Крім того, швидше за все, призначить вітамінні комплекси. Вітаміни будуть сприятливо впливати на ваше здоров’я, підвищать шанси завагітніти.

Стаття розміщена за допомогою сайту tviy-son.pp.ua.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code